Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KARABUĞDAY DİYETİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KARABUĞDAY DİYETİ

KARABUĞDAY DİYETİ

karabuday

KARABUĞDAY DİYETİ 

1 – Karabuğday çok besleyici bir gıdadır.  İçeriğinde ki proteinin % 74′ ü kullanılabilir. Yüksek protein oranına rağmen yağ oranı çok düşüktür. 

2-  Karabuğday da B1 ve B2 vitamin vardır.  Bir günde 100 gram karabuğday günlük yetişkin bir insanın B1 vitamini gereksinimini karşılar.  Karabuğday da ayrıca P vitamini vardır. P vitamini flavonoid rutin içerir ve kolesterolü düşürücü etkisi vardır. 

3 – Karabuğday ununda çok miktarda, demir, magnezyum, potasyum ve fosfor bulunur. Diğer tahıllara göre demir oranı karabuğdayda daha fazladır. 

4 – Yüksek tansiyon ve kansızlığa karşı koruyucudur. Bağırsakların çalışmasını düzenler. 

5 – Lysine amino asit, diğer buğday ve beyaz pirinç dekinin iki katıdır.

6 – Karabuğdayda glüten bulunmaz.

7 – Karaciğerin ve böbreklerin çalışmasında yararlı etkileri tespit edilmiştir.

8 – Haşlamış karabuğday, ekmek yerine yemeklerin yanında yenirse sağlıklı ve dengeli bir öğün yenmiş olur. Karabuğdayın sindirimi yavaştır bu sebeple  yemeklerle  birlikte tüketildiğinde uzun süre tokluk sağlar. 

9 – Karabuğday kilo vermek isteyenler için düzenli olarak tüketilirse, tokluk sağlaması ve kan şekerini dengeli seviyede tutması sebebiyle faydalıdır. Zayıflama diyetlerinde yağ oranı düşük olduğu için kullanılabilir.

Karabuğday diyeti nasıl yapılır?

Bir hafta boyunca, günde 3 öğün, sadece haşlanmış karabuğday ve yanında sadece tarçınlı elma veya ayran içerek, yapılan bir karabuğday zayıflama diyeti  doğru değildir.

Bunun sebebi :

1 – Bu lezzet yönünden kişiye keyif vermez. Bıkkınlık ve yoksunluk duygusu  yaratarak  kişinin  kendini duygusal olarak kötü hissetmesine sebep olur.

2 – Uzun süre sürdürülemez. Sosyal hayata iş hayatına uygulanabilirliği düşüktür.

3 – Sürdüremeyeceğiniz hiçbir diyete başlamayın. Çünkü bu tarzı bırakınca verdiğiniz kiloların hepsini fazlasıyla geri alırsınız.

4 – Sürdürülebilir, sağlıklı ve doğru bir zayıflama diyetinin içinde, ana öğünlerde  et, tavuk, balık, kurubaklagiller ve sebze. Ara öğünlerde de meyve, süt, yoğurt gibi temel besinler mutlaka bulunmalıdır.

5- Karabuğday yemeklerin yanında ekmek yerine, yenebilir. Zayıflama diyetine faydası, zor sindirilmesi sebebiyle tok tutması, kan şekerini dengelemesi, vitamin minarel yönünden zengin olmasıdır.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy – DiyetisyenRelated Articles

YİYEREK ZAYIFLAMAK

YİYEREK ZAYIFLAMAK Fazla kilolarınız vermek ve zayıflamak için, gün boyu aç gezmenize hiç gerek yoktur. Tam aksine sık ama küçük

TATİLDE ALINAN KİLOLAR

Genellikle yaz öncesi bahar aylarında pek çok kişi, yazı ( bikini mevsimi ) daha zayıf ve ince geçirmek için diyete

DİYETİSYEN SORU CEVAP

DİYETİSYEN SORU – CEVAP Diyetisyen soru : Ömer  S. / Ben 3 yıldır her zaman ki gibi yememe rağmen çok

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*