Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLAMA PROGRAMI | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLAMA PROGRAMI

ZAYIFLAMA PROGRAMI

ZAYIFLAMA PROGRAMI

Zayıflama programına başlarken, ilk önce Inbody bilgisayarlı vücut analiz cihazı ile ölçüm yapıyoruz. Inbody deri altı yağ dokusundaki  elektrik akımınızı( empedans ) ölçüyor. Cihazımız empedans değerine göre vücudunuzdaki yağ oranı, kas oranı, su oranı nedir? BKI hesaplanması ve en önemlisi BMH nedir? Bununla ilgili bilgi veriyor. BMH , hiçbirşey yemeden, içmeden, hiçbir aktivite yapmadan , vücudumuzun dinlenme pozisyonundaki  başka bir deyişle uyku durumundayken çalışma hızıdır.

Bu ölçümle size hangi program uygun belirlenmesini yapıyoruz. Zayıflama Programlarımız 2 aydan 12 aya kadar  kilo verme ve kilo koruma olmak üzere, sizin kilo fazlanıza göre belirleniyor.  Ayrıca fazla kilo sorunu,  bölgesel yağlanma da içeriyorsa diyete destek verici olarak, yağ yakmaya yönelik teknolojik cihazlarda zayıflama programına ekleniyor. Bu tür yöntemler incelmenizin daha fazla olmasını ve selülitlerin en aza indirilmesini sağlıyor.

Program belirlendikten sonra,  sizden kan tahlili istiyoruz ve açlık kan şekeri, açlık insülin, TSH, kan yağları ve hemogram değerlerinize bakıyoruz.  Diyetinizi de kan değerlerinizi göz önünde bulundurarak hazırlıyoruz.

Zayıflama programımız yeterli ve dengeli beslenme kurallarına uygun şekilde hazırlanıyor. Kilo verirken  sağlığınıza zarar vermeden hedeflenen kiloya ulaşmayı amaçlıyoruz.  Günlük beslenme diyetiniz, 3 ana öğün 4 ara öğün olarak azar azar sık sık beslenme şeklinde metabolizmayı çalıştırmak amaçlı size özel hazırlanıyor. Ayda 3-5 kilo vermeyihedefliyoruz . Çünkü hızlı kilo verme insan sağlığını tehdit eden bir durumdur.

Her kontrole geldiğinizde Inbody vücut analizinden ölçüm yaparak, kaç kilo yağ verdiğinizi ve bu yağı vücudunuzun neresinden verdiğiniz ölçüyoruz. Haftalık  kilo verim durumunuzu değerlendiriyoruz. Yediklerinizi  not ettiğiniz beslenme günlüğünüz oluyor bu günlükleri inceliyoruz. O hafta diyetinizi nasıl uygulamışsınız hatalar var mı, kilo veremediyseniz diyeti mi değiştirmek gerekli yoksa uygulama hatasından mı ona göre yönlendirme yapıyoruz.

Zayıflama sürecinizden sonra koruma  programına geçiyoruz. Zayıflama yaktığınızın altında beslenme ve belli bir kalori ve dengede gerçekleşir. Kilo koruma yaktığınız kadar beslenerek olur. Kilo alma ise, yaktığınızın üzerinde bir beslenme ile gerçekleşir. Yani koruma dönemi  tekrar yavaş yavaş kalori artımıyla yaktığınıza kadar kalori anlamında  çıkış yapıp günlük yaşamda pasta  yediğimizde, tatlı tükettiğimizde, alkol aldığımızda nasıl dengeleyeceğiz günlük beslenme programımıza göre bunları öğrenme aşamasıdır.

Ayrıca merkezimizde gebe ve emzikli beslenmesi, sporcu beslenmesi, çeşitli hastalıklarda beslenme,  büyüme ve gelişme çağındaki çocuklarda  beslenme gibi konularda da hizmet vermekteyiz.

Zayıflama Programları – Online Diyet – Online Zayıflama


Tags assigned to this article:
diyetkilo vermekzayıflamak istiyorum

Related Articles

KÜÇÜK TABAKLA ÖNCE GÖZÜNÜZÜ DOYURUN

Fazla kilosu olan kişiler, günlük yakabildiklerinden daha fazla yedikleri için kilo alırlar.  Genellikle de yemek porsiyonları hep fazla olur. Zayıflama

BEYAZ ÇAY NEDİR ?

BEYAZ ÇAY  Çay, işlenmiş yapraklarının kaynatılmasıyla veya haşlanmasıyla elde edilen bir bitki türüdür. Çay çalısının bilimsel ismi Camellia Sinensesdir. Günümüzde

DİYETİSYEN KADIKÖY

Diyetisyen Kadıköy  SORU : ‘‘Ben 47 yaşındayım çok  kilo fazlam var. Geçen yıl üç ay sadece protein yiyerek hiç ekmek

2 comments

Write a comment
 1. Mustafa terim
  Mustafa terim 6 Temmuz, 2015, 09:31

  Kliniğinie sadece vücut analizi yaptırmak için gelebilirmiyiz ?

  Reply this comment
 2. Diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  Diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 13:43

  Vücut analizi yaptırmak için gelebilirsiniz.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*