Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
DİYET LİSTESİ – SELÜLİT DİYETİ | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

DİYET LİSTESİ – SELÜLİT DİYETİ

DİYET LİSTESİ – SELÜLİT DİYETİ

selult diyeti

Selülit oluşumunda genetik, olumsuz yaşam koşulları, düzensiz beslenme ve hormon bozukluklarının etkin olduğu bilinir. Lenf dolaşımının bozulması sonucunda yağ hücrelerinde oluşan yapı bozukluğu nedeniyle ortaya çıkar. Kişiye özel selülit diyeti uygulandığında mutlaka azalma görülür.

Selülitlere karşı önlem almak istiyorsanız; öncelikle tuzu azaltarak, hazır besinleri hayatınızdan çıkartmalı ve potasyum alımını arttırmalısınız. Kuru kayısı, incir, kuru erik ve muz yiyin. Kahve, çay ve kafeinli ağrı kesicilerden mutlaka uzak durun. Bisküvi, şeker, çikolata ve dondurma miktarını azaltıp, kepekli ve yulaflı tahılların tüketimini arttırın. Kaliteli proteinler alın ve sebze ve meyvelerin gücüne inanın. Kuş üzümü, çilek, böğürtlen, portakal, greyfurt ve yaz aylarında şeftali ve kavunu mutlaka hayatınıza sokun. Ayrıca salatalık, kereviz ve kuşkonmaz yemeyi de ihmal etmeyin.

Organik sebze ve meyvelerle beslenmek, selülit diyetinde toksinlerin vücuttan atılması için en doğru ve en sağlıklı beslenme şeklidir. Ananas, kivi, limon ve portakal; C vitamininden zengin oldukları için önemlidir. Sebzelerden de havuç, kereviz ve enginar ayrıca önem taşır. Balık iyi bir protein kaynağı olarak mutlaka beslenmemizde bulundurulmalıdır. Brokoli ve Brüksel lahanasıyla koyu yeşil yapraklı sebzeler selülit savaşında etkili olarak kullanılabilir. Ayrıca, soya eti ve soya fasulyesi de lenf dolaşımını düzene sokar.

Deniz mahsüllerinden karides, kalamar ve istakoz gibi deniz ürünleri yüksek kolesterol ve yağ içerdiği için lenf dolaşımını bozma özelliğine sahiptir. Yağ oranı yüksek besinler ve özellikle kızartmalarda selülit için çok tehlikelidir. Zeytinyağlı besinlerde bile aşırı yağ kullanımı selülit yapar. Salamura gıdalar ile koyun peyniri, eski kaşar ve tulum peyniri gibi çok yağlı peynirlerle sosis, sucuk ve salam gibi işlenmiş et ürünleri selülite davetiye çıkartır. Su tüketiminin az olması veya aşırı derecede çay-kahve tüketmek, alkol almak, asitli içecekler içmek ve siyah çay tüketmek de selüliti artırır.

Düzenli bir selülit diyeti programı ile doğru beslenme tedavisi, sağlıklı kilo kaybı ile selülit masajları ve düzenli sporla (özellikle yürüyüş veya yüzme) bir ayda bile selülitlerinizin fark edilir oranda azaldığını görebilirsiniz.

Slimming Center & Estetik Merkezimizde, selülit sorunu için, son teknoloji AWT şok dalga  cihazı kullanılmaktadır. Accustic Wave Threapy- AWT modern, ağrısız ve etki derecesi yüksek bir yöntemdir ve her yaştaki kişiye uygulanabilir. Çalışma prensibi nano-enerji dalgalarına dayanır. Kısa süreli ve yüksek enerjili şok dalgaları yağlı dokunun çözülmesini sağlayarak cilt görünümünü pürüzsüzleştirir.

Selülit üzerinde ki birinci etkisi, selülite yol açan fibröz septa ve yağların alt dermis içinde oluşturduğu çıkıntılar üzerinde görülür. İkinci etki ise şok dalgaların deriden ve yağlardan geçip fibröz septayı kollajenden ayırarak deriyi serbest bıraktırır. Fibrozseptaların parçalanarak yok edilmesini sağlar. Böylece cilt yüzeyi düzgün görünüme kavuşur. Uygulama yapılan bölgelerdeki portakal kabuğuna benzeyen selülit görüntüsü süreç içinde yok olur ya da azalır.

 Related Articles

DİYETİSYEN TAVSİYESİ

DİYETİSYEN TAVSİYESİ Kişi de ana öğün ve ara öğün dışında sürekli yemek isteği ve eğilimi varsa, bu durum diyet listesine

EKMEKSİZ DİYET DOĞRU MU ?

EKMEKSİZ DİYET OLUR MU ?  EKMEKSİZ DİYET DOĞRU MUDUR ? Zayıflamak isteyen kişilerden duyduğumuz ilk cümledir ‘Ekmeği kestim’  ve evet

DİYET NASIL YAPILIR ?

DİYET NASIL YAPILIR ? Öncelikle diyete başlıyorum diyerek diyete başlanmaz, bundan sonra sürekli sağlıklı beslenmeye karar vermek gerekir. Alınan fazla

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*