Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
DİYET NASIL YAPILIR ? | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

DİYET NASIL YAPILIR ?

DİYET NASIL YAPILIR ?

Diyet nasıl yapılır

DİYET NASIL YAPILIR ?
Öncelikle diyete başlıyorum diyerek diyete başlanmaz, bundan sonra sürekli sağlıklı beslenmeye karar vermek gerekir. Alınan fazla kilolardan kurtulmak için doğru ve size uygun diyet programını mutlaka bir profesyonele danışarak ve öncesinde bir sağlık probleminiz olup olmadığına baktırarak bu yola girmelisiniz. Amacınız sizi asla hızlı kilo vermek ve sağlığımızı hiçe sayarak yapacağımız yanlış diyetlere yönlendirmelidir.
Temel ilke; her zaman her yerde söylendiği gibi aldığınız ve harcadığınız enerjiyi dengede tutmaktır. Ancak sadece kalori hesabı yaparak bunu yapmaya çalışırsanız kilo kaybetseniz bile bu istenen şekilde yağ kaybını sağlayamayacaktır. Bu nedenle özellikle bir diyetisyen kontrolünde vücudunuzun yağ yüzdesine ve size göre hazırlanan protein, karbonhidrat, yağ, vitamin, mineral yüzdelerinin hesaplanarak verilmiş bir diyet programıyla ilerlemelisiniz. Bu süre sabır gerektiren ve amacımıza istediğimizden yavaş ulaşsak bile pes etmeden devam etmemizi gerektirir. Özellikle bir süre sonra kilo kaybetme hızımızın biraz yavaşlayacağını bilerek başlardaki motivasyonunuzu kaybetmemeliniz.
Diyet nasıl yapılır ?
Yağ günlük enerjinin % 25-30’u olacak şekilde olmalı ve doğru yağ türleri kullanılmalıdır. Yağ, tokluk hissi verdiği ve yağda eriyen vitaminlerin vücutta kullanımını sağladığı için önemlidir. Özellikle yemeklerinizde zeytinyağ kullanmaya özen göstermeli ve katı yağlardan kızartmalardan uzak durmalısınız.
Karbonhidrat günlük enerjinin %50-55’i kadar olmalıdır ve yine türüne dikkat edilmelidir. Basit şekerlerden uzak durulmalı kurubaklagil, tahıl ve uygun miktarda meyve tüketimiyle tamamlanmalıdır.
Protein günlük enerjinin %15’i kadar olmalı ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.
Posalı dediğimiz lifli besinlere özellikle metabolizmamızın düzenli çalışması için uygun miktarda yer vermelisiniz.
Ve en önemlisi günlük en az 2-2,5 lt. su tüketmelisiniz.
3 ana 3 ara öğün şeklinde sürekli metabolizmanızı hızlı tutacak ve aç kalmayacak şekilde planınızı oluşturmalınız.
Yemekleriniz pişirirken kullandığınız yöntem çok önemlidir. Özellikle fırında, haşlama ve ızgara yöntemleriyle yemeklerinizi hazırlayın.
Sadece beslenme düzeni ile bir süre başarılı olsanız bile bir süre sonra bunun yeterli olmadığını ve fiziksel aktivitenizi arttırmanız gerektiğini anlayacaksınız. Bu nedenle her zaman yapabileceğiniz çok şiddetli olmayan fiziksel aktivitelerle diyetinizi desteklemelisiniz.
Kendinize ulaşabileceğiniz hedefler koyup bu hedeflere ulaştığınızda kendinizi ödüllendirin. Mesela, biraz daha küçük bedende bir kıyafet alın, yeni hedefiniz bu kıyafeti rahatça giyebilmek olsun.
Diyet nasıl yapılır ?

Gün boyunca yediklerinizi yazın, bu kendinizi kontrol edebilmeniz için çok iyi bir yöntemdir.

Ve en önemlisi kilo kaybetmek bir süreçten ibaret değildir. Verilen kiloları korumak vermekten daha önemlidir. Bu nedenle istediğiniz kiloya gelseniz bile sağlıklı beslenmekten asla vazgeçmeyin. Diyetle oluşan beslenme düzeninizi hayatınıza yerleştirmeniz çok önemlidir.

Aylık Zayıflama Programları – Online diyetRelated Articles

ZAYIFLAMA DİYETİ – YAĞ AZALTMA YÖNTEMLERİ

Zayıflama diyeti yaparken yağ azaltması, hem gereksiz kalori alınmasını önler, hem de kan yağlarının, kolesterol, trigliserit’in düşmesine yardımcı olur. 1

DİYETİSYEN KADIKÖY

Diyetisyen Kadıköy  SORU : ‘‘Ben 47 yaşındayım çok  kilo fazlam var. Geçen yıl üç ay sadece protein yiyerek hiç ekmek

ŞİŞMANLIĞIN NEDENLERİ – YAŞAM TARZI

Şişmanlık eğer, genetik faktörler, hastalık, ilaç kullanımı, hamilelikten kaynaklanmıyor, tamamen kişinin yeme alışkanlıkları ve yaşam tarzından kaynaklanıyorsa. Yeme ve yaşam tarzı

1 comment

Write a comment
  1. fatma cebi
    fatma cebi 7 Ekim, 2015, 13:19

    Diyeti en fazla 20 gün sürdürebiliyorum. Ne önerirsiniz ??

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*