Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ŞİŞMANLIĞIN NEDENLERİ – YAŞAM TARZI | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ŞİŞMANLIĞIN NEDENLERİ – YAŞAM TARZI

ŞİŞMANLIĞIN NEDENLERİ – YAŞAM TARZI

im nedenleri

Şişmanlık eğer, genetik faktörler, hastalık, ilaç kullanımı, hamilelikten kaynaklanmıyor, tamamen kişinin yeme alışkanlıkları ve yaşam tarzından kaynaklanıyorsa. Yeme ve yaşam tarzı alışkanlıklarını kalıcı olarak değiştirmek gerekir.

Şişman insanların genelde yeme davranışları ve yaşam tarzlarında ki hataları: 

*Şişmanlığın nedenleri, genelde şişman insanların yeme davranışları ve yaşam tarzlarında ki hatalarıdır. Yanlış beslenme ve hareketsiz, aktivitesiz yaşam tarzı süreklilik gösteriyorsa şişmanlıkta kaçınılmaz olur.

*Şişmanlığın nedenleri, şişmanlar vücuda giren kalori ile, harcanan kalori arasında dengeyi sağlayamadıkları, tüm yaşamları boyunca, harcadıklarından daha fazlasını yedikleri için sürekli kilo fazlası ile yaşarlar.

*Yıl boyu rahat rahat yerler. Kışın kalın giysilerin içinde vücutlarını gizlerler, yaz yaklaşırken deniz mevsimi geliyor diyerek, telaşa düşer ve çok kısa sürede 10 –15 kg verme  isteyerek  mucize diyetlerden medet umarlar.

*Şişmanların çoğu yemeklerini çok hızlı ve çiğnemeden, tadına bile varamadan bitirirler. Oysa tat alma organımız dilimizdir ve ağzımızın içinde bu süreyi uzattıkça daha çok tatmin oluruz ve daha çabuk doyarız.

*Şişmanlığın nedenleri, çocukluktan beri, ergenlikten beri veya kendimi bildim bileli şişmanım derler. Fakat diyet yapmaya karar verince de yıllarca taşıdıkları bu fazla kilolardan, 2- 3 ayda hızlıca kurtulmak isterler. Oysa 15- 20 kg fazlası olan bu kişilerin ideal kiloya ulaşmaları için, en az 7- 8  aylarını kilo vermeye ayırmaları gerekir.

*Sabahtan akşama kadar aç dolaşıp, akşam eve çok acıkmış olarak dönerler ve sonra, televizyon karşısında yatana kadar durmadan bir tatlı, bir tuzlu durmadan yerler ve sonrada yatarlar…

*Şişmanlığın nedenleri, şişmanlar iki  kat merdiveni bile asansörle çıkarlar, 100 metre mesafeyi bile yürümezler, bir bardak su için bile mutfağa kadar gitmeyip, oturdukları yerden her şeyi  başkalarından  isterler.

*Diyet yaparken ekmeği tamamen keserler. Ekmeksiz yemek yedikleri için hem doymazlar hem de çabuk acıkırlar ve yemekten sonra hemen atıştırmaya başlarlar.

*Şişmanlar genellikle çay ve kahveyi şekersiz içer ama, çayın  yanında mutlaka bir şeyler yerler. Çay veya kahvenin yanında, tatlı bisküvi, kek, grisini yerler

*Tabaklarını çok fazla yemekle doldurur, sonrada yazık olmasın ve dökülmesin  diye hepsini yerler. Çocuklarının tabağında kalanları da çöpe gitmesin diye, onların bıraktıklarını da yerler.

*Şişmanlığın nedenleri, şişmanlar genelde streslerini yiyerek aşmaya çalışırlar. Mutsuz ve stresli iken sürekli yiyerek dertlerine bir de şişmanlığı eklerler.

*Genellikle sebze sevmez, hep et çeşitlerinden yemeyi tercih ederler.

*Sigara gibi tatlı bağımlılıkları vardır. Mutlaka her gün tatlı veya çikolata yerler.

*Diyet yapmayı aç kalmak zannederler. Bilinçsizce aç kalarak ve öğün atlayarak fazla yağlarından kurtulacaklarını zannederler.

*Şişmanlar genellikle metabolizmalarının hiç çalışmadığını, su içseler bile yaradığını iddia ederler.

Slimming Center & Estetik şişmanlık (obezite ) tedavisinde kişiye özel programlar uygulamaktadır.

Bağdat Caddesi – Bostancı – KadıköyRelated Articles

KARBONHİDRAT PROTEİN VE YAĞLAR

KARBONHİDRAT  PROTEİN VE YAĞLAR Yeterli beslenme ; vücudun yaşamı ve çalışmasını sürdürebilmesi için gereken enerjidir. Dengeli beslenme ; vücudun yaşamını

DİYET VE PSİKOLOJİ

DİYET  VE PSİKOLOJİ Diyet yapmak ya da diyeti sürdürmek pek çok kişi için çok zordur. Diyetisyenlerin hazırladığı beslenme listeleri yaşam

DİYET | ZAYIFLAMA | SYSTEM 4B

Kilo verme, zayıflama, Diyet ,incelme aslında kişisel bir yolculuktur, bu yüzden kişiye özel bir planlama kişiye özel bir protokol.

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*