Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
SAĞLIKLI BESLENME – NAR | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

SAĞLIKLI BESLENME – NAR

SAĞLIKLI BESLENME – NAR

NAR

NAR meyvesi sağlıklı beslenme  C vitamini ve birçok değişik antioksidan çeşidi bünyesinde bulundurduğu için diyette olmazsa olmazdır. Narların ana antioksidan faaliyeti delphinidin, cyanidin ve pelargonidinadındaki üç antioksidandan kaynaklanır. Ayrıca nar suyundaki kalp hastalığı ve kanser önleyici görevi yapan polifenol bileşimi yeşil çaydan üç kat daha fazladır. 

NAR : Tam Bir Hayat Kurtaran !

Antimikrobiyal: Laboratuar deneylerinde narların yaşamı tehdit eden çeşitli bakterileri yok etme etkili olduğu saptanmıştır.

Dolaşım Sistemi Hastalıkları: İnsanlar ve fareler üzerinde yapılan farklı çalışmalar nar suyu ilavesinin yağlı damar yollarının gelişimini önlemeye yardımcı olduğunu saptamıştır. Amerika Kardiyoloji Gündemi’nde yayınlanan kalp ile ilgili başka bir çalışmada araştırmacılar üç ay boyunca her gün nar suyu içen hastalarda kalp fonksiyonunun düzeldiğini gözlemlemiştir.

Sağlıklı beslenme nar kanser ilişkisi Kanser önleyici görevi yapan polifenol bileşimi yeşil çaydan üç kat daha fazladır. İnsandaki göğüs kanseri hücrelerinin kullanıldığı bir hücre çalışması nar özü tedavisinin kanser hücrelerinin gelişmesini önemli ölçüde engellediğini ve hücre ölümünü arttırdığını saptamıştır. Yine başka yapılan çalışmada ise nar suyunun kolon kanser hücrelerindeki iltihaplı hücre belirtilerini azalttığını gözlemlemiştir. 

Hipertansiyon: Hipertansiyon rahatsızlığı olan hastaları kapsayan bir araştırmada on dört gün boyunca 220 gr narsuyu tüketen hastalarda sistolik kan basıncında ve çarpıntı riskinde %36 azalma gözlemlenmiştir.

Kemik Kaybı: Bir hayvan çalışması iki hafta boyunca farelere verilen nar özünün kemik kaybını önemli ölçüde azalttığını saptamıştır.

Sağlıklı beslenme de narları seçerken parlak, ağır, sert, düzgün ve sulu olmasına dikkat etmek gerekir. Soğuk, karanlık yerde bir ay, buzdolabında ise yaklaşık iki aya kadar dondurucuda ise en fazla altı aya kadar saklanabilir. Yine tatlılarda veya salatalarda nar çekirdeklerini kullanabiliriz. Ayrıca bazı sosların, reçel veya sirkelerin yapımıyla meyve suyu yapımında da yine nar meyvesini kullanılabiliriz.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy – DiyetisyenRelated Articles

BESLENME UZMANI

BESLENME UZMANI SORU – Sevil K. : 1.69 boyum var. 72 kiloydum ve 3 ay diyet yaparak 10 kilo verdim.

SELÜLİT VE BESLENME

Selülit ve beslenme : Yaş, kilo gibi faktörlerden bağımsız olarak, bazı dolaşım bozuklukları, yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları dahil olmak

ÇÖLYAK HASTALIĞI ve GLUTENSİZ DİYET

Çölyak hastalığı ve gluten hassasiyeti olan kişilerin beslenmesin de  dikkat etmesi gerekenler : Çölyak hastalığı, bazı tahıllar ve tanelerinde bulunan

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*