Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KARIN ERİTMEK İÇİN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KARIN ERİTMEK İÇİN

KARIN ERİTMEK İÇİN

karn eritmek iin

KARIN ERİTMEK İÇİN NE YAPMALI

Zayıflamak için beslenmenize dikkat ettiniz kilo da verdiniz ama karın bölgenizde göbek yağlarınız halen duruyor.  Karın bölgenizde ki yağlanma sorunu için önerilerimiz :

ŞEKERLİ VE ASİTLİ İÇECEK TÜKETMEKTEN VAZGEÇİN

Karın eritmek için , gazlı içecekler, konsantre meyve suları , meyveli sodalar tüketmeyin. Bu içecekler ,   fazla oranda kalori içerirler ve kilo alımına sebep olurlar. Sıfır kalorili diye adlandırılan light gazlı içecekler ve diyet kolalar da karın yağlanmasına sebep olurlar. Boş kalori olarak adlandırılan bu tip içecekler, light olarak kabul edildiği için çok aşırı tüketilir ama karın bölgesindeki yağlanmayı da hızlandırır .

ALKOL TÜKETİMİNİ AZALTIN

Yapılan birçok araştırmada içki tüketiminin iştahı açtığı, yeme arzusunu artırdığı ve  göbek bölgesindeki yağlanmayı artırdığı ispat edildi.  En fazlada bira göbek yağlanması yapıyor.  Karın eritmek amaçlı, beslenme uzmanları  içki tüketiminin sınırlandırılması koşulunu getiriyor .

KARDİYO VE KARIN EGZERSİZİ YAPIN  

Pek çok birey zayıflamak ve şekle girmek amaçlı kardiyo egzersizleri yapar . Fakat sadece kardiyo egzersizleri çalışıldığında, zamanla beden buna alışır ve yağ yakımını yavaşlatır. Sözgelişi 45 dakikalık tempolu  yürüyüşle  önceleri kalori yakmaya başlarsınız. Fakat sonraları metabolizma buna alışır ve yağ yakımını durdurur. Karın eritmek için, değişik  karın eritme egzersizleri ( günde 50 mekik çekmek gibi ) yapmalı ve biraz da ağırlık kaldırmanız  gerekmektedir. Çabuk yağ yakmak istiyorsanız interval antrenmanları da deneyebilirsiniz .

KARIN ERİTMEK İÇİN

Düz karın istiyorsanız , göbek bölgenizin yağlanmaması için, beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Fazla yağları vermek için, önce kan şekeri düzeyini denge de tutumanız gerekmektedir. Bu sebeplede,  gün içerisinde  üç ana öğün ve aralarda 2 – 3 kerede ara öğün yemelisiniz. Uzunca süre aç kalmalarda karın kısmında yağlanma olur.

MAGNEZYUMDAN  ZENGİN BESLENİN

Magnezyum eksikliğinin kilo aldırmayla yakından ilişkisi vardır.  Magnezyum kilo vermeye ve vücudun şekle girmesine destek olur. Magnezyumun  regl öncesi dönemde şişkinliği önlediği ispatlanmıştır.   2013 senesinde yapılmış olan araştırmada magnezyumun bedende insülin direncini düşürdüğü saptanmıştır. Diyetisyenler, magnezyumdan zengin besilerden, yeşil yapraklı sebzeleri, fındık ve cevizi  diyet listenize kesinlikle eklemenizi tavsiye ediyor .

DÜZENLİ VE YETERLİ UYUYUN

Yapılan araştırmalarda eksik uyku kilo alımına neden oluyor. Amerika’da yapılmış olan araştırmada her gece 5 saatten az uyuyan bayanların, yeterli uyuyan diğer bayanlara göre  daha fazla kilo aldığı görülmüştür.  Bunun sebebi  de, uykusuzluğun açlık krizleri yaratması ve kişileri yiyecek yemeye yönlendirmesidir.

FAZLA TUZ TÜKETMEYİN

Karın eritmek için, tuz tüketimini iyice azaltın. Öğünlerinizde fazla tuz tüketiyorsanız şişkinliğin önüne geçmeniz hemen hemen olanaksız.   Fazla tuz kullanımı bedende su ve ödem oluşmasına sebep olur .  Günümüzde pek çok kişi, bir günde beslenme uzmanlarının önerdiği tuz miktarından çok daha fazlasını, hiç fark etmeden tüketmektedir. Yemeklere ekstra tuz eklemeseniz dahi yediğiniz, peynir, salata sosları, süt ürünleri, bisküvi ve pek çok hazır gıdaların içinde ki tuzu fark etmeden tüketerek, fazlasıyla tuz alırsınız.

Gülten Özbek

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – KadıköyRelated Articles

KANSEROJEN MADDELER

KANSEROJEN  MADDELER Kansorejen maddeler , hücrelerin yapılarını değiştirerek tümör oluşumlarına ya da kontrolsüz çoğalmalarına sebep olan maddelerdir. Örnek :  Yüksek ısıda

ONLİNE DİYET

UZAKTAN DİYET PROGRAMI – ONLİNE DİYET KOÇLUĞU – Çok yoğun çalışıyorsunuz, diyetisyene zaman ayıramıyorsunuz? – Populer bir diyetisyenle çalışmak istiyorsunuz,

DETOX SU

DETOX SU 2 Litre su 1 orta boy salatalık 1 limon 1 tatlı kaşığı rendelenmiş  taze zencefil 1 fincan yeşil

2 comments

Write a comment
 1. Zümrüt Kurt
  Zümrüt Kurt 23 Mayıs, 2015, 11:39

  En düşük kalorili alkol hangisidir ? Sadece cumartesi akşamı için ne önerirsiniz ?

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 13:13

  en masum şaraptır.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*