Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KANSER ve BESLENME | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KANSER ve BESLENME

KANSER ve BESLENME

Kanser ve beslenmeKANSER ve BESLENME

Vücudumuzda tüm organlar hücrelerden oluşur. Hücreler  vücudumuzun yapıtaşıdırlar ve bölünebilme özelliği taşırlar. Fakat belirli bir bölünebilme sayıları vardır. Kanser hücreleri kontrolsüz bölünüp, çoğalırlar. Çoğalan hücreler tümör oluştururlar. Oluşan tümörden ayrılarak lenf veya kan yoluyla diğer bölgelere taşınabilirler. Sigara, alkol kullanımı, hava kirliliği, bazı kimyasal maddeler, kötü beslenme alışkanlıkları, bağışıklık sisteminin zayıf olması gibi etkenler ile kalıtım kanser nedenlerini oluşturur. Yapılan araştırmalar yanlış beslenmenin kanser riskini artırdığı gibi doğru beslenme şeklinin tam tersine kansere yakalanma riskini azaltır.

Kanser ve beslenme : Mercimek, kuru fasulye, nohut gibi kuru baklagil grubu. Kayısı, karadut, mürdüm eriği, şeftali, çilek, vişne, kivi meyvelar. Ceviz, fındık gibi yağlı tohumlar. Lahana, karnabahar, brüksel lahanası, domates, soğan, sarımsak, semizotu gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerde kansere karşı koruyucu özel maddeler bulunur.

Kanser ve beslenme : Ayrıca besinlerin saklama ve pişirilme şekline de dikkat etmek gerekir. Meyve ve sebzeler iyice yıkanmalıdır. Üzerinde tarım ilaçları kalıntıları olabilir. Meyveler kesildikten hemen sonra tüketilmelidir, bekletilmemelidir. Taze sıkılmış meyve suyu yerine posa içeriği açısından meyveyi yemek daha etkilidir.

Kanser ve beslenme : Tavuk döner, et döner  gibi besinler fazla tüketilmemelidir. Çünkü ateşe çok yakın piştikleri için serbest radikaller oluşur. Buda kanser riskini artırır.

Salam, sosis gibi besin grupları da nitrit, nitrat gibi kırmızı rengini veren katkı maddesi içerdiğinden dolayı kanser riskini artıran yiyecek gruplarındandır.

Tütsülenmiş besinlerden de örneğin hindi füme tarzı besinlerden de uzak durmakla da kansere karşı kendimizi korumuş oluruz.

Slimming Center & Estetik –  Bağdat caddesi –  İstRelated Articles

ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

ZAYIFLAMA YÖNTEMİ 1 – Slimming Center ın  uyguladığı  SİSTEM 4B zayıflama yöntemi  nedir. ? Zayıflamay bir bütün olarak ele alan ve

ALZHEIMER HASTALIĞI VE BESLENME İLİŞKİSİ

ALZHEIMER HASTALIĞI VE BESLENME İLİŞKİSİ Alzheimer; halk arasında bunama veya demans olarak bilinen ülkemizde ileri yaşlarda sıklıkla görülen ve başlangıcından

DİYETİ BOZANLAR

DİYETİ BOZANLAR Yılın yarısını aç gezdiğiniz halde yine de kilo fazlanız mı var ? Her pazartesi diyete başlıyor, ama çarşamba

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*