pos sistemi

ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

GÜLTEN ÖZBEK

ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

1 – Slimming Center ın  uyguladığı  SİSTEM 4B zayıflama yöntemi  nedir. ?

Zayıflamay bir bütün olarak ele alan ve kişiye göre oluşturulan bir programdır. 4 ayrı aşamadan oluşur

2 – Sistem 4B zayıflama yöntemi  içindeki uygulama seçeneklerini,  neye göre kişiye öneriyorsunuz ?

Kişiye göre hazırlanan bir programdır. Kişinin geçmiş zayıflama deneyimleri öğrenilir. Geçmiş zayıflama Başarı ve başarısızlıkları tespit edilir. Ve sonra kişiyle birlikte bir paket program hazırlanır.

 3-Sistem 4B  zayıflama yöntemi için de nasıl bir diyet uygulanır?

Vücut analizine – kan değerlerine – yaşına  – işine  – aktivite – yeme alışkanlıkları ve zevklerine – aktivitesine göre , kişiyle birlikte karşılıklı konuşarak oluşturulur. Nedeni mantığı açıklanır – beslenme eğitimi verilir- her hafta o haftaki hayatına göre  planlanır – davet, gezi , hastalık dikkate alınır. Yağ verilir – kas ve metabolizma hızı korunur.

4 – Fazla yağlar yani kilolar verildikten sonra bir daha geri alınmaması için ne yapılır. ?

Kilo koruma diyeti son 1-2 ay uygulanır ve öğretilir. Yasaksız bir kilo koruma diyeti dosyası hazırlanır

5- Sistem 4B zayıflama yöntemi içinde ki hipnoterapi nin zayıflamaya etkisi nedir ?

Daha önce diyetisyen le zayıflama deneyimi olmuş vermiş ama koruyamamış – diyetten bıkkın ve umutsuz – çok iştahlı yemek yemek yemeyi çok seven – aileden gelen yanlış bir yemek kültürü ve alışkanlığı olan – doymak bilmeyen -zayıflama diyetini biliyor ama hayatına kalıcı olarak geçiremiyor. Bu gibi sorunları olan kişilere diyetisyenle birlikte psikolog desteği de verilir.

Kişi transa sokularak ; Hipnoterapi ile diyet yapmasına engel olan duygu durumları  bilinç altında açığa çıkarılarak, o duyguların ve alışkanlıkların aksi telkin edilir.

6- Hionoterapi yi  kaç seans yapmak gerekir ?

Kişiye ögre ve kişinin hipnoterapiye yatkınlığına göre değişir.

7 – Ne zaman bölgesel  incelme için AWT uygulamasına başlanır, Ve AWT nin zayıflamaya etkisi nedir ?

Yağ yüzdesi  % 30 a gelince AWT uygulamasına  başlarız.  Zayıfladıktan sonra gitmeyen genetik vücut tipinden kaynaklanan inatçı yağların olduğu bölgeye uygulanır. AWT  zayıflatmaz inceltir ve  sıkılaştırır. Gitmeyen inatçı yağları parçalayarak bölgesel incelme sağlar.

8- Diyet yapmadan doğrudan bölgesel incelme için AWT uygulaması yapıyor musunuz ?

Evet olması gereken kiloda ise verilecek fazla yağı yok ise o zaman doğrudan hemen AWT ye başlayabiliriz.

Ama yine de yağ yakma veya selülit beslenmesi diyeti, vücut analizi yapılarak kişiye özel hazırlanır. Üye bu diyeti uygular. Günde  2, 5  – 3 litre su içer ve – 45 dakika  yürüyüş yapar.

9 – Slimming Center da ; Bölgesel incelme için ne yapıyorsunuz ?

Lazer lipoliz  – Lazer  liposuction

10 – Kişi bu zayıflama yöntemi  içinde ki her şeyi almak zorunda mıdır ?

Hayır paketin içeriği kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Önemli olan sonuç almaktır ve sonucun kalıcı olmasıdır. Yaşam tarzının kalıcı olarak değişmesi gerekir.

11 –Sistem 4B  zayıflama yöntemi ile, hafta da kaç kilo vermeyi  hedefliyorsunuz ?

Önemli  olan kilo vermek değil yağ vermektir. 4-5 kilo yağ kaybı bir bedendir.

Kas verirseniz metabolizma hızınız düşer ve sonrasında daha hızlı kilo alırsınız. Yağ verirken AWT  yağ kaybı oranını artırır. Yürüyüş yağ kaybını artırır. Beslenme de  % 60 – 20 – 20 oranı uygulanırsa vücut fazla yağlarını verir ve sağlık bozulmaz. Tam aksine kas kitlesi vücut yüzdesinde arttığı için, metabolizması hızlanır. Yavaş kilo vermek doğru ve sağlıklıdır. Yavaş giden kilo kalıcıdır.

12- Slimming Center, üyeleri ne sıklıkta kontrole geliyorlar ?

Üyelerimiz her hafta kontrole gelir ve vücut analizleri yapılarak, ne kadar yağ verdikleri ve bu yağı vücutların da nereden verdikleri kontrol edilir. Bir sonra ki hafta ki hayat programlarına göre yeni diyet listeleri düzenlenir. Diyet listeleri hep üye ile birlikte,  onların yaşam tarzı ve isteklerine göre düzenlenir.

13 – Zayıflama yöntemi uygulamamızda ; Hafta içinde üyelere, diyette olduklarını hatırlatmak ve motivasyonlarını artırmak için, zayıflama,  beslenme bilgileri ve ip uçlarından oluşan (  SMS – WhatsApp – E-mail ) ler  gönderilir.

14 – Slimming Center üyeleri, istedikleri zaman diyetisyenlerini arayarak, diyet ve beslenme hakkında  sorularını sorabilir.

Gülten Özbek 

Slimming Center & Estetik Koordinatör

Bağdat Cad. 503/6 Bostancı –  216 384 71 72

 info@slimmingcenterestetik.compos sistemi

Benzer Makaleler

KEFİRİN FAYDALARI

KEFİRİN FAYDALARI Kefir;  inek, keçi ve koyun sütlerinden mayalanarak elde edilen ayrana benzer ancak daha ekşi bir içecektir. Aslında çok

KANSEROJEN MADDELER

KANSEROJEN  MADDELER Kansorejen maddeler , hücrelerin yapılarını değiştirerek tümör oluşumlarına ya da kontrolsüz çoğalmalarına sebep olan maddelerdir. Örnek :  Yüksek ısıda

DUKAN DİYETİ

DUKAN DİYETİ Günümüzde moda diyetlerden bir tanesi dukan diyetidir. Dukan diyeti kısaca protein ağırlıklı beslenme şekli ve 4 aşamadan oluşuyor.

2 yorum

Yorumlar
 1. Leyla Tekir
  Leyla Tekir 10 Temmuz, 2015, 01:20

  Zayıflama programı fiyatları, programın içinde ki seçeneklere göre mi belirleniyor ? Sadece 4 ay diyetisyen hizmeti almak istiyorum. Kaç liradır ?

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 11:53

  programlar kişiye özeldir. Evet

  Reply this comment

Yorum Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*