BÖLGESEL ZAYIFLAMA

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

bolgesel-zayiflama

Bölgesel zayıflama için yağsız süt için. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmada; üç ay boyunca, zayıflama diyeti yapan iki gruptan birine, her gün ara öğünlerde 2 bardak yağsız süt verildi. Üç ayın sonunda süt içen grubun, ağırlık kaybının, süt verilmeyen gruba göre, daha çok olduğu görüldü. Daha da önemlisi süt içine grubun verdiği kiloların yağ kitlesinden ve bel çevresinden olduğu gözlemlendi… Zayıflama diyeti yaparken, verdiğiniz kiloların bel çevrenizde ki yağlardan gitmesini istiyorsanız, siz de her gün iki bardak süt içmeye başlayın.

Sütün içindeki kalsiyumun, zayıflamayı artırıcı etkisi diğer süt ürünlerinden daha fazladır.

Sütün içinde ki kalsiyum vücudumuzdaki yağların depolanmasını azaltmaktadır.

Göbek ve bel çevresinde ki bölgesel yağlardan kurtulmak için her gün mutlaka  iki bardak yağsız süt için.

Protein içeriği yüksek olduğu için sütün içindeki şeker, kan şekerini hızlı yükseltmez.

Süt çok faydalı bir ara öğündür. Açlığınızı gidererek sizi uzun süre tok tutar.

Sofraya çok aç oturmamak için, yemekten önce bir çay bardağı sıcak süt için. Sıcak süt iştahı keserek daha az yemenize sebep olur.

Bölgesel zayıflama için sütün içine bir çay kaşığı tarçın ilave ederseniz etkisi daha da artar. Ayrıca tarçın açlık ve tokluk şekerlerini dengeye sokuyor

Zayıflama diyeti yaparken canınız tatlı istediğinde; Yağsız süt, yulaf, elma rendesi ve tarçınla kendinize zararsız ve çok tok tutucu bir tatlı yapabilirsiniz.

Sütü diyetisyeninizin size önerdiği miktarda, öğün aralarında az yağlı olarak içmelisiniz.

Gece geç yatıyor ve geç saatlerde çok acıkıyorsanız, açlığınızı geçirmek için, en doğru tercih bir bardak sıcak süttür. Sıcak süt ayrıca kaliteli bir uykuda sağlar.

Kalsiyum, vitamin, mineral, protein yönünden zengin süt, kemikleri güçlenmesi ve kemik erimesine karşıda en temel besindir.

Zayıflamak için süt diyeti diye bir şey yoktur. Yani gün boyu hiç bir şey yemeyerek sadece süt içmek.

Normal süt ile az yağlı sütün kalsiyum oranı aynıdır. Sütün yağı alınırken kalsiyum oranı değişmez, ama yağı alındığı için kalorisi azalır.

Fazla yağlarınızdan kurtulmak, özellikle de bölgesel zayıflamak istiyorsanız, tam yağlı değil yağı alınmış ve kalorisi azaltılmış süt içmelisiniz.

Gaz problemi yaşıyorsanız laktozsuz süt tercih edebilirsiniz. Ayrıca dolaptan çıkmış çok soğuk süt içmemelisiniz.

Süt alırken günlük süt tercihiniz etmelisiniz..

 Related Articles

ZAYIFLAMA SORULARI

  ZAYIFLAMA SORULARI Yulaf zayıflatırmı  ?   Beslenme Uzmanı : Yulafta bol miktarda, beta glukan bulunur. Beta glukanlar suda çözünen

SAĞLIKLI BESLENME – NAR

NAR meyvesi sağlıklı beslenme  C vitamini ve birçok değişik antioksidan çeşidi bünyesinde bulundurduğu için diyette olmazsa olmazdır. Narların ana antioksidan faaliyeti delphinidin,

KADINLARDA YAŞA GÖRE BESLENME

Kadın doğru beslendiği sürece her yaşta güzeldir sağlıklıdır Beslenme, bir kadının her hangi bir döneminde mutlaka özen gösterdiği ve hatta

1 comment

Write a comment

    Write a Comment

    Your e-mail address will not be published.
    Required fields are marked*