Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KİLO VERME YOLLARI | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KİLO VERME YOLLARI

KİLO VERME YOLLARI

Kilo verme yolları

Kilo vermek için, aç kalmak veya en sevdiğiniz yiyecekleri tamamen hayatınızdan çıkarmanıza gerek yoktur. Önemli olan hangi gıdaları yediğiniz değil, o gıdayı ne kadar miktarda ve ne zaman yediğinizdir..

Kilo verme yolları : Öğünlerinizin arasında geçen süre üç saat olmalıdır. Öğün aralarıa 4-5 saat gibi uzun bir sürenin girmesine izin vermeyin. Bu şekilde sık ve az yiyerek haftada 1 kilo kaybedebilirsiniz..

Amerikada ki Georgia Üniversitesi, bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre, öğünlerin arasına üç saat ten daha uzun bir süre girdiğinde, vücudun doğal açlık savunma mekanizması harekete geçer. Vücut açlık yaşadığını zannederek metabolizma hızını yavaşlatır ve kalori bakımından zengin yağ dokularını koruma altına alır. Gereken enerji ihtiyacını da, kas dokusunu kullanarak karşılar. Yani aç kalınca vücudunuz yağlarını korur ama kaslarını kaybeder. Bu durum genel bir beslenme tarzınız ise de, bir süre sonra kaslarınız azaldıkça metabolizma hızınız yavaşlar ve kilo almanız kaçınılmaz olur. Bilim adamları günde, 3 yerine 6 öğün yiyenlerin daha kolay ve daha fazla kilo verdiğini ve yüksek oranda kas dokusuna sahip olduğunu ortaya koydu.

Kilo verme yolları : Düzenli egzersiz kilo vermeyi kolaylaştırıyor. 30 dakikalık hızlı bir yürüyüş bile kişinin kilosuna göre,  ortalama 150 – 200 kalori yakmanızı sağlar. İşe gitmeden veya iş dönüşü yapacağınız tempolu yürüyüşü yaşam tarzınız haline getirin. Ayrıca iş yerinde de gün boyu oturmamaya ve hareketli olmaya dikkat edin. Sabah yataktan
kalktıktan sonra mutlaka ilk 1 saat içinde kahvaltı edin. Siz uyandınız ama metabolizmanızın uyanması için kahvaltıya ihtiyaç vardır. Kahvaltı etmez iseniz, geceden beri aç kalan vücudunuz, yağ depolar, kas yakar.

Kilo verme yolları : Ana öğünler de ortalama 400 – 500 kalori. Ara öğünlerde  100 – 150  kalori ile beslenin. Yüksek kalorili besinleri gün için de tüketin. Kilo verme diyetinden en iyi sonucu almak için olabildiğince düzenli beslenin. Üç saatte bir düzenli ve sık sık beslenmek sizi, hem enerjik yapacak, hem de metabolizmanızın çok daha hızlı çalışarak yağ yakmasını sağlayacaktır.

Sık sık beslenmek, kan şekeri seviyesi dengede tutar. Düzenli aminoasit ve şeker akışı kasları ve beyin hücrelerini besler. Böylece gün boyu ruh haliniz ve enerji seviyeniz  yüksek ve dengede kalır.

Kilo verme yolları : Açlık krizi ve aşırı kontrolsüz yeme moduna girmeyin. Bunun için her 3 saatte bir yiyin. Böylece açlık hissini ortaya çıkaran leptin hormonunun daha az üretilmesini sağlamış olursunuz. Uzun süreli açlıklar karın bölgenizde yağlanmaya sebep olur. Gün boyu aç gezip, akşam yemeğine yüklenirseniz, ağır bir akşam yemeği sonrası insülin seviyesiniz aniden yükselir. Bu da kandaki yağ oranını artırarak kolesterolünüzün  yükselmesine sebep olur.Sağlıklı bir vücut için doğru beslenmek çok önemlidir.

Kilo verme yolları : 3 saatte bir yerseniz, vücudunuz strese girmez. Stres hormonu vücudunuzun kortizol seviyesini yükseltir. Bu durum da yüksek oranda kortizol hormonu  bel çevresinde yağlanmaya sebep olur ve kalp hastalığı riskini artırır. 15 gün boyunca bile üç saatte bir yemek kortizol hormonu seviyesini yüzde 18 oranında düşürmektedir.


Tags assigned to this article:
beslenmekkasKilo verme yollarıüç saatyağ

Related Articles

ZAYIFLAMA İPUÇLARI

 ZAYIFLAMA İPUÇLARI Kilo fazlanız var ve sağlıklı aynı zamanda da kalıcı kilo vermek istiyorsunuz… O zaman size tavsiyemiz ; Diyet

UNSUZ KURABİYE

  UNSUZ KURABİYE – YULAFLI Unsuz kurabiye –  yulaflı :  12 adet 1 adet  unsuz kurabiye : 75 kalori 1

KİLO VERMEK İSTİYORUM

KİLO VERMEK İSTİYORUM Kilo vermek istiyorum diyorsanız, öncelikle hedeflerinizi belirlemelisiniz. Kilo fazlası olan kişiler genelde zayıflamayı şu sebeplerden dolayı istemektedirler.

2 comments

Write a comment
  1. Mustafa terim
    Mustafa terim 31 Mayıs, 2015, 13:23

    Ara öğün yemeye hiç vaktim yok. Aralarda sadece ayran içsem olur mu ?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*