Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
KADIKÖY DİYETİSYEN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

KADIKÖY DİYETİSYEN

KADIKÖY DİYETİSYEN

kadky diyetisyen

SEZEN  S. OĞLU : Kadıköy de oturuyorum, 24 yaşındayım boyum 165 kilom 59. Ben 50 kilo olmak istiyorum. Kilom göbek bölgemde toplanmış, ayrıca bacaklarımda çok fazla selülit var. Daha önce  hiç diyetisyene gitmedim, nasıl bir diyet yapmam lazım?      

Kadıköy diyetisyen; Sizin için ideal kilo ortalama olarak : 52 – 57 arasıdır. Bu hedefe ulaşabilmeniz için bilgisayardan vücut analizi yapılarak kemik ve kas miktarınızın ölçülmesi gerekir. Eğer ince kemikli ve genetik yapınız mümkün ise bu olabilir. Fakat aileden gelen genetik bir iskelet ve kas yapısı vardır ve bazı kişiler bu ortalama hedeflere uymayabilirler. Öncelikle size Kadıköy diyetisyen’e giderek vücut tipinize göre sağlıklı ve doğru beslenmeyi öğrenmenizi öneririz. Size özel hazırlanmış doğru bir diyetle, aç kalmadan, yiyerek diyet yaparsanız ve son 4-5 kilonuzu yağdan verir, 55 kg ya inerseniz göbek ve selülit sorununuz çözülebilir. Son 4-5 kilo yağ fazlanız göbek bölgenizde toplanmıştır. Ayrıca karın bölgenizde ki yağlardan kurtulmak için, haftada 3-4 kere 20 dakika karın egzersizi yapmalısınız. Hem diyet, hem egzersizle 55 kiloya inmeyi deneyin.

Kadıköy diyetisyen;Selülit sorununuz için de öncelikle selülitin nedenleri bilmelisiniz. Selülit in sebepleri: Dolaşım bozukluğu, hormonal değişiklikler, kan ve lenf dolaşımının bozulması, yanlış beslenme, hareketsizlik, hiç egzersiz yapmamak, kabızlık, aşırı yağ ve tuz tüketimi. Çok fazla kahve ve kola tüketimi, az su içmek, çok fazla hayvansal yağ ve katı yağ içeren gıdaları tüketmektir.

Kadıköy diyetisyen;fazla yağları vermek için nasıl Beslenmeliyiz? Az yağlı beslenmeliyiz. Katı doymuş yağ yerine sıvı yağ  kullanmalıyız. Az tuzlu beslenmeliyiz. Fazla tuz ödem oluşturur.  Kahve, cola ve kafein içeren içeceklerden uzak durmalıyız.  Kahve dolaşım sistemini yavaşlamasına sebep olur. Şeker ve şekerli gıdaları çok az  tüketmeliyiz. Çikolatadan uzak durmalıyız. Alkol tüketmemeliyiz. İçinde katkı maddesi olan gıdaları, hazır köfte, pane, şinitsel gibi besinleri tüketmemeliyiz. Sucuk, salam, sosis gibi şarküteri besinleri çok fazla hayvansal yağ içerdikleri için çok seyrek yemeliyiz. Yüksek oranda çiğ sebze ve meyve tüketmeliyiz. Her gün mutlaka 3-4 porsiyon meyve yemeliyiz. Bir öğün mutlaka sebze yemeliyiz. Günde 2 – 2,5 litre su içmeliyiz. Normal çay yerine,  bitki çayları  tercih etmeliyiz.  Örneğin yeşil çay, kuş burnu, ısırgan çayı gibi çaylar dolaşım sistemini çalıştıran çaylardır. Lifli yani posalı beslenmeliyiz. Tüm bunlara dikkat ederek beslenmeli  ve yaşam tarzımız haline getirmeliyiz.

Kadıköy diyetisyen nasıl hareket etmeliyiz ;Dolaşım sisteminin yavaşlamasından ortaya çıkan selülit sorunu için aktif   ve hareketli olmalıyız. Hareketsizlik dolaşım sistemini yavaşlatır. Selülitler için düzenli olarak haftada 2- 3 gün bacak ve kalça kaslarını çalıştıracak egzersizler yapmalıyız.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy – DiyetisyenRelated Articles

ADET ÖNCESİ İŞTAH ARTIŞI

Kadınların acıkma dönemleri : Adet öncesi, dönemde, sadece ruh halinde ve hormonlarda değil iştahta da önemli değişiklikler meydana gelir. Su tutulmasına

KİNOA NEDİR ?

KİNOA NEDİR ? : 1-2 metreye kadar uzayan uzun ömürlü bir tahıl türüdür. Dünya da gün geçtikçe moda olma nedeni

DİYET NASIL YAPILIR ?

DİYET NASIL YAPILIR ? Öncelikle diyete başlıyorum diyerek diyete başlanmaz, bundan sonra sürekli sağlıklı beslenmeye karar vermek gerekir. Alınan fazla

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*