Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
HIZLI İNCELME – DAVET ÖNCESİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

HIZLI İNCELME – DAVET ÖNCESİ

HIZLI İNCELME – DAVET ÖNCESİ

davet

Davet, düğün, tatil gibi özel günler öncesinde, birkaç gün içinde karnınızdaki şişkinlikten ve vücuttaki ödemden, kurtulmak ve hızlı incelme ve düz bir karın istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler.

*  Rafine karbonhidratlardan kaçının : Beyaz unla yapılmış her şey ,midedeki sıvıyı emer ve karnın şişmesine yol açar. Beyaz un yerine, vücuttaki sıvıyı daha az emen, karnı daha az şişiren kepekli unlardan yapılmış karbonhidratları tüketmeliyiz. Örneğin; Tam tahıllı ekmekler, esmer kabuklu pirinç ve esmer makarna gibi.

*  Tuzlu besinlerden kaçının: Karın bölgenizden hızlı incelme ve düz bir karın istiyorsanız, tuz ve içeriğinde ki tuz oranı yüksek besinler suyu tutar ve fazla alındığında, kendinizi şişkin hissetmenize sebep olur. Cips, çerez, turşu gibi tuz oranı yüksek gıdalardan uzak durun. Muz, domates gibi potasyum açısından zengin, su tutulmasını engelleyen gıdaları tercih edin.

*  Lif oranı yüksek besinler tüketin : Eğer şişkinliğiniz sebebi  kabızlık ise yulaf ekmeği, yulaf gevreği müsli, tüketin ve üstüne mutlaka su için. Lif yani posa oranı yüksek yeşil yapraklı sebzeler ve kabuğuyla yiyebileceğiniz meyveler tüketin.

*  Kahve, çay, kolalı içecekler şişkinliğe sebep olur : Kafein içeren içecekler ve gazlı içecekler yerine, düz bir karın için,rezene,yeşil çay, nane limon çayı, tercih edin. Bol bol ılık veya oda sıcaklığında su için.

*  Yağ ve yağlı besinlerden kaçının. Yağların sindirilmesi vücutta uzun zaman alır. Yağ oranı yüksek et yerine, davet öncesi üç dört gün sebze yemeklerini tercih edin.

*  Alkol almak zorundaysanız şarap tercih edin : Bira gibi mayalı içkiler karnınızın şişmesine sebep olur. Bir davette içmek zorunda kalırsanız, mideyi rahatlatıcı özelliği olan, kırmızı şarabı tercih edin.

*  Stresliyken  yemek yemeyin : Stresli veya heyecanlı iken, yemek yemeyin. Çünkü stres sindirim sistemini yavaşlatır ve karın kasılmalarına sebep olabilir. Eğer mutlaka yemek zorundaysanız, çok yavaş ve iyice çiğneyerek yiyin.

*  Sindirimi zor besinleri tüketmekten kaçının : Kuru fasulye, hububat, lahana, karnabahar gibi gaz yapan besinlerden kaçının. Hızlı incelmek ve düz bir karın için davet öncesi  üç dört gün sebze ve sebze çorbası tercih etmelisiniz.

*  Mayalı ve şeker açısından yüksek besinlerden kaçının: Şeker, meyve suyu, pizza ve mayalı pastahane ürünlerinden uzak durun. Ayrıca hızlı incelme ve zayıflamak için bu tip mayalı, yağlı ve şekerli besinlerden her zaman uzak durmaya çalışın.

  *  Elma sindirimi kolaylaştır: Elma, sindirimi kolaylaştırıp, karnın şişmesine ve gaz oluşmasına engel olur.

*  Egzersiz yapın : Hızlı incelme istiyorsanız mutlaka  her gün 10- 15 dakika mekik çekin ve karın egzersizleri yapın, sonrasında da 30 dakika tempolu yürüyüş yapın. Evde yere uzanarak yapacağınız yer hareketleri dolaşım ve sindirim  sisteminizi hızlandırır. Ayrıca karın kaslarınızı güçlendirerek, düz bir karın sağlar.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi BostancıRelated Articles

DİYET YAPMAK İSTİYORUM

Diyet yapmak istiyorum Günlük aldığınız kalorileri azaltın…  Kalorileri azaltmayı zevkli bir oyun haline getirin. Kilo fazlanız varsa, demek ki siz

KARIN ERİTMEK İÇİN

KARIN ERİTMEK İÇİN NE YAPMALI Zayıflamak için beslenmenize dikkat ettiniz kilo da verdiniz ama karın bölgenizde göbek yağlarınız halen duruyor.

GENÇ KALMAK İÇİN

DOĞRU BESLEN GENÇ KAL Genç kalmak dediğimizde ilk aklımıza gelen, olduğumuz yaştan daha genç gözükmektir ancak bunun yanı sıra organlarımızın

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*