Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

kalori payla

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

* Tatlıların kalorisi yüksektir. Her zaman bir porsiyon tatlıyı yanınızda ki kişiyle paylaşın. Böylece yüksek kaloriyide paylaşmış olursunuz.

* ‘ Sağlıklı yiyecek lezzetsizdir ‘ Psikolojisinden kurtulun.  Az yağla pişireceğiniz yemeğe farklı baharatlar, soğan, sarımsak , domates püresi , naneli yoğurt ekleyerek  lezzet katabilirsiniz. Zayıflamak amaçlı, yalnızca haşlama ve hiç yağsız yemekler pişirmek zorunda değilsiniz .       

* Zayıflama programı listenizin dışına çıktığınızda moraliniz bozulmasın.  Anında bunu düzeltme yöntemini seçin . Örneğin, hemen egzersizle ya da önümüzdeki öğünde daha az yiyerek telafi edebilirsiniz. Şayet o gün telafi edemiyorsak, önümüzdeki gün kesinlikle, biraz yürüyüş ve spor yaparak ve daha az yiyerek düzeltmelisiniz..

*  Zayıflamak için ipuçlarından biride, alkolden uzak durmaktır. Alkolün kalorisi yüksektir ve boş kaloridir, başka bir deyişle enerji kaynağı olarak kullanılmaz ve karın bölgesinde yağa dönüşerek şişmanlığa sebep olur.  Bilhassa zayıflama sürecinde olanlar içki içmemelidirler. Şayet kesinlikle içeceklerse  kalorisi yüksek rakı, viski,  votka benzeri  içkilerden vazgeçerek, şarap  ya da birayı tercih etmeli ve en fazla haftada 2 kez içmelidirler.

1 gr protein        = 4 kalori 

1 gr karbonhidrat = 4 kalori 

1 gr içki             = 7 kalori

1 gr yağ            = 9 kalori

* Zayıflamak amaçlı,  diyet yaptınız ve bir süre sonra 4 veya 5  kilo verdiniz.  Şayet daha kilo vermeye devam edeceksiniz ? Kendinize hediye verin ve uzunca zamandır yemediğiniz ve çok sevdiğiniz bir yiyeceği miktarını abartmadan yiyerek kendinizi şımartın.

* Zayıflamak için ipuçlarından en önemlisi yemek tabağını çok doldurmamaktır. Küçük tatlı tabağına yemeğinizi koyun ve yiyecek tenceresini masada bırakmayın , tencereyi mutfakta bırakın.

* Akşam yemeğinden sonra, en geç saat 10 da bir porsiyon meyve ile ara öğün yapın. Hemen ardından, dişlerinizi fırçalayın ve naneli ferahlatıcı ağız suyu ile ağzınızı çalkalayın.Temizlemek için vakit ayırdığınız temiz ve ferah ağzınızı  yatma öncesinde,  tekrar kirletmek istemeyeceksiniz .    Bununla beraber bu ağız suları, ağzınızda tatlı naneli bir tat bıraktığından dolayı, tatlı isteğinizi de kesecektir  .

* Stresli ve huzursuz iken,  kontrolsüz ve aşırı yiyerek dertlerinize bir de şişmanlığı eklemeyin. Kendinizi farklı faaliyetlerle oyalayarak stresinizi yenmeye çalışın. Mutsuzluk ve gerginlik çok yiyerek aşılamaz . Örneğin; temiz havada yürüyüşe çıkarak veya evde egzersiz yaparak,  kitap okuyarak, sinemaya giderek, el işi, örgü gibi işlere  ve hobilere yönelerek, dertlerinizi unutabilirsiniz .

* Zayıflamak için ipuçlarından biri de lifli gıdaları su ile tüketmektir. Lifli gıdalar su ile beraber, midede şişerek çok hacim kaplar ve daha uzunca tokluk duygusu duygusu sağlar. Kabızlık sorunu oluşmasını da önler.

* Daha öncesinde aşırı kilolarınızdan ötürü hiç giyemediğiniz bir kıyafeti satın alın ve onu yatak odanızda gözünüzün önüne asın.  Örneğin bikini,  mini etek,  şort, tayt gibi. O giysinin içerisine sığabilmeyi kendinize hedefleyin. Zayıfladıktan sonra, kendiniz için, o giysiyi giyebilmek en zevkli hediye olacaktır

* Buzdolabının kapağına ve boy aynanıza ve harika modellerden birinin mayolu resmini yapıştırın.  Kendinize boy aynasında her gün bakın.  Böylelikle motive olursunuz ve zayıflama isteğiniz artar.

* Zayıflamak istiyorsanız kesinlikle bir doktordan ya da diyetisyenden destek alın. Diyetiniz sizin vücudunuza ve sizin yaşam tarzınıza uyumlu olmalıdır.  Bir arkadaşınızın uyguladığı zayıflama listesi size uymayabilir ve sağlığınızı bozabilir.

Yukarıda yazdığımız, zayıflamak için ipuçlarına birkaç hafta değil hayatınız boyunca uyarsanız ve bunları kalıcı birer alışkanlık haline getirirseniz verdiğiniz kiloları bir daha geri almazsınız.

Gülten Özbek

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy Related Articles

HIZLI İNCELME – DAVET ÖNCESİ

Davet, düğün, tatil gibi özel günler öncesinde, birkaç gün içinde karnınızdaki şişkinlikten ve vücuttaki ödemden, kurtulmak ve hızlı incelme ve

KALORİ YAKMAK İÇİN

KALORİ YAKMAK İÇİN SU hariç,  yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin kalorileri vardır. eğer bir günde yediklerinizden aldığınız kalorileri yakabiliyorsanız hiç sorun

ZAYIFLAMA İPUÇLARI

ZAYIFLAMA İPUÇLARI  Kilo fazlanız var ve sağlıklı aynı zamanda da kalıcı kilo vermek istiyorsunuz… O zaman size tavsiyemiz ; Diyet

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*