DİYET LİSTESİ-VERTİGO’ DA (BAŞ DÖNMESİ)

Vertigo olan hastalarda diyet listesi düzenlemeden önce mutlaka bağırsak düzenine bakılmalı herhangi bir kabızlık sorunu varsa ilk olarak o tedavi edilmelidir.

• Hiçbir öğün atlanmamalı, mutlaka 5-6 öğün şeklinde beslenmelidir.

• Sabahları aç karnına ılık su içilmelidir. Ayrıca günlük su tüketimine de önem vermek gerekir.

Vertigo olan hastaların diyet listesi düzenlenirken mutlaka tuz ve tuz içeren tüm gıdalar kısıtlanmalıdır. Hazır gıdalar, salamura ürünler, maya ve maya içeren tüm gıdalarla, sucuk, pastırma, sosis gibi işlenmiş ürünler, çikolata ve kuru yemiş gibi gıdalardan da bu dönemde kaçınmak gerekir. Eğer uğultu ve çınlama başladıysa tuz mevcut durum düzelene kadar kesinlikle diyetten çıkarılmalıdır.

• Kahve ve kolalı tüm içeceklerden uzak durulmalıdır. Çayın fazlası da sıkıntı yaratıyorsa mutlaka kısıtlanmalıdır. Soda (maden suyu) da belli miktarda sodyum içerdiği için ondanda uzak durulmalıdır.

• Sigara, alkol ve özellikle tüm mayalı içecekler ve yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Vertigo olan hastalarda diyet listesinde K (postasyum) içeren gıdaların tüketimini belli bir miktar arttırabiliriz. Yeşil yapraklı sebzeler (ıspanak, brokoli, Brüksel lahanası, maydanoz,marul, bamya gibi), tahıllar, peynir, yumurta, kivi, havuç ve yeşil çay en iyi potasyum kaynakları arasında yer alır.

 Benzer Makaleler

DİYET LİSTESİ – TUZSUZ DİYET

Tuzsuz Diyet Listesinde; *Yemeklerinizi tuzsuz pişiriniz. *Sofrada ekstra tuz kullanmayınız. *Tuz yerine tatlandırıcı olarak baharatlar, sirke, limon veya yoğurt kullanılabilir.

DİYET | ZAYIFLAMA | SYSTEM 4B

Kilo verme, zayıflama, Diyet ,incelme aslında kişisel bir yolculuktur, bu yüzden kişiye özel bir planlama kişiye özel bir protokol.

VÜCUT ANALİZ TESTİ

InBody Vücut Analiz Testi; Kliniğimizde ki  ‘Slimming Center – Sistem 4B Zayıflama’ programı üyelerine programa başlarken ve sonrasında her kontrolde

Yorum yok

Yorumlar
Yorum Yok! İlk yorumu sen gönder!

Yorum Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*