Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLAMA MERKEZİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLAMA MERKEZİ

ZAYIFLAMA MERKEZİ

GECE YEME

ŞEYDA Ş.  “Daha önce pek çok kez zayıflama merkezine giderek, kilo vermeye çalıştım fakat başaramadım. O yüzden bu sefer işe yarayacağına inancım kalmadı. Aç veya tok her gece yatmadan yemeden duramıyorum. Benim diyet listesine değil psikoloğa  ihtiyacım var.’’

Zayıflama merkezi : Bir çok kilolu kişi değişik kilo verme programlarını sürekli olarak dener ve hep bir mucize diyet peşinde koşar. Pek çok kilolu kişi için kilo vermek, zayıflamak hayatın en zorlu mücadelelerinden biridir. Hayatınız boyunca pek çok kez, fazla kilolarınızı vermeye çalıştıysanız ve hep başarısız olduysanız veya verdiniz ama, bir yıl içinde tekrar fazlasıyla geri aldıysanız,  umutsuzluğa kapılmayın. Kendiniz için en uygun olanı seçerken önemli olan yaşantınıza uygun ve sürdürebileceğiniz bir beslenme tarzı olmasıdır. Amacınız başlayıp bitecek bir diyet değil, ömür boyu sürdürebileceğiniz, doğru beslenme kurallarına uymaya çalışmak olmalıdır. Size önerimiz bu defa başarılı olmak için; aşağıdaki ipuçlarını hayatınıza geçirmelisiniz.

• Yaşam tarzınızda çok farklı değişiklikler yerine önce küçük küçük değişiklikler yapmaya başlayın.

• Zayıflamayı çok zor, mutsuzluk verici negatif  bir süreç olarak  değil, pozitif  bir süreç  olarak  hissetmeye çalışın. Zayıflama isteğiniz varsa, kendinize güvenerek ve kararlılıkla başarıya ulaşabilirsiniz.

• Hedefiniz ulaşılabilir ve gerçekçi olsun. Bu zayıflama sürecinde kilonuza değil, davranışlarınıza odaklanın.  Yeni ve olması gereken yeme alışkanlıklarını hayatınıza koyarak, bunları sürdürme çabası için girin.

Zayıflama süreci içinde, diyetinizi bozmanız gereken durumlar  ve zorluklar oluşabilir. Bunu öncelikle kabul edin ama diyeti tamamen bırakmak yerine, bir süre sonra, tekrar yeni bir başlangıç yaparak kaldığınız yerden devam edin.

• Daha önce diyet yapıp başarısız olmanıza sebep olan sorun veya durum neydi ? Bunu bir kağıda yazın ve yine aynı durum söz konusu olduğunda, bu defa ne yapacağınıza ve nasıl bir çözüm üreteceğinize önceden karar vererek, çözüm taktiğinizi baştan oluşturun.

Gece yemesi :  ‘Aç veya tok her gece yatmadan yemeden duramıyorum.’ 

Zayıflama merkezi : Geceleri yatmadan önce yemek ve yatmak kilo vermenize en büyük engeldir. Gece yemesi bir alışkanlık haline dönüşmüşse bundan bir an önce vazgeçmeniz için size önerebileceğimiz davranışlar :

. Akşam yemeğinden 2 saat sonra bir ara öğün yiyin ve sonra hemen dişlerinizi fırçalayarak, ağzınızı naneli bir ağız suyu ile gargara yapın. Böylece hem vakit ayırarak temizlediğiniz ağzınızı ve dişlerinizi  bir daha kirletmeye kıyamayacaksınız. Hem de ağzınızda kalan naneli tatlı bir aroma sizin daha sonra yeme ve tatlı isteğinizi geçirecektir.

. Gün içinde sabah, öğlen ve akşam yemeklerinizi ve aralarda ara öğünlerinizi düzenli yerseniz, akşama  daha tok ve yeme isteğiniz tatmin olmuş girersiniz.

. Akşam yemeği günün en düşük kalorili öğünü olmalı ve yatmadan en az 2 saat önce yenmeli ki yatağa girmeden önce sindirilebilsin.

. Zayıflama isteğinizi sabote edecek, atıştırmalık dediğimiz yiyecekleri satın almayı, evde  bulundurmayın. Böylece iradenizi zorlamak zorunda kalmazsınız.

. Akşam ara öğünün de, düşük kalorili meyve veya yağsız süt, yoğurt gibi sağlıklı yiyecekleri tercih edin.

. Gece yemesi,  gerçek bir açlıktan değil alışkanlıkta kaynaklandığı için, Yatmadan önce sevdiğiniz ve sizi oyalayan bir şeyler yapmaya çalışın. Örneğin yatakta uyumadan önce kitap okumak gibi.

Slimming Center & Estetik –  Zayıflama Merkezi Kadıköy Related Articles

KİLO ALMA NEDENLERİ

KİLO ALMA NEDENLERİ Kilo alma nedenleri : Evlenmek Evlilik yemek alışkanlıklarını, her iki taraf için de bilinçsizce değiştiriyor. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki

EMZİREN ANNE NASIL BESLENMELİDİR ?

Sağlıklı bir gebelik dönemi sonrası bebeğiniz ve kendiniz için gerçekleştirmeniz gereken bir diğer adım da sağlıklı bir emziklilik dönemi sağlamaktır.

DİYETİ BOZANLAR

DİYETİ BOZANLAR Yılın yarısını aç gezdiğiniz halde yine de kilo fazlanız mı var ? Her pazartesi diyete başlıyor, ama çarşamba

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*