Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
DİYETE BAŞLARKEN | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

DİYETE BAŞLARKEN

DİYETE BAŞLARKEN

GNLK TUT

DİYETE BAŞLARKEN 

Diyete başlarken önce kendinizi takip etme alışkanlığı kazanmalısınız.

Bunun içinde öncelikle yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi yazmaya başlamalısınız. Tüketilen her şeyin yazılmasının önemli faydaları vardır.

•Değişime yardımcıdır.

•Davranışlar hakkındaki farkındalığı artırır.

•Yeme üzerindeki kontrolü arttırır.

•Hangi davranış ve düşünce tarzlarının ele alınması gerektiğini tanımlamada yardımcı olur.

•Kişiye başarabildiği olumlu değişiklikleri gösterir.

•Kişilere yüksek kalori aldıkları yiyecek seçimleri hakkında bilgi verir. Bu da nasıl kilo verecekleri hakkında bir plan oluşturmaları ve verdikleri kiloyu korumaları için yardımcı olur.

Tüketilen yiyecek ve içeceklerin yazılması temel bir davranıştır. İyi bir kendini izleme yöntemi olmadan kilo vermeye çalışmak genellikle başarısızlığa uğrar.

Diyete başlarken kilo hedeflerinin tanımlanması

Pek çok kişinin birden fazla kilo verme ile ilgili hedefleri vardır fakat bunlar net değildir. İlk amaç bunları açıklığa kavuşturmaktır. Bu tanımlama üç aşamada yapılabilir.

1.İdeal kilo: Bu kilo hedefi başarılamayacağı bilinen ama hep olması hayal edilen ağırlıktır. Kişiler eğer bu kiloya ulaşamazlarsa kendilerini başarısız olmuş hissetmezler.

2.Arzu edilen kilo: Bu kilo hedefi tedavi süresince muhtemelen başarılabileceğine inanılan ağırlıktır. Bazen bu gerçekçi olmayacak kadar düşük olabilir ama temel özelliği başarılabileceğine inanılmasıdır. Kişiler bu kiloya ulaşamazlarsa kendilerini başarısız hissederler.

3.Kabul edilebilir kilo: Bu kilo hedefi kabul edilebilen en yüksek kilo hedefidir. Kişiler sadece bu kadar kilo verebildiklerinde hayal kırıklığına uğrarlar ama aynı zamanda bu hedefi de kabul edilebilir bulurlar.

Diyete başlarken arzu edilen kilo hedefini bilmek çok önemlidir. Eğer herhangi bir kilo hedefi yok ise aşağı yukarı bir süre belirlemek motive edici olacaktır. Önemli olan kesin bir rakam vermek değildir ki bu rakam zaten değişebilir. 

Diyete Başlarken, önce kendi kendinize düşünmelisiniz.

1.Geçmişteki diğer kilo hedefleri

2.Arzulanan kilo hedefinin ne kadar başarılabilir olduğu

3.Arzulanan kilo hedefine ulaşmanın ne kadar önemli olduğu

4.Arzulanan kilo hedefine ulaşıldığında elde dilecek sonuçlar

5.Arzu edilen kilo hedefine ulaşılmadığında elde edilebilecek sonuçlar

Diyete başlarken kendinize bir beslenme günlüğü tutarak, isteklerinizi, hedeflerinizi, bunlara ulaşmak için yapabileceklerinizi yazmak ve sonrasında da bunları takip etmek önemlidir.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy Related Articles

DİYETİSYEN TAVSİYESİ

DİYETİSYEN TAVSİYESİ Kişi de ana öğün ve ara öğün dışında sürekli yemek isteği ve eğilimi varsa, bu durum diyet listesine

METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN YİYECEKLER – TARÇIN

Metabolizmayı hızlandıran bitki tarçın ; İnsanlık tarihinin en eski baharatlarından biri olan mucize baharat tarçın, yaprak dökmeyen kokulu bir ağaç

KADIKÖY DİYETİSYEN

SEZEN  S. OĞLU : Kadıköy de oturuyorum, 24 yaşındayım boyum 165 kilom 59. Ben 50 kilo olmak istiyorum. Kilom göbek bölgemde

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*