Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KİLO KORUMAK İÇİN DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KİLO KORUMAK İÇİN DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ

KİLO KORUMAK İÇİN DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ

Fazla kilolarınızı verdiniz ve çok önemli bir işi başardınız. Fakat asıl önemli olan, verilen kiloların bir daha geri alınmaması ve değişen alışkanlıkların ömür boyu sürdürülmesidir.

Kilonuzu korumak için ömür boyu yapmanız gerekenler :

1. Yeterli ve dengeli beslenme

2. Spor yapma

3. Günde 2-3 litre su içme

4. Düzenli uyku uyuma.

Zayıflama döneminde dikkat ettiğiniz bu 4 faktörü ömür boyu devam ettirmek başlı başına bir iştir. Çeşitli nedenlerle bunlara dikkat etmeyi bırakmanız. tekrardan verilen kiloları geri almanıza sebep olur.

Genelde stresli bir iş dönemi, sosyal organizasyonlar, tatiller gibi küçük değişiklikler. Veya, boşanma, evlenme, ev değişikliği, işsiz kalma, sevdiğimiz birinin kaybı, hastalanması gibi büyük acı veren yaşam değişiklikleri düzenimizin alt üst olmasına neden olur. Küçük yaşam değişikliklerin de toparlanmak kolaydır. Fakat büyük yaşam değişiklikleri bazen duygusal olarak baş edilemeyen durumlara götürür kişiyi. Böyle olunca da kilo korumada önemli olan 4 faktör uygulanmamaya başlar. Kişinin hayatındaki önceliksıralaması değişir. Kendini düşünmek, düzenli beslenmek, spor yapmak ve yeterli uyumak için zaman ayıramaz, yadaartık bunları devam ettirmek için motivasyonunu yitirir. Tekrar kilo almaya başlanan dönem bu dönemlerdir. Bu dönemde ben bu işi yapamıyorum diyerek her şeyi bırakmak yerine, yaşamımızda neler olup bittiğini anlamak, kabul etmek ve çözümler üretmek daha önemlidir.

Duygusal ataklarımızda, yemeğe yönelerek sorunların çözülmediği, hatta daha da arttığı da unutulmamalıdır.

Sadece haftada 1 gün tartılıp, kilomuzu bir yere kaydetmeli ve haftayı nasıl geçirdiğimizi sorgulamalıyız. Bu hafta düzenli beslendim mi? Yeterince hareket ettim mi? Yeterince uyudum mu? Suyumu yeterince içtim mi? Kendimi mutlu etmek için neler yaptım? Bu şekilde kilo almaksızın kendimizi kontrol edebiliriz. Bir desteğe ihtiyaç duyarsak da, hemen yolun başında, sorun küçük, kolay ve kısa sürede çözülebilirken karar verip tekrar yardım almalıyız…Related Articles

EN İYİ DİYETİSYEN

EN İYİ DİYETİSYEN  Slimming Center & Estetik : Diyetisyenleri Hacettepe Beslenme Diyetetik mezunu olup 10 – 15 senelik tecrübeye sahiptir.

DİYET LİSTESİ – TUZSUZ DİYET

Tuzsuz Diyet Listesinde; *Yemeklerinizi tuzsuz pişiriniz. *Sofrada ekstra tuz kullanmayınız. *Tuz yerine tatlandırıcı olarak baharatlar, sirke, limon veya yoğurt kullanılabilir.

DİYET LİSTESİ-VERTİGO’ DA (BAŞ DÖNMESİ)

• Vertigo olan hastalarda diyet listesi düzenlemeden önce mutlaka bağırsak düzenine bakılmalı herhangi bir kabızlık sorunu varsa ilk olarak o

2 comments

Write a comment
 1. Ergun Güçlü
  Ergun Güçlü 6 Temmuz, 2015, 09:36

  Kendim diyet ve spor yaparak, Her yıl 10 kilo veriyorum, ama 6 ay için de geri alıyorum. Koruyamıyorum ? Neden ?

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 13:06

  spor yapmayı bırakıyorsanız ve porsiyon kontrolünü kaybediyorsanız geriye alırsınız.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*