Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
DİYETİSYEN ÖNERİLERİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

DİYETİSYEN ÖNERİLERİ

DİYETİSYEN ÖNERİLERİ

diyetisyen önerileri

DİYETİSYEN ÖNERİLERİ

1 – Fazla kilonuz var ve zayıflama diyeti yapıyorsunuz. “ AMA yemek pişirirken yaptığım şeyleri denememek için kendimi zor tutuyorum” diyorsanız…

Diyetisyen önerileri ; Çoğu insan yemek pişirmeyi eğlenceli bulur, yeni yemek tarifleri, tatlı ve pasta tarifleri denemekten zevk alır. Tabi ki yemek pişirirken, bu yaptığı yemeklerin tadını da merak ettiği için de tadına bakar. Bu yemekler veya tatlılar, kekler, pastalar özelliklede yüksek kalorili ve yağ oranı açısından zenginse. Yemek dışında, istenmeyen ekstra kalorileri almanıza sebep olur. Yemek masasında ve öğünlerinizin dışında mutfaktan mümkün olduğunca uzak durmakta fayda vardır. Fakat bu çoğu zaman bu mümkün olmamaktadır.

Aşağıda öğün veya yemek hazırlarken yemeklerden nasıl uzak durabileceğinize dair stratejiler bulunmaktadır:

 • Yemek yaparken atıştırmamak için sakız çiğneyin
 • Bir elinizde veya yanınızda meyve bulundurun ve yemek yaparken ondan ısırıklar alarak kendinizi oyalamaya çalışın.
 • Eğer yemek hazırlarken yemeğin tadını test etmeniz gerekiyorsa bir başkasından bunu sizin yerinize yapması için yardım isteyin.
 • Bu davranışınızı tetikleyecek durumlardan uzak durun. Eğer bir sosyal aktiviteye tatlı veya kurabiye götürmeniz gerekiyorsa hazır almayı tercih etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.
 • Evinizde misafir ağılayacaksanız ve onlar için, tatlı, pasta gibi yüksek kalorili ikramlar yapmak zorundaysanız, eve gelecek kişi sayısı kadar yapınız. İkramdan sonra şayet bitmez ve kalırsa, kendiniz kalanları yememek için, komşunuza veya bir arkadaşınıza kalanları verin.

2 -Fazla kilonuz var ve zayıflama diyeti yapıyorsunuz. “ AMA TV izlerken, sinemadayken ya da maç seyrederken bir şeyler yeme konusunda sıkıntılarım var” diyorsanız…

Diyetisyen önerileri ; Bu tür durumlarda yemek yemeniz tamamen yanlıştır denemez. Ama genelde televizyon ya da maç seyrederken veya sinemadayken düşünmeden yemeye eğilimli olunur. Bu da niyet edilenden fazlasını yiyeceğiniz anlamına gelir. Eğer bu davranışınızı değiştiremiyorsanız en azından düşük kalorili bir şeyler yemeye ve yediklerinize bir sınır koymaya çalışın.

 • Eğer bir sinemada iseniz veya maç izliyorsanız yağsız küçük bir paket patlamış mısır alın çok yavaş yemeye çalışın. Yeme sürenizi uzatın.
 • Evden ayrılmadan önce, kendi diyet listeniz de olan yemekleri yiyerek gideceğiniz yere tok karınla gidin. Genelde evden dışarıda bir davet veya arkadaş buluşmasına gidecekseniz, hep evden yiyerek tok gidin ve gittiğiniz yerde sadece sosyal çevreye uyum için, düşük kalorili bir salata yiyin. Veya gittiğiniz yerde soda için.
 • Canınız bir şeyler yemek istediğinde atıştırmak yerine, SU için ya da kalorisiz içecekleri tercih edin.
 • Fazla kilonuz varsa, her gün seyrettiğiniz TV süresini azaltmaya çalışın. Araştırmalar göstermiştir ki TV izlemek kilonun artışına sebep olmaktadır.
 • Televizyon izlerken ellerinizle uğraşabileceğiniz başka bir hobi bulmaya çalışın. Örgü örmek, oyun oynamak gibi.


Related Articles

OSTEOPOROZ BESLENME

OSTEOPOROZ BESLENME  Osteoporoz beslenme : Osteoporoz dan korunmak için nasıl beslenmeli ? Kemik yoğunluğundaki azalma demektir. 35 yaşa kadar kemik

KİLO VERMEK İÇİN DOĞRULAR

KİLO VERMEK İÇİN DOĞRULAR : 1 gr protein = 4 kaloridir 1 gr karbonhidrat = 4 kaloridir 1 gr alkol

NEDEN ZAYIFLAYAMIYORUM ?

NEDEN ZAYIFLAYAMIYORUM ? Diyet yapıp zayıflıyor ama sonra tekrardan kilo alıyoruz. Bu kısır döngü devam ettikçe kilolar inatçı bir hale

3 comments

Write a comment
 1. Nurcan Yazıcı
  Nurcan Yazıcı 23 Mayıs, 2015, 11:44

  Ben televizyon seyrederken atıştırmadan duramıyorum. En güzeli hiç tv seyretmemek . Bir kase ayçiçeğinin kalorisi nedir ?

  Reply this comment
 2. diyetisyen Nurdan Çeliktaş
  diyetisyen Nurdan Çeliktaş 7 Ekim, 2015, 13:03

  100 gr. 380 kcal

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*