Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ONLİNE DİYETİSYEN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ONLİNE DİYETİSYEN

ONLİNE DİYETİSYEN

Online diyetisyen

ONLİNE DİYETİSYEN 

Soru : 27 yaşında 166  boy 65 kiloyum. Basen, göbek ve selülit sorunum var. Ne önerirsiniz ?

Online Diyetisyen : Sizin için ideal kilo ortalama olarak : 55 – 60 kg arasıdır. Bu kilo hedeflerine doğru bir diyetle iner, ve fazla yağlarınızı verirseniz, basen bölgenizde biriken yağlarda erir. Öncelikle bu kilolara inmenizi öneririz. Bu hedefe ulaşabilmeniz için bilgisayardan vücut analizi yapılarak vücuduzda ki yağ, kas, su ve kemik ağırlıklarının ölçülmesi gerekir. Eğer genetik yapınız uygun ise bu olabilir. Bazı kişiler bu ortalama hedeflere uymayabilirler. Son 4 –5 kilo yağ fazlanız  basen bölgesinde kalmıştır. Ayrıca  göbek ten kurtulmak için haftada 3-4 kere 20 dakika karın egzersizi yapmalısınız. Hem doğru bir yağ yakmaya yönelik diyet, hem de düzenli egzersizle 55 kiloya inmeyi deneyin.

Soru : Spor ve diyet yaparak iki ayda  7 kilo verdim.  Ama sonra, bankada çalışmaya başladım ve bütün gün oturuyorum ve  sporu bırakmak zorunda kalınca verdiğim kiloların hepsini hatta fazlasını geri aldım. Göbek bölgem yağlandı. Ne yapacağımı bilemiyorum ? 

Online Diyetisyen : Spora alışmış bir vücut sporu bırakınca kilo alır. Bu normaldir. Spor metabolizma hızını artırır. Sizin metabolizmanız artık eskiye göre daha yavaş çalışıyordur.Bir diyetisyen denetiminde yeni hayatınıza uygun bir beslenme planı ile tekrar aldığınız bu kiloları verebilirsiniz. Metabolizma hızınıza ve yaşam tarzınıza uygun beslenme programını bir diyet uzmanına hazırlatın. Zayıflama diyeti diyetisyen tarafından kişiye özel hazırlanmalıdır. Ayrıca verdiğiniz  kiloları tekrar geri almadan, bundan sonra ömür boyu nasıl beslenmeniz gerektiğini de öğrenmelisiniz. Doğru diyet doğal olarak herkes için farklıdır Zayıflama diyeti kişiye özel hazırlanmalıdır. Kişinin sahip olduğu kilosu, yağsız doku ağırlığı,  yaşam tarzı, fiziksel aktivitesini önemlidir.               

Soru : 17 yaşındayım üst bedenim çok ince 36 beden ama kalça ve basenlerim çok büyük 40 beden ve selülitim var. Cerrahi operasyon olamam. Ne yapabilirim ?

Online Diyetisyen :  Bölgesel olarak selülüt, kalça ve  basen bölgenizden şikayet ediyorsunuz. Bu durumun  sebebi sizin genetik vücut yapınız olabilir. Eğer aileden gelen vücut tipiniz iri kemikli ve geniş ise ayrıca leğen kemiğiniz genişse maalesef buna yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Ayrıca kalça bölgesindeki kaslarınız gevşek olabilir. Yapmanız gereken ömür  boyu hem  beslenmenize dikkat etmek  hem de egzersiz yaparak kaslarınızı sıkı tutmaktır. Basen, bacak bölgesindeki fazlalıklar ve selülitler  için önerimiz : Düzenli olarak  her gün veya gün aşırı tempolu yürüyüş yapın.  Eğer fırsat bulup yürüyemedinizse apartmanda 3 katı, beş kez inip, çıkın. Asansör yerine merdiven kullanın. Akşamları evde televizyon seyrederken en az  yirmi dakika bacak kaslarınızı çalıştıracak aerobik hareketleri yapın. Evde mümkünse sık sık yerinizden kalkın. Sürekli oturmamaya dikkat edin.  Hafta sonları ve tatilleri değerlendirirken,hareketli olun.  Egzersize vakit ayırın. Vücudunuzda  biriken ve görünümünüzü bozan fazla yağlardan kurtulmak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, vücudunuza artık daha fazla yağ ilave etmeden bir beslenme alışkanlığı kazanmanızdır. Özellikle katı yağlar ve hayvansal yağlardan yaşam boyu uzak  durmaya çalışmalısınız.

