Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ZAYIFLAMA DİYETLERİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ZAYIFLAMA DİYETLERİ

ZAYIFLAMA DİYETLERİ

zayflama diyetleri

SIKI BİR DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

Daha sağlıklı bir yaşam için kilo vermek çin sağlıklı zayıflama diyetleri yapmak yiyecekler ve içeceklerden kendinizi mahrum etmek değildir. Önemli olan, kendini iyi hissederek enerjik olmak ve sağlıklı yaşamaktır. Sağlığımızı geliştirecek yiyecek tarzlarını doğru seçersek, kalp rahatsızlıkları, kanser ve diyabet gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltmış oluruz. 

* Her sabah güne kahvaltı ederek başlamak için zaman ayırmanız, gün içinde iştahınızın çok fazla artmasını önleyecektir. Eğer güne kahvaltı etmeden başlarsanız, öğleden sonra kontrol edilemez bir iştahın oluşmasına, sağlıksız yemek seçimlerine ve hatta geç saatte atıştırmalarına neden olacaktır.

* Aldığınız kalori ile harcadığınız kalori arasında denge sağlayın. Spor yaptığınız günlerde ölçüye biraz kaçırabilirsiniz ancak hareketiniz olmadığı veya çok az olduğu günlerde yediklerinizi abartırsanız aldığınız fazla kalorinin çok hızlı olarak yağa dönüşmesine neden olmuş olursunuz.

* Yüksek yağlı veya kalorili besinleri yasaklayarak hayatınızdan tamamen çıkartmayı sadece kısa bir süre başarabilirsiniz, ancak bir süre sonra yasağı delme isteği tamamen diyeti bozmanıza neden olabilir. Bu yüzden bu tür besinlerin yeme sıklığını azaltmak daha doğru olacaktır.

* Zayıflama diyetleri yaparken iştahınızı kontrol etmekte zorlanırsanız, bol sebze, meyve, kabuklu tahıl ve kuru baklagil tüketimini artırın. Karbonhidrat, lif, vitamin ve mineral yönünden zengin, yağ oranı düşük ve kolesterol içermeyen sebze, meyve, tahıl ve baklagilleri tüketmelisiniz.

* Vücudumuzun yüzde 75’ i olan su, sağlıklı beslenmede hayati önem taşır. Su, böbreklerimizin temizlenmesini ve toksinlerin atılmasını sağlar. Su içmekte zorlanıyorsanız sıcak su içine dilim limon, nane ve 1-2 dilim taze zencefil ekleyerek farklı bir içecekmiş gibi içmeyi deneyebilirsiniz. Diyet yapıyorsanız mutlaka günde  iki, iki buçuk litre su içmelisiniz.

* Yeteri kadar dinlenmenin, kilo verme başarınız üzerinde direkt etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Yeterli uyumamak, enerjinizi düşürerek yüksek kalorili yiyecekler seçmenize yol açabilir. Eğer yeterli uyuyup dinlenirseniz, sizin daha fazla egzersiz yapabilmeniz için gerekli olan enerjiye sahip olmanızı garantilemiş olursunuz. 

* Uzun zamanlardan beri popüler yanlış düşünce karbonhidratlı gıdaların ‘şişmanlattığı’ yönünde olsa da aslında doğru karbonhidrat seçimi uzun süre tok tutar. En büyük kalori yağdan gelir. Bu nedenle zayıflamak için karbonhidratlar yerine aldığınız yağı azaltmaya çalışın ve karbonhidratlardan korkmayın.

* Zayıflama diyetleri yaparken ömür boyu şeker ve şekerli yiyeceklerden uzak kalmayı hedeflemek gerçekçi bir çözüm olmuyor bunun yerine şekeri dengeleyin şeker alternatifi olarak bitkisel tatlandırıcıları kullanılabilirsiniz. Örneğin stevya bitki özü bu konuda iyi seçimlerden birisidir. Diyet yaparken, daha düşük kalorili beslenmek isteyenler için şekeri azaltmak için iyi bir alternatif olduğunu unutmamak gerekir.

Slimming Center & Estetik   Bağdat Caddesi    Kadıköy   DiyetisyenRelated Articles

RAMAZANA ÖZEL KİLO VERME PROGRAMI

Geçmiş senelerde olduğu gibi bu yil da 2015 de Ramazan aynıda google da en tek çok aranan kelimeler büyük ihtimale aşşağıdakiler olacaktır ; ramazan ayı içinde zayıflanır mı. ramazan

ÇOCUK VE SPOR

ÇOCUK VE SPOR Spor ; bireyin oyun dürtüsünden gelen bedensel yeteneklerini kullanarak veya takım halinde yapılan etkinliktir. Spor vücudu geliştirmek,

KONTROLLÜ YEMEK YEME

KONTROLLÜ YEMEK YEME  Birçok insan için sağlıklı kiloya ulaşmak ve onu korumak az ve düzenli yemeyi öğrenmekle eş değerdir. Problemin

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*