Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KONTROLLÜ YEMEK YEME | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KONTROLLÜ YEMEK YEME

KONTROLLÜ YEMEK YEME

Kk tabak azla dolar

KONTROLLÜ YEMEK YEME 

Birçok insan için sağlıklı kiloya ulaşmak ve onu korumak az ve düzenli yemeyi öğrenmekle eş değerdir. Problemin önemli bir parçası da bir porsiyonun ne içerdiği ile ilgili gerçekçi bir fikrin olmamasından ileri gelir. Miktarı fazla öğünler, restoranlardaki büyük menüler, tatillerde gidilen otellerde ki açık büfeler, fast foodlarda indirimli büyük boy menüler veya ücretsiz patates kızartmaları, ikincisi ücretsiz pizzalar gibi son yıllarda normal gibi düşünülmeye başlanmıştır. Buna ek olarak çocukluk dönemimizde öğrendiğimiz ‘ikinci tabağı almakta sorun yoktur, tabaktakilerin hepsinin bitmesi gerekir, tatlı bir öğünün tamamlayıcısıdır gibi birtakım yeme alışkanlıkları da zor terk edilir. Fakat zor demek imkânsız değildir.

Tüm bunlarla baş edebilmek ve kontrollü yemek yeme  için aşağıdaki stratejilerden faydalanabilirsiniz.

•Midenizi ve beyninizi tok hissetmek konusunda eğitebilirsiniz. Nasıl daha önce çok yemeye alıştıysanız şimdi de az yemekle de doymaya ve tokluk duygusuna alışabilirsiniz.

Kontrollü yemek yeme  için, yemeği tabaklara mutfakta koyun. Servis kaselerini yemek masasına getirmeyin ve mutfakta bırakın. Böylece tabağınızda ki yemeğiniz bitince, tabağınıza ilave yemek koymazsınız.

•Daha küçük bir tabak ya da kase kullanmayı deneyerek az yemeğin çok görünmesini sağlayabilirsiniz.

•Yavaş yiyip ve her bir parçanın tadına varmaya çalışın. Çünkü beyniniz hızlı yediğinizde çok geç olana ve siz çok fazla yiyene kadar tok olduğu sinyalini yani ‘doydum’ sinyalini alamaz.

•Sağlıklı ve düşük kalorili yiyecekleri öncelikli olarak tercih edin. Örneğin sebze çorbası, salatalar, sebze yemekleri gibi. Yağ oranı düşük bu yiyecekleri istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Kontrollü yemek yeme  için, yemek yerken yemeğinize odaklanın. Ne yediğinizin ve ne kadar yediğinizin farkına vararak yiyin. Yemek yerken tv seyretmeyin.

•Tok hissettiğiniz anda hemen yemeği bırakın. Tabağınızı temizlemek zorunda olduğunuzu hissetmeyin.

•Evinizin bir bölümünü yemek için ayırın. Örneğin mutfak masası gibi. Böylece öğünlerinizi oturarak yemiş olursunuz.

•Tabağınızdaki her şeyi bitirdikten sonra hala açsanız taze meyve sebze gibi düşük kalorili şeyler atıştırın.

•Bir restoranda yemek ısmarladığınızda genelde porsiyonlar ihtiyacınızın iki üç katıdır. Kontrollü yemek yeme  için, fazlasını bir kap isteyip eve götürebilirsiniz.

Gülten Özbek

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy Related Articles

ZAYIFLAMAYA KARAR VERMEK

Zayıflamaya karar vermek  İnsanlar yeni bir yıla girerken, kendilerine hedef koyarlar. Eğer fazla kiloları varsa bu hedef listesinin birinci sırasında

HANGİ TİP KİLO PROBLEMİNİZ VAR ?

Size  “gelin elimizde mucizevi bir ilaç var zayıflatıyoruz”  diyebiliriz. Ya da “şok diyetimizle günde 1 kg verebilirsiniz” diyebiliriz.  Veya “liposuctionla

ŞİŞMANLIK

Şişmanlık Dünya Sağlık Örgütünün sağlık raporunda ‘’vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir

2 comments

Write a comment
 1. Pınar Başol
  Pınar Başol 23 Mayıs, 2015, 11:49

  Regl dönemin de yeme kontrolümü kaybediyorum ve bu dönemleri mi geçiştirmekte çok zorlanıyorum. Aklımdan yemek hiç çıkmıyor. Ne önerirsiniz ?

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 13:20

  yürüyüş yapmaya çalışın , 1 fincan yeşil çayın içine tarçın çubuğu koyarak tüketin sizi rahatlatacaktır.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*