Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ( 2 ) | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ( 2 )

ZAYIFLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ( 2 )

zay ne 2

Sağlıklı yemek lezzetsizdir’ Psikolojisinden kurtulun. Az yağla pişireceğiniz yemeğe çeşitli baharatlar, soğan, sarımsak, taze domates püresi, naneli yoğurt ilave ederek lezzet katabilirsiniz.  Zayıflamak için, sadece haşlama ve hiç yağsız yemekler pişirmek zorunda değilsiniz.    

* Zayıflama diyeti yaparken listenizin dışına çıktığınızda moraliniz bozulmasın. Hemen bunu düzeltme yolunu seçin. Bu durumu egzersizle veya bir sonraki öğünde daha az yiyerek telafi edebilirsiniz. Eğer aynı gün telafi edemiyorsak bir sonraki gün mutlaka, egzersiz yaparak ve daha az yiyerek düzeltmeliyiz.

* Zayıflamak için, çok iyi diyet yapıyor ve zayıflıyorsunuz. 4 kg – 5 kg verdiniz.  Ama daha diyete devam edeceksiniz. Kendinize ödül verin ve bir gün uzun süredir yemediğiniz, çok sevdiğiniz bir besini, miktarını abartmadan yiyin.

* Diyet yaparken lifli gıdaları su ile tüketmeye çalışın. Lifli gıdalar su ile birlikte, midede daha çok hacim kaplar ve daha uzun tokluk hissi sağlar ayrıca kabızlığa iyi gelir.

* Tabağınızı çok doldurmayın ve yemek tenceresini yemek masasında bırakmayın, tencereyi kolay ulaşılamayacak bir yere koyun.

* Akşam yemeğinden sonra en geç saat 9-10 gibi bir porsiyon meyve ile ara öğün yaptıktan sonra, hemen dişlerinizi fırçalayın ve naneli ferahlatıcı ağız suyu ile ağzınızı çalkalayın. Üç – dört dakika vakit ayırdığınız temiz ve ferah ağzınızı  yatmadan önce, bir daha kirletmek istemeyeceksiniz. Ayrıca bu ağız suları, ağzınızda tatlı bir tat bıraktığı için, tatlı isteğinizi de kesecektir.

* Stresli ve mutsuz iken, sürekli yiyerek dertlerinize bir de şişmanlığı eklemek yerine, kendinizi değişik faaliyetlerle oyalayarak stresinizi yenmeye çalışın. Stres kesinlikle yiyerek aşılamaz. (yürüyüş, evde egzersiz, el işi, örgü, kitap okumak, sinemaya gitmek.) gibi faaliyetlerle, dertlerinizi unutabilirsiniz.

*  Zayıflamak için, Alkolden uzak durun.  Alkolün kalorisi yüksektir ve boş kaloridir, yani vücut tarafından kullanılmaz ve vücutta yağa dönüşerek şişmanlığa yol açar. Özellikle zayıflama sürecinde olanlar alkol içmemelidirler. Eğer mutlaka içeceklerse  rakı, viski, votka gibi kalorisi   çok yüksek olan içkiler yerine, şarap  veya birayı tercih etmeli ve haftada 2 den fazla içmemelidirler.

1 gr protein        = 4 kaloridir

1 gr karbonhidrat = 4 kaloridir

1 gr alkol            = 7 kaloridir

1 gr yağ        = 9 kaloridir

* Daha önce fazla kilolarınızdan dolayı hiç giyemediğiniz, ama giymek istediğiniz bir kıyafeti satın alın ve onu yatak odanızda gözünüzün önüne asın. ( mini etek, dar, kısa bir bluz, bikini gibi )  O giysinin içine sığabilmeyi kendinize hedef olarak seçin. Zayıfladıktan sonra, onu giyebilmek en güzel ödül olacaktır.

* Boy aynanıza ve buzdolabının kapağına süper modellerden birinin mayolu fotoğrafını yapıştırın. Kendinizi de boy aynasında sık sık seyredin. Böylece motive olursunuz ve zayıflama isteğiniz artar.

* Zayıflamak için, zayıflamaya karar verince mutlaka bir doktordan veya diyetisyenden yardım alın. Diyetiniz sizin vücudunuza ve sizin hayat tarzınıza uygun olmalıdır. Bir arkadaşınızın uyguladığı diyet size uymayabilir. 

 Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Bostancı  Related Articles

OMEGA DİYETİ

Omega diyeti, omega-3 yağlardan zengin yiyecekleri özellikle balık, ceviz, keten tohumu, semizotu gibi omega-3 açısından zengin yeşil yapraklı sebzeleri ön

AKDENİZ DİYETİ LİSTESİ İLE HIZLI ZAYIFLAMA

AKDENİZ DİYETİ LİSTESİ İLE HIZLI ZAYIFLAMA Kilo verdiren rejim listeleri sıralamasında, Akdeniz diyet listesi ile zayıflama baş çekmektedir. Bilhassa Akdeniz

DİYETİSYEN ÜCRETLERİ

DİYETİSYEN ÜCRETLERİ Merhaba ben 43 yaşındayım, kilo vermek istiyorum. Diyetisyen ücretleriniz ne kadardır ? Ben daha önce 2 kez diyetisyen

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*