pos sistemi

FAZLA KİLO NASIL VERİLİR ?

FAZLA KİLO NASIL VERİLİR

FAZLA KİLO NASIL VERİLİR ?

Genellikle, zayıflama amaçlı diyet yapmak,  kilo fazlası olan insanlara çok zor gelir. Fazla kilosu olan ( şişman ) kişiler hep içlerinden diyet yapmak isterler ama bir türlü başlayamazlar. Bu kilo verme çabasının çok zor olduğunu düşünürler ve  başlasalar bile uzun süre sürdüremeyeceklerine inanırlar.  Hele bir de daha önce çok diyet denemesi yapmışlarsa kendilerine olan güvenlerini de yitirmiş olurlar.

Doğru olan önce kendilerini hiç diyet yapıyorum psikolojisine sokmadan ve hiç acele etmeden bu işi zamana yayarak yapmalarıdır.  Şöyle düşünün ki hafta da yarım kilo ( 500 gr ) verseniz bile ayda 2 kilo ve  yılda 24 kilo eder.

Diyete başlamadan önce, en az bir iki ay hiç kilo almadan, aynı kilo da kalma başarısı göstermeye çalışın. Kalorisi yüksek olan gıdaları çok tüketiyorsanız önce o yiyecekleri daha seyrek ve yarım porsiyon yiyerek işe başlayın. Sofradan yarı tok kalkmayı deneyin. Yediğiniz yemeğin porsiyonunu azaltın. Bu alışma döneminin sonunda,  kararlı ve kendinize inançlı olarak zayıflama diyetine başlayın.

Eğer çok fazla kilonuz  varsa ve sağlık sorunlarınız da varsa önce bir Dahiliye Doktoruna  gidin.  Sonra  bir diyetisyene giderek vücut analizi yaptırın ve metabolizma hızınızı ölçtürün. Diyetisyenin siz den istediği kan tahlillerini yaptırın.  Diyetisyene yaşam tarzınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı anlatın. Sonra onun sizin vücudunuz için hazırladığı diyeti uygulayın.

Fazla kiloları  vermek için, besleme konusunda yediklerinize dikkat etmenizin dışında, hareketli bir yaşam tarzını da benimsemeniz gerekir.  İş hayatınızda, ev de, hafta sonları mümkün olduğunca sık sık oturduğunuz yerden kalkmak , 30 dakikalık tempolu yürüyüşler yapmak, asansör yerine ilk iki katı merdivenle çıkmak,  gibi hayatınıza katacağınız küçük değişiklikler de, bir süre sonra metabolizma hızınızı yükseltir ve buda kilo vermenizi kolaylaştırır.

Fazla kilo nuz varsa ? Önce şunu kabul edin. Bir günde yakabildiğinizden daha fazla yemişsiniz ve bu yakamadığınız fazla kaloriler, vücudunuzda yağ olarak depolanmış…

Şimdi bu fazla kiloları vermek için bir günde yakabildiğinizden, daha az yemeniz gerekiyor.

 pos sistemi

Benzer Makaleler

ANTİOKSİDAN BESİNLER

Canlılarda kimyasal süreçler, özellikle oksitlenme serbest radikallerin oluşmasına neden olur.  Serbest radikaller; vücudumuz oksijen kullanırken meydana gelen atık maddelerdir ve

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI * Tatlıların kalorisi yüksektir. Her zaman bir porsiyon tatlıyı yanınızda ki kişiyle paylaşın. Böylece yüksek kaloriyide paylaşmış

ZAYIFLAYANLARIN BAŞARI SIRLARI

ZAYIFLAYANLARIN  BAŞARI  SIRLARI  Slimming Center’da diyetisyenle birlikte sağlıklı  beslenme ve kilo verme programına katılan üyelerimizin söyledikleri.   •Zayıflayanların başarı sırları,

1 yorum

Yorumlar
  1. Yasemin K.
    Yasemin K. 7 Kasım, 2015, 14:32

    Yazınızı okudum çok doğru. Ben sürekli olarak kilo alıyorum. Yedikçe daha çok yiyesim geliyor. Şimdi önce 2 ay kilomu sabit tutmaya çalışacağım. Sonra da sizin merkezinize gelip diyetisyen den kendime uygun bir diyet listesi alacağım.

    Reply this comment

Yorum Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*