Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN İÇECEKLER | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN İÇECEKLER

METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN İÇECEKLER

METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN İÇECEKLER 

Bazal metabolizma hızı; kişinin dinlenir vaziyette, hiçbir aktivite yapmadan harcadığı enerjidir. Başka bir deyişle vücudun çalışması için gerekli olan enerjidir.

Metabolizma hızının arttığı durumlar : Gebelik sürecinde. Bebek emzirme dönemide. Düzenli egzersiz yapıldığı dönemlerde. Tiroid bezinin hızlı çalıştığı hormonal  bozukluklarda.  Ateşli hastalıklarda, her artan bir derecelik vücut ısısının artışında %10-20 civarında metabolizmada hızlanma gerçekleşir.

Metabolizmayı hızlandıran içecekler ; bağırsak hareketlerini  çalıştırarak kabızlığa iyi gelir.  Vücutta ödem yani fazla su tutulması varsa, bu ödemin atılmasına yardımcı olur yani ödem attırıcıdırlar. Diyet dönemin de, tokluk hissini artırır.

Örneğin tarçın gibi kan şekerini dengeleyip tokluk hissi sağlanması açısından diyet yapanlara kolaylık sağlar.Metabolizmayı hızlandıran içecekler, kabızlık, ödem, tokluk hissi yaratma, kan şekerini dengeleme gibi amaçlar için kullanılabilir karışımlardır.

Metabolizma hızını artıran içecekler :

2 Orta boy elma

1 Orta boy limon

1 Rulo halinde tarçın

1 Tatlı kaşığı karabiber

1 Tatlı kaşığı karanfil

Hazırlanışı:Elma ve limonu dörde bölerek kabuklarını soymadan ve çekirdeklerini çıkarmadan kesilir.  1 Rulo tarçın, 1 Tatlı kaşığı karabiber, 1 Tatlı kaşığı karanfil. Hepsini  3 litre suyun içine atıp kaynatılır ve süzülür. Her gün 2 bardak içilebilir. Sıcak veya soğuk keyfinize göre içebilirsiniz.

Metabolizma hızını artıran içecekler :

1/2  demet saplarıyla maydanoz

1/2 demet taze nane

1 Adet limon

1 Tutam ıhlamur

Hazırlanışı: Tüm malzemeler 1 litre suyun içine atılıp kaynatılır ve süzülür. Sabahları aç karnına 1 fincan içilir.

Metabolizma hızını artıran içecekler :

1 demet maydanoz

1 Adet elma

1 tutam mısır püskülü

1 tutam kiraz sapı

Hazırlanışı:Elma çekirdekleriyle birlikte dörde bölünür, maydanoz, mısır püskülü, kiraz sapı ile birlikte, 1 litre suda 15-20 dakika kaynatılır ve süzülür. Sabahları aç karnına sadece 3 gün 1 su bardağı içilir.

Bu içecekleri, bazı hastalıklarınız varsa ve düzenli ilaç kullanıyorsanız, diyetisyeninize veya doktorunuza danışarak ve onun onayını aldıktan sonra içmelisiniz.

Zayıflama Programları – Online Diyet – Online Zayıflama Related Articles

ÇOCUKLARDA BESLENME

Obezite  yetişkenler dışında çocuk ve ergenlerde de giderek artmaktadır. Bunun sebebi günümüzün modern yaşam tarzı ve  karbonhidrat ve yağ içeriği

KOLAY DİYET NASIL YAPILIR ?

KOLAY DİYET NASIL YAPILIR * Yemeğe önce salata veya çorba  ile başlayın. Salataya yağ yerine nar ekşisi, baharat  veya yoğurt

KIŞ DİYETİ

KIŞ DİYETİ Kış aylarında diyet yapmak kimi insana daha zor, kimineyse çok kolay gelir. Yaz aylarında daha çok vaktimizi dışarıda

2 comments

Write a comment
 1. Cemre Sarı
  Cemre Sarı 16 Haziran, 2015, 19:14

  Benim hiç sağlık sorunum yok, günde kaç fincan bu çaylardan içebilirim ?

  Reply this comment
 2. Diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  Diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 13:42

  Günde 1- 2 fincan içmek yeterlidir.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*