Online Diyetisyen :  Nasıl Beslenmelisiniz; tatlı, yağlı hamur işi , pilav,makarna ,kuru yemiş  cips, bisküvi , çikolata, alkol, sucuk, salam, sosis gibi şarküteri ürünleri, her türlü sakatat, kızartılmış her türlü gıdayı, ömür boyu çok seyrek  ve çok küçük porsiyonlarda tüketmeliyiz. Az yağlı beslenmeliyiz. Katı doymuş yağ yerine sıvı yağ  kullanmalıyız. Selülitler için bol su. Günde 2,5 – 3 litre kadar su. Normal siyah çay yerine, yeşil çay, biberiye çayı içmelisiniz.

Diyetisyen Nurdan Çeliktaş


Tags assigned to this article:
basengöbekOnline Diyetisyenselülitsoru

Related Articles

DİYETİSYEN SUADİYE :SORU

Diyetisyen Suadiye Soru : ‘‘Ben kilo alınca hepsini kalçamdan alıyorum. Boyum 162 kilom 52 ama kalçam çok büyük, iki kilo

KİNOA NEDİR ?

KİNOA NEDİR ? : 1-2 metreye kadar uzayan uzun ömürlü bir tahıl türüdür. Dünya da gün geçtikçe moda olma nedeni

SINAV DÖNEMİNDE BESLENME

SINAV  DÖNEMİNDE BESLENME BAŞARINIZI BESLENME İLE DESTEKLEYİN Sınav deyince ilk akla gelen strestir. Stres ve heyecan bireylerin enerji ihtiyaçlarını arttıran

6 comments

Write a comment
 1. Belgin Candan
  Belgin Candan 6 Temmuz, 2015, 09:39

  3 yıl önce uyguladığım diyet listemle, çok kolay kilo vermiştim. Aynı listeyi bu yıl yaptım, ama hiç kilo veremedim. Sebebi ne olabilir ?

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 12:01

  metabolik bozukluk başlamış olabilir

  Reply this comment
 3. denizella
  denizella 10 Mart, 2016, 21:13

  Hocam 90 kiloyum boyum 164 cm 17 yasindayim diyet listesi onerebilir misiniz simdiden tesekkur ediyorum

  Reply this comment
  • Diyetisyen
   Diyetisyen Author 17 Mart, 2016, 20:33

   Deniz Merhab. 17 yaşında vücut gelişiminin sağlıklı olması için, bir diyetisyene giderek vücut analizinize uygun bir beslenme programı uygulamalısınız.
   Slimming Center’da, merkezimize gelme durumu olamayan, kişiler için, Hacettepe Üniversitesi mezunu tecrübeli diyetisyenlerimizle ONLİNE DİYET Programı takibi yapıyoruz.
   Online Üye bilgi formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

   Reply this comment
 4. Gamzeli
  Gamzeli 23 Temmuz, 2016, 18:31

  20yaşındayım bankada çalışıyorum bölgesel basen sorunum var yardımcı olabilir misiniz

  Reply this comment
  • Diyetisyen
   Diyetisyen Author 4 Ağustos, 2016, 13:54

   Merhabalar. Kliniğimizde sağlıklı beslenme programı ile birlikte, bölgesel incelme için, cihaz uygulamaları yapıyoruz. Basen bölgenize uygulayabileceğimiz cihazlar :
   . AWT : Yağ kırma uygulaması
   . EXILIS : Monopolar radyofrekans ve yoğun ultrason ile Cilt sıkılaştırma
   . ELEKTRO TERAPİ : Kas çalıştırma

   Cihaz uygulamaları ile birlikte bölgesel birikmiş yağlar giderilmektedir.
   Ciltte sıkılaşma ve 1- 2 beden incelme sağlanmaktadır.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*