Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
GÜLSEREN T. BAŞARI HİKAYESİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

GÜLSEREN T. BAŞARI HİKAYESİ

Otuz yedi yaşındayım,eşimden boşandım ve çalışıyorum. Psikolojik sorunlar ve aşırı yemek yemeden dolayı çok kilo aldım. Gergin ve mutsuzken yemek yediğimde kendimi mutlu hissediyordum. Mutlu olmak için yemek yiyordum. Özellikle de akşamları çok aşırı yiyordum. Evim Bostancı da, her gün Bağdat caddesin de, Bostancıdan Erenköy’e kadar yürüyordum. Ama diyet yapmadan sadece yürüyerek zayıflayamayacağımı anlayınca internet’ten araştırdım ve evime yakın olduğu için Bostancıda Slimming Center’a başladım. Diyete başlayalı 3 ay bitti ve ben on bir kilo verdim. 79 kiloydum. Şimdi 68 kiloyum.

Ben daha önce hiç diyetisyenle zayıflamayı denememiştim. Kendi kendime en fazla bir hafta yapar, sıkılır ve bırakırdım diyet yapmak bana çok zor gelirdi. Oysa çok kolaymış. Diyetisyenimle iletişimim mükemmel. Gerçekten bana yasaksız diyet listesi hazırlıyor. İstediğim her şeyi küçük bir miktar olsa da listeme yazıyor ama karşılığında sadece ekstra yürüyüş istiyor. Ben daha önce kendi başıma diyet yaparken, sevdiğim hiçbir şeyi yemeyerek kendime ceza vermişim. Gereksiz yere çok aç kalmışım. Bunu Bağdat Caddesinde ki Slimming Center’a gelince anladım. Diyet demek, her şeyden yoksun kalarak mutsuz olmak değilmiş.

Diyete başladığım da bana zor gelen ara öğünleri yemek oldu. Önceden ara öğün  alışkanlığım yoktu, beş – altı saat hiçbir şey yemeden aç durabiliyordum, fakat  akşam  yemeğe oturunca da kontrolsuz  ve çok aşırı yiyordum. Burada sık sık, az az yemeyi öğrendim. Böylece metabolizmam hızlandı. Yemeklere çok aç oturmayınca insan daha az yiyerek doyuyor ve kontrolünü kaybetmiyor.  Şimdi ara öğün saatlerimi iple çekiyorum. Diyet yapmak bana oyun gibi gelmeye başladı.

Artık yemek yiyerek mutlu olunmayacağını anladım. Yemek yemek 15 – 20 dakika sürüyor, oysa vücudumuzu 24 saat hamal gibi taşıyoruz. Eskiden kendime boy aynasında bakmazdım. Sanki ben bakmayınca ve kendimi görmeyince, sanki hiç kimse beni görmüyormuş gibi kendimi kandırıyordum. Şimdi yine spor yapmıyorum ama her gün Bağdat caddesi yürüyüşlerime devam ediyorum. Artık Erenköye kadar değil Caddebostana kadar gidip sonra evime dönüyorum. Günlük hayat için de, daha hareketliyim, asansör yerine alçak katlara merdivenle inip çıkıyorum. 

Hedefim 60 kilo olmak. 8 kilo daha verdikten sonra kilo koruma diyetime ve awt yağ kırma makinasına  başlayacağım. Artık psikolojim düzeldi kendimi çok iyi hissediyorum.

 Related Articles

BAŞARI HİKAYESİ – ŞEYDA A.

BAŞARI HİKAYESİ                                      

MURAT K.-BAŞARI HİKAYESİ

Ben 24 yaşındayım ve 11 yaşımdan bu yana kiloluydum. İşyerim Bağdat caddesinde o sebeple Bağdat caddesinde kolayca gidebileceğim bir yer

ASLI K.OĞLU – BAŞARI HİKAYESİ

Ekonomi okumak için  5 yıl Amerika’da kaldım. 57 kg olarak gittim. Döndüğümde 97 kiloydum, tam 40 kilo almıştım.  Sürekli düzensiz

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*