Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
TATİLDE KİLO ALMAMAK İÇİN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

Breaking News

 • KİLO VERME YOLLARI

  Kilo vermek için, aç kalmak veya en sevdiğiniz yiyecekleri tamamen hayatınızdan çıkarmanıza gerek yoktur. Önemli olan

  ...

  2

TATİLDE KİLO ALMAMAK İÇİN

TATİLDE KİLO ALMAMAK İÇİN

Tatilde kilo almamak için

TATİLDE KİLO ALMAMAK İÇİN

Bazı dönemler örneğin seyahat ve tatiller, kilo verme veya kilo koruma açısından  riskli zamanlardır. Bu riskli zamanlara gerçekçi yaklaşmamak genelde daha sonra motivasyonun bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle özel zamanlarda mutlaka yemekle ilgili bir planınızın olması gereklidir. Bu dönemlerde kendinizi tanımanız ve buna uygun olarak gerçekçi davranmalısınız.

Seyahat ve tatiller rutin beslenme düzeninin değiştiği ve çeşitli nedenlerle kontrolün kaybedildiği zamanlardır. Yolculuk ve ya gidilen yerlerde alışık olduğunuzdan daha farklı yiyeceklerle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tatilleri planlamak önemlidir. Genel olarak İlk basamak, tatil ve seyahatinizin amacına karar vermek olmalıdır. Kilo vermeye mi devam etmek istiyorsunuz, yoksa şu anki kilonuzu korumak mı istiyorsunuz? Eğer kilo vermek istiyorsanız, bu amaca nasıl ulaşacağınız konusunda açık ve gerçekçi olun. Eğer bu amaç, gerçekçi gözükmüyorsa, kiloyu korumak daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Amacınızı kararlaştırırken, istediğinizi yiyip içebilme düşüncesini bir kenara bırakıp, tatil ve seyahatinizde neyin eğlenceli ve keyifli olabileceğini düşünün. Elbette özel  yerlerin, kendine özel tatları da vardır. O yöreye özgü bir yemeği veya tatlıyı abartmamak şartıyla tadına bakabilirsiniz.

Tatilde kilo almamak için yiyeceklerinizi ve kilonuzu kontrol edebilirsiniz. En iyi yöntem yine beslenme günlüğü yazmak ve akşamları bu günlüğü kontrol ederek, eğer fazla yediyseniz ertesi gün daha dikkatli beslenmek ve mutlaka yürüyüş veya egzersiz yapmak olabilir.  Eğer şu an kilo verme programına üyeyseniz ve tatiliniz uzun sürecekse, diyetisyeninizle haftalık görüşmelerinizi telefon veya e-posta yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Tatile giderken veya dönerken, yolculuğunuz uzun sürecekse, yanınıza yeterli ara öğünleri almayı ve saatleri planlamayı unutmayın.

Tatilden eve dönüşünüzü de gitmeden planlayabilirsiniz. Örneğin; buzluğunuza bir yiyecek atın, eve döndüğünüzde yemek ayarlama sorununuz ortadan kalksın

Araştırmalar, diyet yaparak zayıflayan kişilerin, açık büfeli bir tatilin dönüşünde yeniden kilo almaya başladığını gösteriyor. Tatilde kilo almamak için, mümkünse her şey dahil ve açık büfeli otellere gitmeyin.

Tatilde kilo almamak için,

 1. Kahvaltıyı en geç saat 10:00 gibi bitirin. Açık büfede ki her şeyin tadına bakmak için, tabağınıza her şeyi doldurmayın. Onun yerine her gün değişik bir şey seçin. Bir gün omlet, bir gün krep başka bir gün börek gibi.
 2. Ana Yemeklerde önce büyük servis tabağı yerine, küçük meyve tabağına bir çeşit ana yemek ve büyük bir tabağa da bol bol salata alın. Tatildeyim diye illa da tatlı yiyecekseniz. Öğlen yemeğin de tatlı yiyin ama sakın akşamına da yemeyin .
 3. Ara Öğünlerde en masum seçenek dondurmadır. Yağlı ve şerbetli tatlılar yerine dondurma çok daha masumdur. Veya sütlü, meyveli tatlılar olabilir.
 4. Tatilde en çok kilo alkolden alınır. Yemek le birlikte içki içmeyin. Yemekte su için.
 5. Tatildeyken mutlaka spora zaman ayırın. Kaldığınız otelin spor salonunu kullanın. Her gün mutlaka 1 saat yürümeye ve gittiğiniz şehri yürüyerek gezmeye çalışın.


Related Articles

FAZLA KİLO NASIL VERİLİR ?

FAZLA KİLO NASIL VERİLİR ? Genellikle, zayıflama amaçlı diyet yapmak,  kilo fazlası olan insanlara çok zor gelir. Fazla kilosu olan

ONLİNE DİYET SİTELERİ

ONLİNE  DİYET Günümüzde özellikle büyük şehirlerde, kişilerin hayatında ki en önemli şey zaman. Çalışma saatlerinin uzun olması, trafikte geçen zaman,

HIZLI ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

*Hızlı zayıflama yöntemleri ; Ağır yemeklerden özellikle kızartmalardan kaçının. Bunun yerine haşlama, ızgara,  fırında veya yağsız tavada yemek pişirmeyi tercih

2 comments

Write a comment
 1. Belgin Candan
  Belgin Candan 25 Mayıs, 2015, 21:23

  Tatilde kilo almamak için, açık büfe ve her şey dahil otellere gitmemek en doğrusu. Tatiller spor yapmak için en uygun zamanlar.

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 12:59

  porsiyon kontrolü ve spor yapmak gerekir.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*