Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
DİYETİ BOZANLAR | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

DİYETİ BOZANLAR

DİYETİ BOZANLAR

vücudun yediğindir

DİYETİ BOZANLAR

Yılın yarısını aç gezdiğiniz halde yine de kilo fazlanız mı var ?

Her pazartesi diyete başlıyor, ama çarşamba bırakıyormusunuz ?

Ömrünüz diyet yapmakla mı geçiyor ?

O zaman bu işin içinde sadece yanlışlık değil aynı zamanda da diyetinizi bozan başka etkenler var demektir.

Diyeti bozanlar : Hızlı yemek

Çok hızlı yemek yemek kilo almanıza sebep olur. Bu sebeple yemeğinizi çok yavaş ve ağzınızda iyice çiğneyerek yemelisiniz. Beyninizin vücuda giren besinleri kaydetmesine zaman tanıyın. Ayrıca yavaş yemek tat alma duyunuzu da tatmin eder. Tat alma ve haz duygusunu uzatarak yemek yerseniz diyeti bozmazsınız.  Yavaş yemek yerseniz doyduğunuzu anlarsınız ve yemeye son verirsiniz.

Diyeti bozanlar : Hareketsiz yaşam

Teknolojinin gelişmesi ile, hayatı sürdürürken harcadığımız enerji azaldı. Eskiden bir yerden bir yere giderken kısa mesafelerde  10 ya da 15 dakika yürürdük, oysa şimdi araç kullanıyoruz. Evde ev işlerini yaparken de teknolojik aletler sayesin de çok fazla enerji harcamıyoruz. Ofislerde gün boyu bilgisayar başında yerimizden kalkmadan, oturarak iş yapıyoruz.

Diyeti bozanlar : Tiroid hastalığı

Tiroid metabolizmanızın daha yavaş çalışmasına neden olur. Kronik  yorgunluk ve kilo almaya başladıysa, Hemen bir doktor kontrolüne girmeniz gerekir.

Diyeti bozanlar : Diyet ürünler

Diyet yapıyoruz diye içindeki yağ oranı azaltılmış  diyet ürünleri nasılsa diyet diye, normalden çok daha  fazla tüketiyoruz. Oysa diyet bisküvilerde de kalori vardır. Veya şeker yerine tatlandırıcı konularak yapılan tatlılar veya reçellerde de kalori vardır. Sadece kalori % 30 – 40 azaltılmıştır. Bu tip ürünleri diyetisyeninizin size önerdiği kadar, sınırlı ve sayılı yemeniz gerekir.

Diyeti bozanlar : Stres

Stres, sıkıntı, üzüntü aşırı yoğun ve gergin bir hayat, aşırı ve kontrolsüz yemeye sebep olur. Stresi yiyerek aşacağımızı sanırız ama bu stresi azaltmaz. Aksine suçluluk  ve pişmanlık duymamıza sebep olur.

Diyeti bozanlar : Öğün atlamak

Vakit bulamamaktan dolayı veya önemsememekten dolayı öğün atlamak diyeti bozmanıza sebep olur. Oysa her yemek yediğinizde metabolizma hızınız iki saat içinde %  20 – 30 artar. Fakat öğün atlarsanız metabolizma hızınız yavaşlar. Kahvaltı yapmamak ve aralar da ara öğün yememek en büyük hatadır. Uzun açlık süreleri kalıcı olarak metabolik hızınızı düşürür

Diyeti bozanlar : Meyve suları, şekerli içecekler

Meyve suyu yerine, meyveyi yemek gerekir. Şekerli içeceklerde kalori deposudur ve çok hızlı acıkmanıza sebep olur. Ama meyvler de sınırlı yenmelidir. Günde en fazla 3 porsiyon meyve idealdir. Fazlası kilo aldırır.

Diyeti bozanlar : Doğum kontrol ilaçları

Doğum kontrol hapları bazı kadınlarda iştah açar ve yağlanma yapar.

Diyeti bozanlar : Gece geç yatmak

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki, geceleri 7 – 8 saatten az uyuyanlar  daha fazla kilo alıyorlar. Çünkü gece geç yatan kişiler gece boyu yiyor. Ayrıca yorgun bir vücut, normal gündüz yakılan enerjiyi yakamaz. gece metabolizması yavaşlar.

Diyeti bozanlar : Kişinin kendi başına, profesyonel bir diyet uzmanından yardım ve bilgi almadan diyet yapması da başladığı diyeti çok kısa zaman da bırakmasına sebep olur.  Online diyet programı  ile, size özel diyeti hazırlıyor ve takip ediyoruz.No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*