EZGİ M – BAŞARI HİKAYESİ

EZGİ  M. : 16 yaşında öğrenciyim. 77 kiloydum, şimdi 61 kilo oldum. 16 kilo verdim. 10 yaşıma kadar çok zayıftım. 10 yaşından sonra, ergenlik döneminde kilo almaya başladım.  Çok dengesiz besleniyordum, bir düzenim yoktu ve genellikle zararlı, kilo yapan besinler yiyordum. Fazla yemek yemezdim ama makarna, cips, ekmek çok yerdim. Her gün çikolata yerdim. Şerbetli tatlıları da çok sever ve sık yerdim. Ayrıca okulda ve evde hep oturma şeklinde yaşardım. Sanırım günde yüz metre bile yürümezdim. Slimming Centera gidene kadar hep şişmandım. Şimdi 16 kilo verdim ve çok mutluyum.  Orada, insanın vücudunda ki yağ hücrelerinin,  ergenlik döneminde oluştuğunu ve ergenlik dönemini zayıf geçirmenin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Keşke bunu anneannem önceden bilseydi ve ergenlik döneminde bana sürekli olarak ye ye diye ısrar etmeseydi. Annem çalıştığı için bana hep anneannem baktı. Tabağıma çok yemek koyar ve hepsini bitirmeden masadan kaldırmazdı. Ailemizde babam ve babaannem de çok kilolu. 

Zayıflamaya nasıl karar verdim ? Yakın akrabalarım ve neredeyse herkes, kilo aldığımı söylemeye başlayınca, zayıflamaya karar verdim. İstediğim giysileri değil de mecburen bana olan giysileri almak zorunda kalmak ve kendimi beğenmemem de etkili oldu. Annem çok eskiden, yıllar önce Erenköy Slimming Center’a gitmiş ve orada zayıflamış, Gülten hanımı aradı ve beni Bostancıdaki yeni yerlerine  götürdü.  Bana karşı çok ilgili ve sıcak davrandılar, bana pek çok şey öğrettiler. Her hafta gittim ve her hafta yeni bir program yazıldı.  Hep değiştiği için hiç sıkılmadım. Sık sık ve az az yeme alışkanlığı kazandım. Ne yersem yiyeyim çok küçük lokmalar halinde, iyice çiğneyerek yavaş yemeye başladım. 

Bunun yanında bana evde yapmam içim egzersiz formu verdiler, haftada 3 kere yarım saat evde egzersiz yaptım. Hafta sonları da yürüyüş yaptım. Biz zaten Erenköyde oturuyoruz. Her hafta Slimming Center a kontrole gider ve dönerken yürüyorum. Diyetisyenimle ve psikoloğumla aram çok iyiydi.  Beni düzenli ve sağlıklı yemeye alıştırdılar. Bir şey sormak istediğimde veya bir sıkıntım olduğu zamanlarda hemen mesajla onlarla yazışabiliyordum. Diyet yaparken zorluk yaşamadım. Arada kaçamaklarım oluyordu ama kaçırdığımda hemen diyetisyenime mesaj atıyordum, oda bana kaçamağımı nasıl düzeltebileceğimi söylüyordu. Şimdide bir ince dilim pasta yediğimde, o gün salatama yağ koymuyorum ve ekmek hakkımı azaltıp yemeklerimi öyle yiyorum. Okulda simit yersem, onun dört dilim ekmek olduğunu artık biliyorum. Artık değişim listeme göre her şey yiyorum, yasak yok. Ama tek şartı, karşılığını çıkarmanız gerekiyor. Hiç aç kalmıyorum. Bu duruma alıştım. Çok sağlıklı ve düzenli besleniyorum.

Slimming Center dan önce kiloluyken kendime  hiç güvenim yoktu. Kendimi beğenmiyor ve giysi almaya bile çekiniyordum. Hep kilomu kapatacak giysiler giyiyordum.  Artık her konuda kendime güvenmeye başladım. Dilediğim gibi giyinebiliyorum. Kendimi daha çok beğenmeye başladım. Bu da beni mutlu etmeye başladı.  

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Erenköy Related Articles

BAŞARI HİKAYESİ – GİZEM K.

GİZEM K. Size gelmeme ve benim bu normal kiloya inmeme daha önce Slimming Center da zayıflayan arkadaşım Serap sebep olmuştur.

BAŞARI ÖYKÜSÜ – ŞEYDANUR

BAŞARI ÖYKÜSÜ – ŞEYDANUR Benim  kendimi bildim bileli fazla kilom var.  Ve yıllardır kendi başıma diyet yaparım. Ne zaman bir

ZEYNEP K. BAŞARI HİKAYESİ

Ben Zeynep K. oyuncuyum. Meslegim icabi gorunumume onem gostermek zorundayim. Ancak calisma kosullari, duzensiz yemek saatleri, fast food tuketimi ve

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*