Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
YEŞİL ÇAY İÇMEK KİLO ALMAYI % 45 AZALTIYOR | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

YEŞİL ÇAY İÇMEK KİLO ALMAYI % 45 AZALTIYOR

YEŞİL ÇAY İÇMEK KİLO ALMAYI % 45 AZALTIYOR

yesil-cay

International Journal of Obesity dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, yeşil çayın içinde bulunanEGCG maddesi kilo almayı % 45 yavaşlatıyor. Penn State Üniversitesin de yapılan araştırma sonucunda: Kilo fazlası olan iki grup oluşturuldu. Gruplardan birinin diyetine her gün 2 bardak yeşil çay eklendi. Diğer grubun üyelerine ise yeşil çay verilmedi. Diyetine yeşil çay ekleyenlerin aylık kilo kaybının, içmeyenlere oranla daha fazla olduğu saptandı.

Zayıflama diyeti yapan ve kontrollü beslenen kişilerde yeşil çay, açlık hissini bastırıyor, metabolizmayı hızlandırıyor, güçlü antioksidan etkisiyle toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırıyor. Özellikle öğün aralarında acıktığınızda, içine tarçın ve karanfil karıştırılmış yeşil çay açlığınızı bastırır ve tatlı yeme isteğinizi frenler.

Zayıflamaya yardımcı olmasının yanında, çok güçlü bir antioksidan etkisiyle sağlığa olan faydaları da çok fazla.Bağışıklı sistemini güçlendirerek, vücut direncini artırıyor.Pek çok kanser türünün riskini azaltıyor.Damarları açarak kalp sağlığını korumaya yardımcı oluyor.Düzenli içildiğin de kötü kolesterolü düşürüp, iyi kolesterolü yükseltiyor.İçeriğinde ki kateşinler sayesinde, kan yağlarından ‘trigliserit’in yükselmesini önlüyor.Bütün bu faydalarına rağmen, tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi, yeşil çayında aşırı tüketilmesi zarar verebilir. Bazı kişilerde, bazı hastalıklarda ve bazı ilaç kullanımlarındaki olumsuz etkileşiminden dolayı doktora danışılarak tüketilmelidir. 


Related Articles

DÜŞÜK KALORİLİ İÇECEK

  DÜŞÜK KALORİLİ İÇECEK Karpuz Slush   4 dilim karpuz ( 4 su bardağı kadar doğranmış karpuz ) 12 orta

METABOLİZMA HIZLANDIRICI ÇAY

METABOLİZMA HIZLANDIRICI ÇAY 1 Yeşil Elma ¼ Bağ Maydanoz 1 Tatlı Kaşığı Tarçın 3 Poşet Yeşil Çay 3 Tane Karanfil

YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRAN ÇAY

3 Poşet Yeşil Çay 1 Tatlı Kaşığı Biberiye 1 Tatlı Kaşığı Zencefil Silme 1 Çay Kaşığı Zerdaçal 1 Litre Su

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*