Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLIK | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLIK

ZAYIFLIK

ZAYIFLIK

Zayıflık : Boya göre ağırlığın olması gerekenden % 15 – 20 eksik olmasıdır.          .

Zayıflık, vücudun  gereksiniminden daha  az enerji alımı sonucu oluşur. Zayıflığın tedavisinde sebebin bulunup ortadan kaldırılması gerekir.

Zayıflığın Nedenleri :

1- Günlük alının enerjinin, harcanandan az oluşu,yani iştahsızlık nedeniyle yeterli besin alınamayışı.

2-  Alının besinlerin sindirim ve emilimini engelleyen metabolik bozukluklar ( barsak parazitleri, Hipertroidizim, kanser, troid gibi ) sebepler olabilir.

3-  Aşırı fiziksel aktivite

4- Stres, psikolojik faktörler, mutsuzluklar iştahın azalmasına sebep olabilir.

Öncelikle doktora giderek, sebep bulunmalı ve tedavi edilmelidir.

Zayıflık, fizyolojik bir rahatsızlık yok ise genetik olabilir. Zayıflığınız genetik ise yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Yaşınız ilerledikçe daha rahat kilo alabilirsiniz. Bir diyetisyene giderek metabolizma hızınıza uygun beslenme programı almalısınız.

Kilo almak için; ilk adım günlük harcanan enerjiden daha fazla enerji almak gerekir.

Örnek: Ayda 4 kg almak isteyen kişiye, günlük harcadığı enerjiden 800 – 1000 kalori daha fazlası verilerek bu sağlanır. Fazla enerjinin yanında alınan proteinin miktarının artması ve kalitesinin  de yüksek olması gerekir. Vitamin ve minerallerin artırılması gerekir.

Hiç öğün atlamadan ve düzenli olarak her gün mutlaka 3 ana öğün  ve aralarda enerji yoğunluğu yüksek ara öğün yenmelidir. ( Kişi acıkmamış olsa bile )

Sabah kahvaltınıza pekmez, tahin ilave edebilir. Yemeklerdeki yağ miktarı artırılabilir.

Ara öğün olarak ; Her gün  bir porsiyon sütlü tatlı, yanında limonata. Sütlü tatlının üzerine dövülmüş fındık ve ceviz ilavesi ile kalori miktarı artırılabilir.  100 gr ekmek ve yanında yağlı peynir ve 1 bardak süt ara öğünde yeneblir. 1 Dilim peynirli veya kıymalı börek, yanında limonata. 1 porsiyon baklava  yanında limonata.  Meyve , kuru meyve , kuru yemiş, yağlı süt gibi besinler ara öğün olarak yenmelidir.

Zayıflık tedavisinde ana ve ara öğün atlamadan ve her gün düzenli beslenmek önemlidir.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – KadıköyRelated Articles

KARIN ERİTMEK İÇİN

KARIN ERİTMEK İÇİN NE YAPMALI Zayıflamak için beslenmenize dikkat ettiniz kilo da verdiniz ama karın bölgenizde göbek yağlarınız halen duruyor.

ZAYIFLAMA MERKEZİ

ŞEYDA Ş.  “Daha önce pek çok kez zayıflama merkezine giderek, kilo vermeye çalıştım fakat başaramadım. O yüzden bu sefer işe

DİYET LİSTESİ – TUZSUZ DİYET

Tuzsuz Diyet Listesinde; *Yemeklerinizi tuzsuz pişiriniz. *Sofrada ekstra tuz kullanmayınız. *Tuz yerine tatlandırıcı olarak baharatlar, sirke, limon veya yoğurt kullanılabilir.

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*