DİYETTE MOTİVASYON

Motivasyon

DİYETTE MOTİVASYON

Bütün hafta uğraştıktan sonra sadece bir kilo verince çok büyük hayal kırıklığına uğruyorsanız…

Çoğu insan sihirli bir iksir veya mucize bir ilaç bekler ki fazla kilolarını hızlıca üstünden atabilsin. Maalesef böyle bir çare yok. Bir haftada bir kilo vermek oldukça gerçekçi bir hedeftir. Beklentileriniz çok yüksekse bu adım sizin için yıkıcı olabilir. Ama yavaş ve sağlam bir yol en sağlıklısıdır ve bu şekilde yapılan bir diyetle kilo vermede duraklama dönemine daha geç girilir.

Aşağıdaki stratejileri kullanabilirseniz, kilo verme döneminizi daha motive ve mutlu geçirebilirsiniz:

Diyette motivasyon için :

•Tüm dikkatinizi tartıya odaklamayın. Bunun yerine daha sağlıklı beslenmeye ve daha fazla egzersiz yapmaya odaklanabilirsiniz.

•Kendinizi “diyetteyim” fikrine alıştırmayın. Bunu yerine daha sağlıklı bir yaşam için pozitif bir adım attığınızı düşünün. Enerji artışı, sağlığınızın düzelmesi, kendinizi daha iyi hissetme gibi kilo vermenin yararlarını anlatan bir liste hazırlayın. Motivasyonunuzda bir düşme hissettiğinizde bu listeyi aklınıza getirin

•Hayattaki iniş ve çıkışlarınızı diyeti bırakmak için bir bahane olarak kullanmayın. Eğer çok stresli bir dönem yaşıyorsanız biraz diyeti gevşetebilirsiniz ama asla bırakmayın.

Diyette motivasyon  için, haftada yarım kilo vermenin, bir yılda toplam 25 kilo ettiğini unutmayın.

“Daha önce kilo vermeye çalıştım fakat işe yaramadı. O yüzden bu sefer işe yarayacağına inancım az” diyorsanız. 

Diyette motivasyon  için ;

Pek çok insan için kilo vermek hayatın en zorlu mücadelelerinden birisidir. Geçmişte kilo vermeye çalıştıysanız ve başarılı olamadıysanız ya da verdiğiniz kiloların hepsini geri aldıysanız cesaretiniz kırılmasın. Pek çok insan farklı kilo verme programlarından kendilerine uygun olanı bulana kadar denemeye devam eder. Bu denemenizde başarıya ulaşmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Kilo vermeyi negatif bir deneyim yerine pozitif bir deneyim olarak algılamaya çalışın. Kilo vermeye olumlu yaklaşımınız başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

•Kendiniz için gerçekçi beklentiler oluşturun. Kilonuza fazlaca odaklanmak yerine davranış değişikliklerine odaklanın.

•Diyette motivasyon  için, yaşam biçiminizde dramatik değişiklikler yerine ufak adımlar atmaya çalışın.

•Diyetinizdeki yoğun ve keskin ayarlamalar sizi rahatsız eder ve vazgeçmenize neden olur.

•Diyet sürecinizde problemler yaşayacağınız kabul etmelisiniz. Kendinize inanmalı ve tamamen bırakmak yerine basit bir şekilde ertesi gün taze bir başlangıç yapmalısınız.

•Problem çözme tekniklerini kullanın. Daha önceki kilo verme deneyimizde yaşadığınız zorlukları yazın ve bunlarla baş edebilmek için yeni stratejiler bulmaya çalışın.

Slimming Center & Estetik –  Bağdat caddesi – İst.Benzer Makaleler

ESTETİK YAPTIRANLARIN ANALİZİ

ESTETİK YAPTIRANLARIN ANALİZİ Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu, genelde  Türkiye’de estetik yaptıran kadın ve erkeklerin kişisel analizini yaptı.

KİLO VERMEK

Kilo vermek istiyorsanız öncelikle çok kararlı olmalısınız.  Zayıflamaya karar verdiniz. Şimdi durun ve düşünün kaç yıldır fazla kilo sorunu ile

ZAYIFLAMA VE KİLO KAYBI

ZAYIFLAMA VE KİLO KAYBI 1 – Zayıflama ve kilo kaybı,  için abur cubur dediğimiz gereksiz atıştırmalıklardan vazgeçmelisiniz. Abur cubur tüketimi

Yorum yok

Yorumlar
Yorum Yok! İlk yorumu sen gönder!

Yorum Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*