YEŞİL ÇAY İÇMEK KİLO ALMAYI % 45 AZALTIYOR

YEŞİL ÇAY İÇMEK KİLO ALMAYI % 45 AZALTIYOR

yesil-cay

International Journal of Obesity dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, yeşil çayın içinde bulunanEGCG maddesi kilo almayı % 45 yavaşlatıyor. Penn State Üniversitesin de yapılan araştırma sonucunda: Kilo fazlası olan iki grup oluşturuldu. Gruplardan birinin diyetine her gün 2 bardak yeşil çay eklendi. Diğer grubun üyelerine ise yeşil çay verilmedi. Diyetine yeşil çay ekleyenlerin aylık kilo kaybının, içmeyenlere oranla daha fazla olduğu saptandı.

Zayıflama diyeti yapan ve kontrollü beslenen kişilerde yeşil çay, açlık hissini bastırıyor, metabolizmayı hızlandırıyor, güçlü antioksidan etkisiyle toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırıyor. Özellikle öğün aralarında acıktığınızda, içine tarçın ve karanfil karıştırılmış yeşil çay açlığınızı bastırır ve tatlı yeme isteğinizi frenler.

Zayıflamaya yardımcı olmasının yanında, çok güçlü bir antioksidan etkisiyle sağlığa olan faydaları da çok fazla.Bağışıklı sistemini güçlendirerek, vücut direncini artırıyor.Pek çok kanser türünün riskini azaltıyor.Damarları açarak kalp sağlığını korumaya yardımcı oluyor.Düzenli içildiğin de kötü kolesterolü düşürüp, iyi kolesterolü yükseltiyor.İçeriğinde ki kateşinler sayesinde, kan yağlarından ‘trigliserit’in yükselmesini önlüyor.Bütün bu faydalarına rağmen, tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi, yeşil çayında aşırı tüketilmesi zarar verebilir. Bazı kişilerde, bazı hastalıklarda ve bazı ilaç kullanımlarındaki olumsuz etkileşiminden dolayı doktora danışılarak tüketilmelidir. 


Related Articles

HAZIMSIZLIK VE GAZ PROBLEMİ ÇAYI

1 Tatlı kaşığı Adaçayı 1 Tatlı kaşığı Rezene 1 Çay kaşığı Papatya 1 Litre Su Gaz problemi için olan bu

TOKSİN ATICI AYRAN

TOKSİN ATICI AYRAN Toksin atıcı ayran, sindirim sisteminizi yani bağırsaklarınızı çalıştırır. Sizi uzun süre tok tutar. Aralarda ara öğün olarak

METABOLİZMA HIZLANDIRICI ÇORBA

2 Orta boy Kabak 10  Tane Kereviz Yaprağı 1 Adet Enginar ¼ Bağ Dereotu ¼ Bağ Maydanoz 1 Orta boy

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*