Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
HAYIR DİYEBİLMEK | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

HAYIR DİYEBİLMEK

HAYIR DİYEBİLMEK

Hayr diyebilmek

Zayıflama diyetine başladınız ve etrafınızda ki kişiler size sürekli yiyecek ikram ediyor ve yemeniz konusunda aşırı ısrar ediyorlar.

. Allah aşkına ye.

. Beni kırma hatırım için ye.

. Tabakta yemek bırakma günahtır.

. Bu gün ye, yarın diyet yaparsın.

. Yemezsen arkandan ağlar.

. Bir lokmadan bir şey olmaz.

. Tabakta ki bitmeden sokak yok.

Çocukluğunuzdan beri bu sözleri hepiniz mutlaka duymuş hatta bu sözlerle büyümüşünüzdür.  Anne ve anneannelerin  büyütüğü, ve tabakta kalırsa arkandan ağlar, çok günah korkularıyla büyütülen çocuklar. Misafirperverlik adetimiz, ölümü gör ye, senin için yaptım ye, ısrarları. Kültürümüzün bir parçasıdır.  Çocukluktan  beri karşılaştığımız bu durum sonucunda hayır diyemeyen ve sınır koyamayan bireyler olduk. 

Diyet yaparken,  hayır diyebilmek  ve ikramları reddetmek kişileri en çok zorlayan şeydir. Birçok kişi hayır diyerek karşı tarafı üzeceğini düşünür ve onları kırmak istemez.  

Anneler çocuklarını besleme  konusunda  aşırı özenli ve bazen abartılı davranır. Zayıf ve iştahsız  bir çocuk, annelik içgüdüsü  ile annede yeterince besleyemediği suçluluk duygusunu oluşturur.  Kadınlarda ki bu besleme duygusu ileride eşlerine, dostlarına yönelir.  Kadın için mutfağa girerek ve zaman ayırarak, emekle özenerek yaptığı bir yemeğin yenmemesi  veya hayır denmesinin kadında mutsuzluk ve isyan duygusu yaratır.

Kadına veya anneye, karşı taraf  hayır dediğinde, kadın red edilen yemek değil de sanki kendisi red edilmiş duygularına ve umutsuzluğuna kapılır. Oysa gerektiğinde hayır diyebilmek kendinize olan saygınızın artmasını sağlar. Hep birilerini kırmamak ve onların size olan sevgisini ve  ilgisini sürdürmesi için hayır diyememek, zamanla sizin  kendinize verdiğiniz değerin düşmesine sebep olur. Hayır diyebilmeyi öğrenmeli ve bunu yemek ve diyet dışında gerektiğinde kullanmalısınız. Hayır diyebilmek, tüm yaşantınızın kontrolünün sizin elinizde olmasını sağlar.  Bir yiyeceğe hayır dediğinizde siz yiyeceği ret ediyorsunuz, bu size ikram eden kişiyi reddetmek demek değildir.  

Zayıflama diyetinde Hayır diyebilmek için aşağıdaki örneklerden faydalanabilirsiniz :

. Sağlığımla ilgili bir rahatsızlığım var ve yememem gerekiyor. Yersem bu bana dokur.

. Şu anda çok tokum, gerçekten yersem çok rahatsız olacağım.

. Misafirliğe giderken önceden diyette olduğunuzu söyleyerek, sizin yiyebileceğiniz yemekleri onlara önceden söyleyebilirsiniz.

. Ağır yağlı tatlı hamur işi ikramlar yerine, eğer varsa meyve yiyebileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Hayır diyebilmek her durumda kendinize  olan güven ve saygınızı yükseltecektir. Zayıflama için girdiğiniz bu süreçte hayır demek size başarı kazandıracaktır.  

Slimming Center & Estetik –  Zayıflama Merkezi Kadıköy Related Articles

DİYETE BAŞLARKEN

DİYETE BAŞLARKEN  Diyete başlarken önce kendinizi takip etme alışkanlığı kazanmalısınız. Bunun içinde öncelikle yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi yazmaya başlamalısınız.

YABAN MERSİNİ

YABAN MERSİNİ 100 gr ( 1 çay bardağı ) : 42 Kalori 2 yemek kaşığı kuru yaban mersininin kalorisi 1

DİYET YAPMAK İSTİYORUM

Diyet yapmak istiyorum Günlük aldığınız kalorileri azaltın…  Kalorileri azaltmayı zevkli bir oyun haline getirin. Kilo fazlanız varsa, demek ki siz

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*