Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
NORMAL BESLENME | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

NORMAL BESLENME

NORMAL  BESLENME

NORMAL

Zayıflama diyeti  programına başlayan ve fazla kilolarını veren, zayıflayan, incelen Slimming Center üyelerinin en çok sorduğu soru ‘ ben artık ne zaman normal  beslenme ye geçicemsorusudur. 

Normal derken diğer insanlar gibi yiyebilme kastedilmektedir. Diyet yapan kişiler sadece belirli yiyecekleri yemekten, yediklerinin porsiyon kontrolünü yapmaktan, kalori, yağ ve karbonhidrat hesabı yapmaktan bıkmaktadırlar. Bu davranışları ömür boyu devam ettirmenin normal olmadığını düşünerek, bu rejimin bir gün sona ermesini ümit etmektedirler.

Zayıflama diyeti yapan kişiler hedeflenen kiloya ulaştıklarında diyetin bittiğini söyleyerek, yoksun kaldıkları yiyecekleri yemek isterler. Normal görünmekte ve kendilerini normal hissetmektedirler. ’’Artık inceldin, şundan yiyebilirsin’’ sözlerini sık sık duyarlar ve eğer buna inanacak olurlarsa tekrar kilo sorunuyla karşı karşıya kalacaklardır.

Örneğin 1.65 boyundaki üye A 25 kilo vermiş 57 kiloya düşmüştür. Arkadaşı olan B aynı yaş, kilo ve boyda olmasına karşın hiç zayıflama diyeti  yapmak zorunda kalmamıştır. A B’yi yerken seyretmekte ve B’nin canı istediği zaman, istediği her şeyi yiyebildiğini düşünmektedir. A bunun haksızlık olduğunu hissine  kapılmaktadır. Bu haksızlıktır!  B’nin kilo sorunu olmadığından, A ve B’yi karşılaştırmak yanlıştır. A aynen B gibi görünebilir ama hepsi bu kadar.

Fazla kilolarını yeni vermiş bir kişi, kontrol altında tutulan, fakat henüz tam çözümlenmemiş bir kilo problemi olduğunu ne kadar çabuk kabullenirse o kadar iyi olur. 

İstenen kiloda kalabilmek; yani artık normal beslenmek için, kişinin kendi vücut özelliklerine göre hazırlanmış, bir KİLO KORUMA yani o kişinin NORMAL BESLENME planına ömür boyu uyması ile olur. Ayrıca Slimming  Center da edindiği yeni davranışlarını, kalıcı  alışkanlığa, dönüştürmesiyle olur.

Slimming Center’ın programlarında gözlendiği gibi, diyet yapan kişinin yeme içme alışkanlıklarıyla ilgili, yeni birtakım kurallar ve alışkanlıklar edinmesi gerekmektedir. Kilonun korunması da, başarının kilit noktası da bu yeni kurallara inanmaktadır.

Diyet yapan kişiler, normal beslenme arzusundadırlar. Yaşamları boyunca kontrollü olmaya başaramayacakları  düşünerek endişelenirler. Bu endişelerinde haklıdırlar. Kişinin kontrolü kaybettiği zamanlar da olacaktır, ama bunu başarısızlık olarak kabul etmemelidir. Önemli olan bu durumun uzun sürmemesi ve genelde kontrolü elden bırakmamaktadır. Belirli bir süre sonra yeni kontrollü yeme alışkanlıklarınızı o kadar benimseyeceksiniz ki, bu size çok doğal, yani normal gelecek.  Bunun sebebi düşünce tarzınızda meydana gelen değişikliklerdir. Bu değişiklik öncesinde normal kelimesi, eski yeme alışkanlıklarınıza dönmekle eş anlamlıydı. Oysa artık sizin için, normal beslenme tanımı değişmiş yeni normaliniz bu olmuştur. Yeni normalinizle kilonuzu korumak mümkün olacaktır. Kilo  Koruma aşamasına kadar gelen disiplinli bir SlimmingCenter üyesinin bu tür problemleri artık kalmamıştır. Onun artık normal kavramı değişmiştir. Ve o artık kendi normal besleme planını çok kolay hiç zorlanmadan ve doğal olarak uyguluyordur.

Slimming Center & Estetik  Bağdat Caddesi  Kadıköy  DiyetisyenRelated Articles

ZAYIFLAMA MERKEZLERİ

Zayıflama Merkezlerine Giden Kişilerin Profilleri : Zayıflama Merkezleri – “Doktora gittim mutlaka zayıflamamı söyledi” diyenler Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle,

AÇLIK KRİZLERİ NASIL ÖNLENİR ?

Zayıflama diyetine giren kişiyi en çok zorlayan durum açlıktır. Sürekli aç olduğu hissini yaşar. Bu ilk bir hafta veya en

SAÇ DÖKÜLMESİNDE BESLENME

SAÇ DÖKÜLMESİNDE BESLENME Saç dökülmesini önlemeye yönelik koruyucu beslenme için, biotin ve çinko yönünden zengin besinleri tüketmek gerekir. Günümüzde saç

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*