Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
DİYET YAPMAK İSTİYORUM | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

DİYET YAPMAK İSTİYORUM

DİYET YAPMAK İSTİYORUM

Diyet yapmak istiyorum

  • Diyet yapmak istiyorum Günlük aldığınız kalorileri azaltın…  Kalorileri azaltmayı zevkli bir oyun haline getirin. Kilo fazlanız varsa, demek ki siz bir günde yakabildiğinizden daha fazla  yemişsiniz. Şimdi günlük kalori alımını azaltarak işe başlayın. Her gün 50 kalori azaltarak, zayıflamak istiyorsanız ; Günde 1200 – 1300  kaloriye kadar inin.

 

  • Markete girince yemeseniz de olur, bisküvi, cips, çikolata, kurabiye, kek, meyve suyu, tatlı gibi atıştırmalıkları almayın. Eğer bunları alsaydınız harcayacağınız parayı bir kumbaraya atın. Bir ay sonra tasarruf  ettiğiniz bu parayı, zevk aldığınız bir hobinize ayırın. Mesela sinema veya konsere gidin. Abur cubur dan tasarruf ettiğiniz parayla kendinize bir hediye alın. Bir ay boyunca biriken paralar, size ne kadar çok gereksiz ve zararlı şeyi yemediğinizi hatırlatacak ve bu psikolojinize daha iyi gelecektir. Bunu her ay yapmayı alışkanlık haline getirerek zevkli bir oyuna dönüştürün.

 

  • Diyet yapmak istiyorum  O zaman sakın kahvaltıyı atlamayın.

Kahvaltı günün en güçlü öğünü olmalıdır. Çünkü gece boyu uyuyan vücudunuz kahvaltı ile uyanır ve metabolizmanız çalışmaya başlar. Sabah kahvaltı yapanlar, kahvaltı yapmayanlara göre daha fazla kalori yakarlar. Kahvaltı yapmayanlar gün boyu açlık krizleri yaşayarak kontrolsüz ve sınırsız yeme atakları yaşarlar.

  • Satın almadan önce, besinlerin üstünde ki etiketleri okuyun.
    Etiket okuma alışkanlığı kazanın. Bir paket cipsin veya bir  paket bisküvinin  içinde ki yağ, şeker miktarını ve kalorisini bilirseniz  almaktan vazgeçersiniz. Veya ambalajlı besinlerin içindeki katkı maddelerini görerek almaktan vaz geçebilirsiniz.  Kuruyemişleri kavrulmuş değil tazesini satın alın ve kuruyemiş faydalıdır ama ölçülü yerseniz. Ara öğünlerde kaseyle değil sayıyla yiyebilirsiniz.
  • Diyet yapmak istiyorum  Evde değil de dışarıda yemek yemek zorunda iseniz, tercihlerinizi doğru yapın.   Örneğin :

Çift Kaşarlı veya Beyaz peynirli + domatesli tost + ayran

Yarım simit + 3 dilim peynir + Ayran

Yeşil salata üstünde, ızgara tavuk veya ızgara et veya ton balığı veya yumurtalı salata + 2 dilim ekmek

Izgarada pişmiş, avuç içiniz kadar ; et veya tavuk veya balık + salata + 2 dilim ekmek

Sahanda 2 Yumurta + Salata + 2 dilim ekmek

Sahanda 2 Yumurtalı menemen + 2 dilim ekmek

Dışarıda yemek zamanı bu yiyecekleri çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Böylece diyetinizi de bozmamış olursunuz.

  • Diyet yiyecekleri , diyettir diyerek sınırsız tüketmeyin. Kalorisi azaltılmış diyet ürünler faydalıdır.  Ama ölçülü tüketmek koşulu ile. Diyet süt, yoğurt, peynir, bisküvi, içecek gibi.  Bu tip diyet (Light ) ürünlerin içinden yağ ve şeker azaltılmıştır veya şeker yerine tatlandırıcı kullanılmıştır. Dolayısıyla kalori azaltılmıştır. Normalleri yerine bunları tercih ederek günlük şeker ve yağ tüketiminizi azaltabilirsiniz.

Diyet yapmak istiyorum  diyorsanız dikkat edeceğiniz bu küçük ama faydalı önerilerle çok kolay diyet yapıp fazla kilolarınızı verebilirsiniz.No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*