Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLIK | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLIK

ZAYIFLIK

ZAYIFLIK

Zayıflık : Boya göre ağırlığın olması gerekenden % 15 – 20 eksik olmasıdır.          .

Zayıflık, vücudun  gereksiniminden daha  az enerji alımı sonucu oluşur. Zayıflığın tedavisinde sebebin bulunup ortadan kaldırılması gerekir.

Zayıflığın Nedenleri :

1- Günlük alının enerjinin, harcanandan az oluşu,yani iştahsızlık nedeniyle yeterli besin alınamayışı.

2-  Alının besinlerin sindirim ve emilimini engelleyen metabolik bozukluklar ( barsak parazitleri, Hipertroidizim, kanser, troid gibi ) sebepler olabilir.

3-  Aşırı fiziksel aktivite

4- Stres, psikolojik faktörler, mutsuzluklar iştahın azalmasına sebep olabilir.

Öncelikle doktora giderek, sebep bulunmalı ve tedavi edilmelidir.

Zayıflık, fizyolojik bir rahatsızlık yok ise genetik olabilir. Zayıflığınız genetik ise yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Yaşınız ilerledikçe daha rahat kilo alabilirsiniz. Bir diyetisyene giderek metabolizma hızınıza uygun beslenme programı almalısınız.

Kilo almak için; ilk adım günlük harcanan enerjiden daha fazla enerji almak gerekir.

Örnek: Ayda 4 kg almak isteyen kişiye, günlük harcadığı enerjiden 800 – 1000 kalori daha fazlası verilerek bu sağlanır. Fazla enerjinin yanında alınan proteinin miktarının artması ve kalitesinin  de yüksek olması gerekir. Vitamin ve minerallerin artırılması gerekir.

Hiç öğün atlamadan ve düzenli olarak her gün mutlaka 3 ana öğün  ve aralarda enerji yoğunluğu yüksek ara öğün yenmelidir. ( Kişi acıkmamış olsa bile )

Sabah kahvaltınıza pekmez, tahin ilave edebilir. Yemeklerdeki yağ miktarı artırılabilir.

Ara öğün olarak ; Her gün  bir porsiyon sütlü tatlı, yanında limonata. Sütlü tatlının üzerine dövülmüş fındık ve ceviz ilavesi ile kalori miktarı artırılabilir.  100 gr ekmek ve yanında yağlı peynir ve 1 bardak süt ara öğünde yeneblir. 1 Dilim peynirli veya kıymalı börek, yanında limonata. 1 porsiyon baklava  yanında limonata.  Meyve , kuru meyve , kuru yemiş, yağlı süt gibi besinler ara öğün olarak yenmelidir.

Zayıflık tedavisinde ana ve ara öğün atlamadan ve her gün düzenli beslenmek önemlidir.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – KadıköyRelated Articles

ZAYIFLAMA DİYETİ – YAĞ AZALTMA YÖNTEMLERİ

Zayıflama diyeti yaparken yağ azaltması, hem gereksiz kalori alınmasını önler, hem de kan yağlarının, kolesterol, trigliserit’in düşmesine yardımcı olur. 1

ŞİŞMANLIK SEBEPLERİ

ŞİŞMANLIK : Yıllardır çözemediğiniz fazla kilo sorununuz var, yani şişmansınız. Zayıflama kararı almadan önce, neden şişman olduğunuzu bulmanız gerekir. Sonrada

BESLENME & DİYET

1. BESLENME ve DİYET    KİLO VERME: Tahlil sonuçlarınıza, yaşınıza, zevklerinize,  iş ve sosyal hayatınıza uygun, alternatifler içeren,  beden ve

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*