MURAT K.-BAŞARI HİKAYESİ

Ben 24 yaşındayım ve 11 yaşımdan bu yana kiloluydum. İşyerim Bağdat caddesinde o sebeple Bağdat caddesinde kolayca gidebileceğim bir yer aradım ve Slimming Center’ı buldum.  Daha öncede pek çok kez diyetisyenle program uygulamıştım ama başarılı olamamıştım. Kilo almama sebep düzensiz ve aşırı beslenme. Genel de geç saatlerde yemek yerdim. En çok hamur işi, tatlı, makarna, pilav ve patates tüketirdim. Zayıflama ya kız arkadaşım ve ailem için karar verdim. Çünkü herkes, artık zayıfla çok kilolusun demeye başlamıştı.

Hem diyetisyenim, hem de hipnoterapi sayesinde eski yemek alışkanlığımı tamamen bıraktım. Ben çok hızlı yemek yerdim, dolayısıyla sofrada oturduğum sürede miktar olarak aşırı yerdim. Şimdi aynı sürede iyice çiğneyerek yavaş yemek yemeyi öğrendim. Ne kadar yavaş yerseniz, o kadar az yersiniz ve az yiyerek de doyarsınız.  Bu alışkanlığı Slimming Center de edindim. Kilo verirken hiç sıkıntı yaşamadım. Sadece kıyafetlerimde sorun yaşıyorum. Sürekli kilo verdiğim için aldığım kıyafetleri 1 ay giyebiliyorum sonra bol geliyorlar.

Diyet yaparken hiç zorluk yaşamadım zaten uyguladığımız programda hiç yasak yok. Ara sıra ufak kaçamaklarım oluyor.  Kaçamak yapınca hemen diyetisyenime telefon açıyorum, oda bana nasıl düzelteceğimi söylüyor. Her şeyi bedelini ödeyerek yiyebiliyorum. Bir kase sütlaç yersem, bir bardak sütümü ve iki dilim ekmeğimi eksik yiyorum. Sık kaçamak yapmadıktan sonra, düzeltmek kolay oluyor. Bir de kaçamak varsa o gün mutlaka  Bağdat caddesi Bostancıdan  Erenköy e kadar yürüyorum. Eğer bir gün biraz abarttıysam ertesi gün daha az yiyor ve sporumu yapıyorum.

Psikoloğumla yaptığımız hipnoterapi sayesinde diyette olduğumu hiç hissetmedim ve düşünmedim. Hem öğlen, hem akşam yemeğinden mutlaka pilav yerdim. Şimdi hipnoterapi sayesinde pilav aklıma bile gelmiyor. Annemin ısrarıyla sadece bazen bir kaşık yiyorum ve bu bana yetiyor. Ben bile kendime inanamıyorum. Bir daha asla eski halime geri dönmeyeceğimi biliyorum.

Slimming Center dan her hafta, cep telefonuma diyetle ilgili bilgi ve motivasyon mesajları ve e-mailleri geliyor bu mesajlar beni hem motive ediyor hem de frenliyor. Bu mesajları saklıyor ve sık sık okuyorum. Diyetisyenim ve psikoloğumla çok iyi anlaşıyoruz onlara bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.  MURAT K.

 Yorum yok

Yorumlar
Yorum Yok! İlk yorumu sen gönder!

Yorum Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*