Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KALICI KİLO VERMEK İÇİN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KALICI KİLO VERMEK İÇİN

KALICI KİLO VERMEK İÇİN

Kalıcı kilo vermek için

KALICI KİLO VERMEK İÇİN

 • Fazla kilonuz varsa ve vermek istiyorsanız, önce yediğiniz yemek miktarlarını azaltın ve hayatınıza hareket ekleyin. Ama sadece gıda kısıtlaması yapmak yetmez, çünkü bir süre sonra  düşük kalorili beslenme sonucu metabolizma yavaşlayarak daha zor kilo verir hale gelir. Bu durumu önlemek için hareketli olun, egzersiz yapın En kolay ve en ekonomik yol gün aşırı yarım saat tempolu yürüyüş yapmaktır.
 • Kalıcı kilo vermek için, diyet yaparken ve diyetten sonra da mutlaka 3 ana öğün yemelisiniz. İş temposu yüzünden vakit bulamayıp, öğün atlar ve 4-5 saat aç kalırsanız, bir süre sonra vücut kendini kilitler ve aç gezseniz bile kilo Sabah kahvaltı etmeden evden çıkmayın. Düzenli olarak öğlen ve akşam yemeği ve öğün aralarında meyve, süt, yoğurt gibi gıdalarla beslenin. Uzun süreli aç kalmalarda açlık kan şekeri düşer.
 • Kalıcı kilo vermek için, evde veya işte  yanınızda enerjisi  yani kalorisi yüksek, tatlı, çikolata, kuru yemiş, cips, bisküvi, dondurma, poğaça gibi gıdaları bulundurmayın.  Bu tip gıdaların kalorisi ve yağ oranları çok fazladır. Bu gıdalardan yaptığımız küçük bir kaçamak sonucu gün boyu yaptığımız diyet boşa gider. Ayrıca bu tip ürünler sağlıklı gıdalar da değildir.
 • Zayıflama sürecinde olanlar veya kilosunu korumaya özen gösterenler, çevrelerindeki insanların, yememeleri gereken yiyecekler konusunda ikram ve ısrar etmemeleri için onları uyarmalıdırlar. Diyeti bozacak ikramları ret etmelidirler.
 • Zayıflama diyeti yaparken listenizin dışına çıktığınızda moralinizi bozmayın. Aynı gün veya bir sonraki gün mutlaka, egzersiz yaparak ve daha az yiyerek düzeltin.
 • Alkolün kalorisi yüksektir ve vücutta yağa dönüşür. Özellikle şişmansanız ve kilo vermek istiyorsanız, alkolden vaz geçmelisiniz. Fazla kiloları verdikten sonrada haftada 1 kere sosyal iççi olarak, 1-2 kadeh içebilirsiniz.  .
 • Kalıcı kilo vermek için,  Öğün aralarında acıktığınızda veya bir şeyler atıştırmak istediğinizde, bu isteğinizi bastırmak yerine,  düşük kalorili ama tok tutucu besinleri tercih edin. Örneğin yağsız süt, yağsız  yoğurt, light meyveli yoğurt, elma, armut, salatalık, domates,  muz ,kuru kayısı. Kepekli bir dilim ekmek ve peynir. Müsli, kepekli yulaf gevreği  gibi gıdaları yiyebilirsiniz. Yediğiniz ara öğün ne olursa olsun üstüne mutlaka büyük bir bardak ta su için.  Aralarda yediğiniz ara bu öğünlerin posa ( lif ) oranı çoktur ve tok tutar. Besin ve vitamin değerleri yüksek ve sağlıklıdır.
 • Beslenme ömür boyudur. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız sağlıklı bir vücuda sahip olmanız ve sağlıklı bir hayat yaşamanızdır.


Related Articles

YAZ GELİYOR ŞOK DİYETLERE DİKKAT !

  DENİZ SEZONU YAKLAŞIRKEN AMACINIZ HIZLI KİLO VERMEK DEĞİL  SAĞLIKLI KİLO VERMEK OLSUN Yaz yaklaştıkça fazla kilolar bir anda sorun

ATAŞEHİR DİYETİSYEN

SORU : Kendimi bildim bileli şişmanım. Ailemde de herkes şişman, bu benim kaderim mi ? Ataşehir  diyetisyen : Şişmanlık, vücuttaki

ALZHEIMER HASTALIĞI VE BESLENME İLİŞKİSİ

ALZHEIMER HASTALIĞI VE BESLENME İLİŞKİSİ Alzheimer; halk arasında bunama veya demans olarak bilinen ülkemizde ileri yaşlarda sıklıkla görülen ve başlangıcından

2 comments

Write a comment
 1. Sultan Ö.
  Sultan Ö. 31 Mayıs, 2015, 15:52

  Her kış 10 – 11 kilo veriyorum ama , yazın hepsini hatta fazlasını geri alıyorum. Bir türlü korumayı beceremiyorum.

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 12:10

  korumak için porsiyon kontrolü gerekli

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*