Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLAMAK İSTİYORUM | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLAMAK İSTİYORUM

ZAYIFLAMAK İSTİYORUM

zayflamak istiyorum

Zayıflamak istiyorum diyorsanız. Diyet yaparken ve diyetten sonra da mutlaka 3 öğün yemelisiniz. Vücudu uzun süre aç bırakmak ve bu durumu alışkanlık haline getirmek metabolizma hızının yavaşlamasına sebep olur. Kahvaltısız güne başlamayın. Düzenli olarak öğlen ve akşam yemeği ve öğün aralarında meyve, süt, yoğurt gibi gıdalarla beslenin. Uzun süreli aç kalmalarda açlık kan şekeri düşer, metabolizma yavaşlar, halsizlik,  üşüme, uyku gibi haller görülür.

Sağlıklı kilo vermek için hem günlük kalori tüketiminizi azaltın, hem de günlük harcadığınız enerji miktarını artırın. Sadece gıda kısıtlaması yapmak yetmez, çünkü bir süre sonra düşük kalorili beslenme sonucu metabolizma yavaşlayarak daha zor kilo verir hale gelir. Bu durumu önlemek için hareketli olun, egzersiz yapın En kolay ve en ekonomik yol gün aşırı yarım saat tempolu yürüyüş yapmaktır.

Öğün aralarında acıktığınızda veya bir şeyler atıştırmak istediğinizde, bu isteğinizi bastırmak veya geçiştirmek yerine, elinizin altında,  kalorisi düşük ve tok tutucu gıdalar bulundurun ve bunları tercih edin. Örneğin yağsız süt, yoğurt, light meyveli yoğurt, kabuğuyla yiyeceğiniz bir elma, armut, salatalık, domates,  muz ,kuru kayısı. Kepekli bir dilim ekmek ve peynir. Müsli, kepekli yulaf gevreği, tam tahıllı gevrekler gibi gıdaları yiyebilirsiniz ve bunları yedikten sonra üzerine hemen 2 bardak su içmelisiniz. Ayrıca ara öğün olarak yiyeceğiniz bu lif oranı yüksek gıdalar hem sizi tok tutar hem de vitamin, mineral yönünden zengindir, metabolizmanızı çalıştırır, bir sonraki öğünde fazla yemenize engel olur. Eğer ana öğünlere çok aç oturursanız porsiyonlarınızı kontrol edemez ve fazla yersiniz.

Zayıflamak istiyorum diyenler, bu süreçte çevrelerindeki arkadaşlarının ve ailelerinin ikram ettiği kalorisi yüksek diyeti bozacak ikramları kabul etmemelidirler. Çok ısrarcı olan kişilere de  ‘diyetteyim yiyemem’ demek yerine ‘rahatsızım yersem dokunuyor’ diyerek ikramı geri çevirmelidirler.

Kilo vermek isteyenler, evde veya işte ellerinin altında enerjisi yani kalorisi yüksek, tatlı, çikolata, kuru yemiş, cips, bisküvi, dondurma, gibi yiyecekleri bulundurmamalıdırlar. Bu tip gıdaların kalorisi ve yağ oranları çok fazladır. Bu gıdalardan yaptığımız küçük bir kaçamak sonucu gün boyu yaptığımız diyet boşa gider.

Alkolün kalorisi yüksektir ve vücutta yağa dönüşerek şişmanlığa yol açar. Özellikle zayıflama sürecinde olanlar alkol içmemelidirler. Eğer mutlaka içmeleri gerekirse, rakı, viski, votka gibi kalorisi çok yüksek olan içkiler yerine, şarap veya birayı tercih etmeli ve haftada 2 den fazla içmemelidirler.

Zayıflamak istiyorum diyorsanız, diyet yaparken listenizin dışına çıktığınızda moraliniz bozulmasın. Hemen bunu düzeltme yolunu seçin. Bu durumu egzersizle veya bir sonraki öğünde daha az yiyerek telafi edebilirsiniz. Eğer aynı gün telafi edemiyorsak bir sonraki gün mutlaka, egzersiz yaparak ve daha az yiyerek düzeltebilirsiniz. 

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Bostancı – KadıköyRelated Articles

METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN YİYECEKLER – TARÇIN

Metabolizmayı hızlandıran bitki tarçın ; İnsanlık tarihinin en eski baharatlarından biri olan mucize baharat tarçın, yaprak dökmeyen kokulu bir ağaç

BESLENME VE SAĞLIK

Beslenme ve sağlık ; Beslenme, büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Bireyin, ailenin ve toplumun birinci amacı sağlıklı

AKDENİZ DİYETİ NEDİR ?

AKDENİZ DİYETİ NEDİR ? Akdeniz diyeti olarak bağsettiğimiz rejim tipi temellerini Yunanistan, Girit, Güney İtalya’nın yiyecek alışkanlıklarından almaktadır. Mutfak kültürü olarak,

3 comments

Write a comment
 1. Fatma G.
  Fatma G. 23 Aralık, 2016, 20:21

  Ben de çooook zayıflamak istiyorum…Ama yemek yemeyi ve özellikle de tatlıları çok seviyorum. Her gün mutlaka 2 kere tatlı veya çikolata yiyorum. Ben nasıl kilo verebilirim. Hem yesek hem de kilo versek bu mümkünmüdür ????

  Reply this comment
  • Diyetisyen
   Diyetisyen Author 21 Ocak, 2017, 10:43

   Maalesef hayat bu kadar kolay değil.

   Reply this comment
  • Diyetisyen
   Diyetisyen Author 18 Şubat, 2017, 17:31

   Arzu ederseniz sizi ‘Online zayıflama programı’ ile de takip edebiliriz.
   Hacettepe Beslenme ve Diyetetik mezunu tecrübeli diyetisyenlerimizle; Online kişiye özel kalıcı kilo verme programını, size özel, planlıyor profesyonel ekibimizle, destekliyor ve takip ediyoruz

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*