Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
SELÜLİT VE BESLENME | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

SELÜLİT VE BESLENME

SELÜLİT VE BESLENME

c vitamin

Selülit ve beslenme : Yaş, kilo gibi faktörlerden bağımsız olarak, bazı dolaşım bozuklukları, yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları dahil olmak üzere birçok neden selülit oluşumuna faktördür. Vücuttaki  portakal kabuğu görünümü sıkışmış yağ hücrelerinden kaynaklanır. Yağ hücreleri cildin altında bağ dokusu arasında sıkışır ve yüzeye doğru itilince ciltte pütürlü görünüm oluşur. 

Selülit ve beslenme de, selülit ile savaşmanın yolları;

1)Bol su içilmelidir. Günde en az 2,5 – 3 litre su tüketimi vücutta lenf dolaşımını düzene sokarak selülitin azalmasına yardımcı olur.

2)C vitamini kaynakları almaya dikkat etmek gerekir. C vitaminin selülit oluşumunu engelleyici ve azaltıcı özelliği vardır.

3)Lesitinden zengin besinler tüketmeye çalışmak gerekir. Lesitinin dolaşımı hızlandırıcı etkisi vardır. Dolayısıyla selüliti azaltır. Özellikle yumurta, elma, ıspanak ve soya lesitin den zengin besinler arasındadır.

4)Selülit ve beslenme, Lifli beslenmeye dikkat etmek gerekir. Selülit ve diğer hastalıklardan korunmak için günde en az 25-30 gr. Posa almak gerekir. Sebzeler, meyvelar, kurubaklagiller, tahıllar posadan zengindir.

5)Yanlış beslenme tarzından uzak kalmak gerekir. Yağda kızartılmış besinlerden, fastfood tarzı gıdalardan, alkol ve asitli içeceklerden v.b mümkün olduğu kadar kaçınmak gerekir.

6)Ayrıca aktivite selülitin en aza indirgenmesinde veya azaltılmasında önemli rol oynar. Haftada 3 gün en az 40 dakikalık bir egzersiz kan dolaşımını düzenler, toksik maddelerin atımını sağlar ve yağ depolanmasının önüne geçer. Böylelikle selülit oluşumu engeller veya azaltır.

7)Selülit beslenmesi ve egzersiz dışında dışarıdan yapılacak uygulamalardan, AWT cihazı ile yağ kırma uygulaması ile selülitli dokuda %70 bir iyileşme sağlanmaktadır.

8)Düzenli olarak selülitli bacaklara banyoda sıkı bir kese sonrası, susam yağı ile yapılan masaj da selülitlerin tekrar oluşmasında koruyucu olur.

Selülit ve beslenme arasında doğrudan ilişki vardır. Beslenme tarzınızı değiştirmedikçe selülitten kurtulmanız mümkün değildir.

Diyetisyen Nurdan Çeliktaş

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – KadıköyRelated Articles

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI * Tatlıların kalorisi yüksektir. Her zaman bir porsiyon tatlıyı yanınızda ki kişiyle paylaşın. Böylece yüksek kaloriyide paylaşmış

İNSÜLİN DİRENCI VE DİYABET

İNSÜLİN DİRENCİ VE DİYABET Diabetus mellitus (şeker hastalığı), insülin yapımı ve kullanımında gelişen problemler sonucunda sürekli kan şekeri yüksekliği ile

KALICI KİLO VERMEK İÇİN

KALICI KİLO VERMEK İÇİN Fazla kilonuz varsa ve vermek istiyorsanız, önce yediğiniz yemek miktarlarını azaltın ve hayatınıza hareket ekleyin. Ama

1 comment

Write a comment
  1. Gökhan
    Gökhan 9 Haziran, 2015, 19:10

    goooooooooooooooood

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*