Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
EN İYİ DİYETİSYEN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

EN İYİ DİYETİSYEN

EN İYİ DİYETİSYEN

EN Y DYETSYENEN İYİ DİYETİSYEN 

Slimming Center & Estetik : Diyetisyenleri Hacettepe Beslenme Diyetetik mezunu olup 10 – 15 senelik tecrübeye sahiptir.

1  – Zayıflama beslenmesi kişisel olmalıdır.

2  – Zayıflamaya başlamadan gereken kan tahlillerinin ve tetkiklerin olması gerekir.

3  – Inbody bilgisayarlı vücut analizi yapılarak, vücudunda ki yağ ve yağ dışı doku saptanmalı ve bireyin ideal ağırlığı belirlenmelidir.

4 – Bazal metabolizma hızı ölçülerek, gündelik kalori gereksinimi hesaplanmalıdır.

5 – Bütün bu bilgilere bakılarak, diyetisyen aracılığıyla bireyin iş ve aile  yaşamına uyumlu kişisel  beslenme planı hazırlanmalıdır.

EN İYİ DİYETİSYEN 

1 –  Kişi gün içerisinde harcadığından, daha az  enerji  başka bir deyişle kalori almalıdır.

2 –  Protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve  minerallerden yeterli olmalıdır.

3 – Bireyin yaşına, cinsiyetine,  kan tahlili sonuçlarına ve yaşam tarzına uyumlu olmalıdır.

4 –Hazırlanan beslenme planı doyurucu ve bireyin hayat temposuna, gündelik aktivitesine, mesleğine, yeme alışkanlıklarına uyumlu olmalıdır.

5 – Kilo vermek isteyen kişi, diyetle birlikte her gün egzersiz veya 30 dk tempolu  yürüyüş yaparak, günlük enerji harcamasını artırmalıdır.

6 – Uygulanan  diyet, bozuldu ve  kişi o öğün veya, o gün çok yediyse, bunun karşılığı kesinlikle öbür öğünde çıkarılmalı  ve egzersiz artırılarak yapılmalıdır.

7 –  Zayıflama diyeti yapan kişi, bir gün içerisinde alması gereken kaloriyi :

% 55 – 60 karbonhidrat

% 15 – 20 protein

% 15 – 20 yağ olacak şekilde beslenmelidir.

8 – Diyet listesinin, posa  yani lif içeriği  gün içerisinde en az 25 –  30 gr olmalıdır.

9 –  Gün içerisinde en az 8  kan  10 bardak su içilmelidir.

EN İYİ DİYETİSYEN : Zayıflamak için yapılan beslenme ve yaşam şeklinin, bireyin  sürdürülebilir hayat tarzı olması gerekir.

Doğru diyet; çok hızlı kilo kaybını hedeflemeyen ve mutlaka düzenli egzersizle desteklenmiş diyettir.

Kas ve beden suyunu koruyarak, metabolizma hızını yavaşlatmadan fazla yağlardan kilo vermek gerekir. Yağ kaybı doğru, kas ve su kaybı ise sağlıksızdır. Görüntümüz yağ kaybıyla incelir. Tek çeşit besin diyetleri, çok düşük kalorili diyetlerde ise, beden önce çabuk kilo verir, ancak sonra beden bu düşük kaloriye alışır ve kendini savunmaya alarak metabolizma hızını yavaşlatır. Çabuk verilen kilo kesinlikle sonra süratle ve fazlasıyla geriye alınır.  Ayrıca düşük kalorili bu tip diyetlerde beden su ve kas kaybeder  ve bu kayıplar  bedende incelme olarak görülmez.  Bu tip diyetler çoğunlukla her sene ilk bahar aylarında medyada ve piyasada  ortaya çıkan; mucize diyetler, şok diyetlerdir. Genellikle de tek tür besin grubuna dayanır. ( gün boyu yalnızca protein ya da yalnızca karbonhidrat içerir) Sağlığı  riske atan sürdürülebilir olmayan diyetlerdir. Zayıflamak için yaptığınız beslenme tarzı süreklilik gösterir ve hayat  tarzınız haline gelirse, şişmanlık sorunu kalıcı olarak çözülür.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy Related Articles

KANSEROJEN MADDELER

KANSEROJEN  MADDELER Kansorejen maddeler , hücrelerin yapılarını değiştirerek tümör oluşumlarına ya da kontrolsüz çoğalmalarına sebep olan maddelerdir. Örnek :  Yüksek ısıda

DİYET PSİKOLOJİSİ

DİYET  PSİKOLOJİSİ Diyet yapmak ya da sağlıklı beslenmenin temel prensipleri aslında çok da zor değildir. Diyetisyenlerin hazırladığı beslenme listeleri uygulanabildikleri

ZAYIFLAMAK İÇİN YAŞAM TARZI DEĞİŞİKLİĞİ

Zayıflamak  için, yaşam tarzına yönelik yapılması gereken davranış değişiklikleri. Kilo almak istemiyorsanız, yüksek kalorili yani, çok yağlı ve tatlı, yenilmemesi

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*