DOĞRU ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

doru zayflama

Slimming Center olarak diyet ve kilo kontrolü hakkındaki yanılgı ve yanlış bilgiler konusunda üyelerimizi  uyarmak istiyoruz. Bazı bilgiler sağlığımıza zarar verebileceği için; nasıl KİLO VERİLEMEYECEĞİNİ incelememiz gerekir.

Mucize vaatlerde bulunan düzinelerce diyet çeşidi olmasına rağmen, bunların çoğu bilimselliğe ve insanın gereksinimlerine hitap etmediği için uzun dönemde zaten etkisizdir. Bazıları kilo kaybettirse bile, kaybedilen YANLIŞ kilolardır. Diğerleri ise tamamen SAĞLIĞA ZARARLIDIR!

Doğru zayıflama yöntemi ve kilo kaybından söz ederken unutmayın ki, hangi kiloları kaybettiğiniz çok önemlidir. Mesela çevremizde sık sık ‘’Diyete başladığımdan beri 10 kilo verdim’’ diyenlere rastlarız. Gelecek defa bu cümleyi duyduğunuzda ise onlara şu soruyu sorun ‘’10 kilo NE verdiniz? Çevrenizdekilere bu soru hiç hoş gelmeyecektir ama çok önemli bir konuyu da açığa kavuşturacaktır. ‘NE’ kaybettiğiniz. Yani neyi verdiğiniz; hem kilo verme, hem de o kiloda kalma açısında çok önemlidir. İnsan vücudu değişik dokulardan oluşmaktadır. Başlıcaları; kemik, kas, iç organlar, kan, deri ve yağlardır. Doğru zayıflama yöntemi ile kilo kaybından söz ederken asıl kast ettiğimiz YAĞ kaybetmek olması gerekir.  İnsanları çirkinleştirip kendilerine güvenlerini sarsan, hastalanma riskini artıran sadece YAĞ DOKUSUDUR! Slimming Center’ın kilo  verme programı, sadece yağ hücrelerindeki yağ miktarı azaltmaya yöneliktir. Ama gerçekte vücudumuz, yağ depolarımızın kıskanç bir koruyucusudur ve yağ dokumuz gerekenden çok fazla bile olsa, olası bir felakette kullanılabilmek amacıyla, bu dokuyu çok zor verir. Ondan sadece çok dengeli, profesyonel bir diyet ve egzersiz programıyla yaşam biçimimizi  de değiştirerek kurtulabilirz.

Açlık diyetleri yada ağır diyetlerle veya ‘’Fad Diyet’’dediğimiz tek bir besinle diyet, hapla diyet, kitapla magazinle yapılan diyetle sağlanan hızlı kilo kayıpları; aslında hayati önemi olan sıvı kas dokusu ve biraz da yağ kaybıdır. Bu yüzdende  uzun süreli olarak yapılamaz, yapılırsa da sağlığımıza zarar verir! Bu, ödemek için fazla bir bedeldir.

Doğru zayıflama yöntemi : Zayıflama diyeti uygulayanlar şu iki önemli soruyu kendilerine sormalıdırlar;

1- Ben hızlı kilo vermeyi sağlımı bozma pahasına bile olsa istiyor muyum?

2- Kilo vermekteki amacım vücut sıvılarını ve kaslarımı azaltmak mı ? Yoksa ömür boyu fazla YAĞLARIMDAN kurtulmak mı? Diyetin amacı kas proteinlerini sağlık için koruyup, geri almamak üzere YAĞ VERMEK ve ömür boyu EN UYGUN KİLODA KALMAK olmalıdır. Bu konuyla ilgili sorularınız veya daha geniş bilgi için Slimming Center uzmanları sizi aydınlatmaya her zaman hazırdır.  

Slimming Center & Estetik  Bağdat Caddesi  BostancıYorum yok

Yorumlar
Yorum Yok! İlk yorumu sen gönder!

Yorum Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*