Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KOLAY KİLO VERMEK İÇİN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KOLAY KİLO VERMEK İÇİN

KOLAY KİLO VERMEK İÇİN

mutfak alışverişi

KOLAY KİLO VERMEK  İÇİN

 • Lifli içeriği yüksek besinler tüketin. Lifli besinler doygunluk  hissini verir , tok tutar ve çabuk acıkmanızı önler.   Beyaz unla yapılmış ekmeler yerine, doğal işlenmemiş undan yapılan  kepekli ekmekler tüketin. Beyaz pirinç yerine kabuklu esmer pirinç  tüketin. Lif içeriği  yüksek olan kuru fasulye, nohut,  mercimek, gibi gıdaları haftada 1- 2 kez yemeye dikkat edin. Tüm sebzeler lif kaynağıdır ve her gün en az 1 öğünde sebze tüketin.
 • Yemek yerken ayak üstü atıştırmayın ve mutlaka sofraya oturun. Çünkü dışarıdayken ayakta ya da evde mutfakta ayak üstü yemek yediğinizde doyduğunuzu hissetmezsiniz  ve hızlı yersiniz.  Ayrıca televizyon seyrederken de yemek yerseniz ne yediğinizi algılamadan, yemeğin tadını almadan ve çok fazla miktarda yiyerek doyabilirsiniz.  Kolay kilo vermek  için ; Sofrada oturarak ve her bir lokmanın tadını algılayarak ve  yavaş yemek yeme alışkanlığını kazanın.
 • Alışverişe  aç karınla çıkmayın, açken canınız her şeyi ister ve markette kendinizi kaybetmeyin. Gitmeden önce gerekli şeylerin listesini yapın. Ve yanınıza yetecek kadar para alın, kredi kartı almayın. Böylece yaptığınız listeye sadık kalırsınız. Yemeseniz de olan gereksiz abur cuburları hiç satın almayın ve evinize hiç sokmayın. Böylece evde iradenizi yitirip de gereksiz atıştırmalar yapmaktan kurtulursunuz
 • Kolay kilo vermek  için ; Bol giysiler giymeyin. Evde var olan ve size dar gelen  giysilerinizi giyin. Böylece gün boyu o dar giysinin için de iken daha az yersiniz. Örneğin sabah kalktığınızda üzerinize dar gelen bir pantolon ve üstünüze yapışan bir bluz giyin.  Bu gün boyu yiyeceğinize dikkat etmenizi sağlar ve sizi gün boyu motive eder.
 • Kolay kilo vermek  için ; Salata soslarını, kremalı yemekleri yemekten vazgeçin.
  Kremalı pasta, kremalı et yemekleri, kremalı çorba gibi. Çünkü , krema demek yağ demektir.           ( Yağ = Krema = Kalori  ) bunu unutmayın. Yemek  ve salatalara lezzet katmak için baharatları kullanın. Pişmiş karamelize olmuş soğan ve sarımsakla yemeklere lezzet katın. Salataya sos yerine nar ekşisi veya yoğurt ekleyerek  lezzetlendirin.
 • En az 7-8 saat İyi bir uyku uyumaya çalışın. Yapılan araştırmalara göre gece 5  saatten az uyuyan insanlar,  daha çok uyuyanlara göre daha fazla kilo alıyorlar. Çünkü geç yatan ve yorgun bir vücut, enerjiyi yakamıyor ve metabolizma hızı yavaşlıyor. Kolay kilo vermek  için ; Her gün aynı saatte yatmaya 7-8 saat uyumaya dikkat edin.

Slimming Center – Diyetisyen Takibi – Online diyet takibi1 comment

Write a comment
 1. Kardeln
  Kardeln 16 Ocak, 2016, 12:47

  Burada yazdığınız öneri ve bilgileri aynen uyguluyorum. Gerçekten uzun süre uygulandığında , kesinlikle vücudum için çok faydalı olduğunu gördüm. Teşekkür ederim.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*