EN İYİ DİYET LİSTESİ

EN İYİ DİYET LİSTESİ

EN Y DY

EN  İYİ  DİYET denince hepimizin aklına uzun uzun diyet reçeteleri, kahvaltıda bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir, art arda yasak yiyecekler, tartının değişmeyen ibresine bağlı oluşan moral bozukluğu gelebilir. Ancak artık en iyi diyetleri yaparak sağlıklı beslenmeyi öğrenerek ideal kiloya ulaşarak onu korumak o kadar da zor değil. Sizin kan tahlillerinize göre hazırlanacak beslenme kurallarını öğrenerek doğru diyeti yapmak için ilk adımı atmalısınız. Sürdüremeyeceğiniz hiç bir şeye başlamayın. Örneğin; haftalarca tek çeşit besin grubuna dayanan şok diyetler. Pek çok kişinin kilo verme konusunda sabırsız davranarak yöneldiği yüksek proteinli diyetler, kişinin kilo kaybetmesine neden olur ancak bu kg kaybı yağ yerine tamamen kas ve sudandır.  Unutmayın yüksek protein içeren ve karbonhidrat içermeyen düşük kalorili diyetler metabolizmayı hızlandırdığı için kilo kaybı sağlar fakat tartıda görülen yağ kaybı olmayıp sadece kas ve su kaybıdır. Unutmayın, 1 gr. kas kaybettiğinizde yaklaşık 2,7 gr. su kaybedersiniz oysaki çok hızla zayıfladığınızı zannedersiniz. Eğer tartıda kilo vermenize rağmen yüzünüz kollarınız inceliyor fakat karın kalça bölgesi incelmiyor ise yağ kaybetmiyorsunuz demektir. En iyi diyet mutlaka aktivite ile desteklenen diyettir. Aktivite olarak ta günde otuz veya kırk dakikalık yürüyüşler yeterlidir. 

En iyi diyet sizin hayatınıza uygun olarak hazırlanan diyettir. Yaşam koşullarınız, maddi ve manevi durumunuz ve diyetinizin sevdiğiniz yiyecek ve içeceklerden oluşup oluşmadığına dikkat etmeniz gerekir. Eğer diyetiniz size uygun değilse, uygulamakta zorlanırsanız işte o zaman uygulayacağınız diyetin de bir anlamı kalmaz. Unutmayın, en iyi diyet bir kişinin parmak izi gibidir ve kişiye uygun olmalıdır. 

Slimming Center & Estetik  Bağdat Caddesi  Kadıköy  DiyetisyenRelated Articles

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI * Tatlıların kalorisi yüksektir. Her zaman bir porsiyon tatlıyı yanınızda ki kişiyle paylaşın. Böylece yüksek kaloriyide paylaşmış

DİYET LİSTESİ – TUZSUZ DİYET

Tuzsuz Diyet Listesinde; *Yemeklerinizi tuzsuz pişiriniz. *Sofrada ekstra tuz kullanmayınız. *Tuz yerine tatlandırıcı olarak baharatlar, sirke, limon veya yoğurt kullanılabilir.

DİYET BAŞARI ÖYKÜLERİ – 17 kilo zayıfladım

DİYET BAŞARI ÖYKÜLERİ Ben online diyet programı ile 4 ayda 17 kilo zayıfladım. Tüm ekibinize çok teşekkür ederim. Açıkçası zayıflayabileceğim

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*