Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLATIR MI ? SORULARI 1 | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLATIR MI ? SORULARI 1

ZAYIFLATIR MI ? SORULARI 1

zayiflatirmi

Slimming Center & Esteik sitemize en çok gelen zayıflatır mı ? Soruları

SODA ZAYIFLATIR MI ?

Tam aksine vücuttaki dengeyi bozarak kilo alımına sebep olur. Vücudun su tutmasına ve çabuk acıkmasına yol açar. Günde 1-2 şişeden fazla içmek doğru değildir. Hazmı kolaylaştırır ama içindeki fazla tuz miktarından dolayı kan şekerini  düşürerek daha çabuk acıkılmasına sebep olur. Özellikle zayıflamak için sürekli soda içilirse yediğimiz besinler hemen sindirileceği için acıkmada hızlı ve sürekli olur .Buda diyet yapmayı zorlaştırır.

LİMONLU SU ZAYIFLATIR MI ?

Limon suyu veya limonlu su içmek zayıflatmaz. Hazmı kolaylaştırır. Bağırsakları ve sindirim sistemini çalıştırır. Özellikle sabah aç karınla sıcak limonlu su içerek sindirim sistemini hızlandıra bilirsiniz. Fakat mide problemi olanlarda limon midenin fazla asit salgılamasına sebep olarak mide rahatsızlıklarının artmasına sebep olur.

SU ZAYIFLATIR MI ?

Suyun zayıflatma özelliği yoktur. Su tokluk hissi yaratır. Yemeklerden 10 dakika önce 1-2 bardak su içmek daha az yemek  yememize ve çabuk doymamıza sebep olur. Özellikle lifli, posalı besinler midede su ile genleşerek bizi uzun süre tok tutar, böylece diyet yapmamız kolaylaşır. Normal olarak her insanın günde 8 bardak ( 2 litre ) su içmesi gerekir. Su insan vücudunun çalışması için en temel ve gerekli maddedir.

DİYET ÜRÜNLER ZAYIFLATIR MI ?

Diyet ürünler zayıflatmaz, sadece kalorileri azaltılmış olduğu için daha az kalori almanızı sağlar. Piyasada diyet etiketi ile satılan pek çok ürün, hiç kalori içermeyen sınırsız tüketilebilecek, şişmanlatmayan gıdalar değildir. Örneğin diyet çikolata, diyet reçel,  diyet bisküvi gibi ürünler şeker hastaları için, şeker yerine yapay tatlandırıcı ile yapılmış ama yinede kalori oranları yüksek gıdalardır. Ölçülü tüketilmelidir. Bu tip ürünleri diyet ürün olduğu düşüncesi ile çok tüketirsek kesinlikle kilo alırız. Fakat normali yerine yağı alınarak hazırlanan yağsız diyet süt, yoğurt ,peynir gibi ürünlerin kalorileri  normaline göre daha düşük olması nedeniyle, zayıflama diyetlerinde kullanmakta fayda vardır.

GREYFURT ZAYIFLATIR MI ?

Sabahları aç karınla greyfurt yemek veya suyunu içmek zayıflatmaz. Vücut yağlarını eritmez. Greyfurtun kalorisi düşüktür. Yüksek C ve B1 vitamini içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Demir emilimini kolaylaştırarak kansızlığı önler. Kolesterolü düşürme de etkilidir.

Şeker hastaları için, greyfurtta bulunan pektin şekerin emilimini geciktirerek, kan şekerini dengelemeye yardımcı olur.

KEPEKLİ  EKMEK ZAYIFLATIR MI ?

Beyaz ve kepekli ekmek arasında kalori açısından çok fark yoktur. Fakat zayıflama diyeti yapanların, her türlü, kepekli undan yapılan lif oranı yüksek ekmek tüketmeleri faydalıdır. Çünkü bu ekmekler  lif oranı yüksek olduğu için uzun süre tok tutarlar. Bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırırlar. Kabuklu pirinç, kepekli makarna gibi  besinlerde normaline göre düşük kalori içerdikleri posalı oldukları ve ( B ) vitamini yönünden zengin oldukları  için yaralıdır.

Slimming Center & Estetik –  Bağdat Caddesi 503/6 Bostancı -KadıköyRelated Articles

SPORCU BESLENMESİ

Farklı spor dallarında başarılı olmak farklı vücut yapısına ve yeteneğine göre değişebilir. Psikolojik ve fizyolojik sağlığın devamlılığını sağlamak için yeterli

TATİLDE KİLO ALMAMAK İÇİN

TATİLDE KİLO ALMAMAK İÇİN Bazı dönemler örneğin seyahat ve tatiller, kilo verme veya kilo koruma açısından  riskli zamanlardır. Bu riskli

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN 14 KURAL

1) GÜNLÜK ALINAN ENERJİNİN EN BÜYÜK KISMINI KARBONHİDRATLAR GERİYE KALAN KISMINI DA PROTEİN VE YAĞLAR OLUŞTURMALIDIR. 2) GÜNLÜK BESLENİRKEN HER

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*