Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KİLO VERMEK İÇİN DOĞRULAR | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KİLO VERMEK İÇİN DOĞRULAR

KİLO VERMEK İÇİN DOĞRULAR

kiloyu-korumak-icin-dogrular

KİLO VERMEK İÇİN DOĞRULAR :

1 gr protein = 4 kaloridir

1 gr karbonhidrat = 4 kaloridir

1 gr alkol =7 kaloridir

1 gr yağ =9 kaloridir

1 -Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, yağlı gıdalar ve alkolden uzak durmalısınız.Az yağla pişmiş, ızgara ve haşlama pişmiş gıdalar tüketiniz.

2 -Diyetiniz sizin vücudunuza ve yaşantınıza uygun olmalıdır. Arkadaşınızın diyeti veya medyada okuduğunuz diyet listeleri size uymayabilir ve sağlığınızı bozabilir.

3 –Yağ yerine kas yakmayın. Yüksek proteinli dengesiz diyetler, çok düşük kalorili açlık diyetleri, detoks diyetler ve egzersiz yapılmadan yapılan diyetlerde vücut yağ yerine kas yakar. Kas kaybı metabolizma hızınızı yavaşlatır.

4 -Sağlıklı zayıflamada haftada 1 kg vermek yeterlidir. Çok aç kalınarak hızlı verilen kilolar, fazlasıyla geri gelir. Hızlı verilen kiloda vücut su ve kas kaybeder. Oysa yağ kaybı hızlı olamaz.Hedefiniz kilo vermek değil yağ vermek olmalıdır.

5 kg yağ kaybı, 1 beden incelmedir ve hedefiniz bu olmalıdır. 5 -Diyetin ilk haftası, vücut fazla suyunu da kaybeder daha fazla kilo verir, fakat sonraki haftalarda kilo kaybetme hızı yavaşlar. Bu normaldir moralinizi bozmayın.

6 -Fazla yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız alkolden uzak durmalısınız.Alkolün kalorisi yüksektir ve boş kaloridir, yani vücut tarafından enerji kaynağı olarak kullanılamaz. Vücutta yağa dönüşerek karın bölgenizde birikir. Eğer mutlaka içmeniz gerekiyorsa, alkol oranı düşük olan şarap tercih edilmelidir ve haftada 2 den fazla içmemelidirler.

7 -Diyet ürünlerin sadece kalorisi azaltılmıştır ve sınırsız tüketilmemelidir. Kalori alımını azaltmak için,yağsız süt ve yoğurt tüketmek normaline göre daha az kalori almamızı sağlar. Şeker hastaları için şeker yerine tatlandırıcı ile üretilendiyabetik bisküvi, çikolata, tatlı gibi ürünlerin içinde, un, yağ, nişasta da vardır çok ölçülü yenmelidir.

8 -Diyet yaparken lifli gıdalar tüketin. Lifli gıdaları yediğinizde mutlaka üstüne su için. Lifli gıdalar su ile birlikte, midede daha çok hacim kaplar ve daha uzun tokluk hissi sağlar ayrıca kabızlığa iyi gelir.

9 -Stresli ve mutsuz iken, kontrolsüz yemek yerine. Yürüyüşe çıkın, kitap okuyun, sinemaya gidin. Stres kesinlikle yiyerek aşılamaz.

10 -Gün boyu aktif olmaya çalışın. Her aktivite kalori yakmanızı ve metabolizmanızı hızlandırmanızı sağlar bunu hiç unutmayın.

11 -Mucize diyet, diye bir şey yoktur. Piyasada yüzlerce farklı isimde diyet listeleri dolaşmaktadır.Mucizevi olarak sunulan geçici sağlıksız yöntemlerden uzak durmalısınız.

12 -Şişman bir kişi genellikle yanlış beslendiği ve hareketsiz olduğu için kilo almıştır. Bundan sonra yaşam tarzını değiştirmelidir ki, aldığı kiloları versin ve bir daha geri almasın.Related Articles

KABAK CİPS

KABAK CİPS ( 4 porsiyon ) Malzemeler : 2  büyük kabak, çok ince dilimlenmiş 1 çorba kaşığı zeytin yağı 1

KANSEROJEN MADDELER

KANSEROJEN  MADDELER Kansorejen maddeler , hücrelerin yapılarını değiştirerek tümör oluşumlarına ya da kontrolsüz çoğalmalarına sebep olan maddelerdir. Örnek :  Yüksek ısıda

ATAŞEHİR DİYETİSYEN

SORU : Kendimi bildim bileli şişmanım. Ailemde de herkes şişman, bu benim kaderim mi ? Ataşehir  diyetisyen : Şişmanlık, vücuttaki

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*