ZAYIFLAMA MERKEZLERİ

ZAYIFLAMA MERKEZLERİ

Zayflama Merkezi

Zayıflama Merkezlerine Giden Kişilerin Profilleri :

Zayıflama Merkezleri – “Doktora gittim mutlaka zayıflamamı söyledi” diyenler

Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle, genelde bir ameliyat öncesi zayıflaması doktor tarafından şart koşulmuş kişilerdir. Bu kişiler artık son noktada olduklarından durumun vahametini anlamış ve sağlık sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kalmış kişilerdir. Genelde diyet sürecine iyi uyum sağlarlar. Çünkü artık gelinen nokta onlar için bir dönüm noktasıdır.

Zayıflama Merkezleri – “Diyete başlayacağım son kez yiyeyim” deyip gelmeden bir hafta öncesinde kilosunu arttıranlar

Bu kişiler diyeti zorlu bir dönem, yapıp bitirilmesi gereken bir süreç olarak görürler. Aynı zamanda diyet onlar için bir yasaklar listesidir. Genelde ya hep ya hiç yaklaşımı içindedirler. Bu nedenle de diyetisyenler serbest öğün veya az tüketilmesi gereken yiyeceklerden verdiklerinde genelde yememe eğiliminde olurlar.  Eğer davranış ve düşünce değişiklikleri oturmazsa sık sık kendilerini diyet merkezlerinde bulurlar. Bu kişiler kilo vermek için genelde dış disipline ihtiyaç duyarlar.

Zayıflama Merkezleri – Defalarca diyet denemelerin de bulunup, bir zayıflama merkezine gitmeyi alışkanlık haline getirenler

Bu kişiler için diyet yapmak, diyetisyene gitmek neredeyse bir hobi halini almıştır. İki senede bir mutlaka bir programa kayıt olurlar. Kilo verme grafikleri genelde inişli çıkışlıdır. Diyetle ilgili her türlü bilgiye sahiptirler. Ancak kiloyu sabit tutmak mümkün olmamaktadır.

Zayıflama Merkezleri – “Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istiyorum” diyen azınlıklar

Herhangi bir vesile ile sağlıksız beslendiğinin farkına varıp artık yaşam tarzını değiştirmek istediğine karar veren kişilerdir. Diyetisyeni ve varsa terapistiyle uyumlu bir program izler.  Söylenenleri hayatına geçirmek için çaba sarf eder. Bahaneler bulmaya gayret etmez.  Genelleme yaparak bazen anlatılmasına gerek kalmadan yaşam tarzında neleri değiştirmesi gerektiğini keşfeder, soru sorar ve öğrenmeye çalışır.

Zayıflama Merkezleri – Bir yakınının zorlaması ile getirilenler 

Bu kişiler eşinin, çocuğunun, anne-babasının ya da sevdiği bir arkadaşının zoruyla zayıflama merkezine giderler. Hiçbir zaman gerçekten kilo verme niyetleri yoktur ama ısrarlara dayanamamışlardır. Bu tipte kişiler genelde bir ay devam ettikten sonra yavaş yavaş randevuları aksatmaya, söylenenlere bahane bularak yapmamaya başlarlar. Bu nedenle kilo verişleri zordur.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy Related Articles

DİYET YULAFLI CUP

DİYET  YULAFLI CUP  ( 6 ADET ) 1 PORSİYON : 1 CUP  : 115  kalori 6 Yemek kaşığı yulaf 6

PİLATES VE DİYET

Pilates yaparken beslenme Pilates yaparken beslenmenizde dikkat etmeniz gerekenler : – Pilates yemekten hemen sonra, tok karna veya 4-5 saat

ZAYIFLIK

Zayıflık : Boya göre ağırlığın olması gerekenden % 15 – 20 eksik olmasıdır.          . Zayıflık, vücudun

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*