DİYET ELMA TOPLARI

elma top

DİYET ELMA TOPLARI

( 2 porsiyon)

1 porsiyon : 90 kalori

1 Elma ( 60 kalori )

3 adet diyet bisküvi  ( 70 kalori )

2 ceviz ( 50 kalori )

1 silme tatlı kaşığı toz tarçın

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi

Diyet elma topları : Elmanın kabuğunu soyun ve rendeleyin. Eti Burçak 3 adet diyet bisküviyi ufalayarak toz haline getirin. 2 adet cevizi iri olacak şekilde parçalayın. Elma rendesi, bisküviler, ceviz ve  tarçını da ilave ederek bir kabın içinde iyice karıştırarak hamur haline getirin. Karışımı elinizle ceviz büyüklüğünde toplar yapın ve hindistan cevizine bulayarak bir tabağa dizin. Bir süre buzdolabında soğumaya bırakın. Diyet yapıyorsanız, tatlı kriziniz tuttuğunda ara öğünde meyve hakkınız yerine afiyetle yiyebilirsiniz.

ELMA  : Bir büyük elma ortalama : 95 kalori  /  Küçük elma : 60 kaloridir.

Bir orta boy elma 4 gr. lif içerir. Lif pektin, kötü kolesterolü düşürür ve iyi kolesterolü yükseltir. Elmanın içeriğinde ki lif tok tutar. Fakat elma yedikten bir süre sonra daha fazla acıkıyorsanız, kan şekerini dengelemek için, üzerine tarçın ilave edebilir veya elmanızı 1 çay bardağı yağsız yoğurdun içine rendeleyerek meyveli yoğurt olarak yiyebilirsiniz..

Elmada ki , C –  E vitaminleri anti-oksidandır ve bağışıklılık sistemini güçlendirir hastalıklara karşı koruyucudur. Elma içeriğinde ki antosiyaninler, tip 2 diyabet riskini azaltır.  Elma, sinir hücreleri arasındaki bağlantıyı sağlayan asetilkolin artışını sağlayarak beyin gücünü artırır ve alzhemirdan koruyarak hafızayı destekler. Elmanın içinde bulunan kimyasallar kolon kanserini önlemeye yardımcıdır. Her gün 1 elma yiyerek sağlığınız koruyunuz.

Gülten Özbek

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – KadıköyYorum yok

Yorumlar
Yorum Yok! İlk yorumu sen gönder!

Yorum Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*