Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
YİYEREK ZAYIFLAMAK | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

YİYEREK ZAYIFLAMAK

YİYEREK  ZAYIFLAMAK

ARA

YİYEREK ZAYIFLAMAK

Fazla kilolarınız vermek ve zayıflamak için, gün boyu aç gezmenize hiç gerek yoktur. Tam aksine sık ama küçük porsiyonlarla beslenerek kilo verebilirsiniz.. Sürekli yiyerek nasıl kilo vereceğim? Ya kilo alırsam diye düşünmeyin. Tabi ki  yediğiniz besinin ne olduğu, ne miktarda yediğiniz, hatta nasıl yediğiniz de önemli.. 

AZ AZ SIK SIK BESLENİN.. İki buçuk üç saatte bir beslenerek açlık duygusu başlamadan ve iştahınızı kontrol ederek sağlıklı ve kalıcı olarak kilo verebilirsiniz. Bir gün içerisinde bir ya da iki öğünde yediklerinizi altı öğünde yemeniz daha fazla enerji harcamanızı sağlar. Çünkü sindirim sistemimiz her yediğimiz besin için ayrı ayrı çalışır. Bu da yediklerimizin vücudumuzda yakılmasını ve metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermemizi kolaylaştırır. Ara öğün yaparak mide ve bağırsak sisteminizi düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda gaz ve sindirim problemleriniz varsa az az sık sık beslenmenizde fayda var. 

Hepsinden önemlisi; ara öğün tüketimi kan şekerinizdeki dalgalanmaları kontrol altına alarak kısa sürede acıkmanızı önler. Ayrıca bir sonraki ana yemek öğününde çok fazla yemenizi önler. Tatlı krizlerini azaltır.

YİYEREK ZAYIFLAMAK 

Gün içinde düzenli ara öğün tüketirken dikkat etmeniz gerekenler : Her öğünde olduğu gibi ara öğünlerde ne yediğimize ve ne miktarda yediğimizdir. Özellikle  unutmamamız gereken; ANA öğün değil ARA öğün tüketiyor olmamız..

Ara öğün saatlerimizi ana öğünlerimizden 2,5-3 saat sonra olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Günlük yoğun hayat temposu için de koşuştururken sürekli olarak yemek yemeyi unutuyorum veya vakit bulamıyorum diyorsanız saat veya cep telefonu alarmı kurabilir, yanınızda her zaman ufak besinler taşıyabilirsiniz.

YİYEREK ZAYIFLAMAK – Ama ne yiyebilirim ?

Taze ve kuru meyveler, hem tüketimi hem kolay taşınması açısından örnek ara öğün olarak gösterilebilir, yanında ceviz-fındık yada bademle öğününüzü daha dengeli bir hale getirebilirsiniz. Yağı ve kalorisi azaltılmış diyet bisküvi yada galeta ara öğünlerimizde tüketilebilir. Ancak ara öğünlerinizde meyve, bisküvi gibi karbonhidrat ağırlıklı besinler tercih ettiğinizde yanında ayran, süt, yoğurt, peynir gibi proteinli besinler tükettiğinizde kan şekeriniz de dengede tutulacağından sizi daha uzun süre tok tutar.

YİYEREK ZAYIFLAMAK Özellikle en çok acıkılan öğleden sonraları saat 15.00 – 16.00 arası mutlaka ara öğün tüketmekte fayda vardır. Böylece akşam eve yorgun geri dönünce kontrolünüzü yitirip yemeklere saldırmanızın önüne geçersiniz ve kontrolünüzü kaybetmezsiniz. Ayrıca kalorisi yüksek yemek veya ara öğünlerin gün içinde yenmesi , akşam yemeğinin ve akşam ara öğününün en hafif gıdalardan seçilmesi çok önemlidir.                                      

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy Related Articles

GENÇ KALMAK İÇİN

DOĞRU BESLEN GENÇ KAL Genç kalmak dediğimizde ilk aklımıza gelen, olduğumuz yaştan daha genç gözükmektir ancak bunun yanı sıra organlarımızın

DİYET YULAFLI CUP

DİYET  YULAFLI CUP  ( 6 ADET ) 1 PORSİYON : 1 CUP  : 115  kalori 6 Yemek kaşığı yulaf 6

BESLENME VE SAĞLIK

Beslenme ve sağlık ; Beslenme, büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Bireyin, ailenin ve toplumun birinci amacı sağlıklı

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*