Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
BESLENME & DİYET | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

BESLENME & DİYET

BESLENME & DİYET

EN Y DY

1. BESLENME ve DİYET   

KİLO VERME: Tahlil sonuçlarınıza, yaşınıza, zevklerinize,  iş ve sosyal hayatınıza uygun, alternatifler içeren,  beden ve ruh sağlığınızı bozmadan uygulayabileceğiniz, size özel yağ verme programınız diyetisyeniniz  tarafından hazırlanır.

KİLO KORUMA: Verdiğiniz  kiloların kalıcı olması ve bir daha geri alınmaması için, yaşam tarzınız olacak, yasaksız beslenme programınız yine size özel hazırlanır.  Ayrıca  Kilo Koruma Besin Değişim Dosya’nız verilir.

ZAYIFLAMA  SİSTEM 4B DİYETİ

1. AY 

1. hafta  : Karaciğer Temizleyici Ve Toksin Atıcı Diyet

2. hafta  : Antioksidan Etkili Diyet

3. hafta  : Sindirim Sistemi Temizleyici Diyet

4. hafta  : Bağışıklı Sistemi Güçlendirici Diyet

2. AY

1. hafta  : Metabolizma Hızlandırıcı Diyet

2. hafta  : Kişiye Özel Haftalık Diyet

3. hafta  : Ruh Sağlığı Ve Mutluluk Verici Diyet

4. hafta  : Detox Diyet + Kas Sistemi Güçlendirici  Diyet

3. AY dan SONRA

Kişiye özel planlanan 

•Yağ Yakma

•Kas Güçlendirme

•Metabolizma Hızlandırma

•Detox 

•KİLO KORUMA DİYETİ 

Haftalık diyetlerle devam etmektedir…

SİSTEM  4B DİYETİ

Sağlıklı ve kalıcı, beslenme eğitimi ve uygulamasıdır. 

Bilinç altı terapisi ile yüksek motivasyon sağlayarak kolay uygulanır.

Hiçbir ilaç kullanmadan, doğal ve sürdürülebilirdir.

KİLO KORUMA: Verdiğiniz kiloların kalıcı olması ve bir daha geri alınmaması için, yaşam tarzınız olacak, size özel ‘Kilo Koruma Besin Değişim Dosya’nız hazırlanır. Şişmanlık; vücuttaki yağ oranının normalin üstünde artmasıdır. Gıdalardan alınan ve yakılamayan fazla kaloriler vücutta yağ olarak birikir. Genetik faktörler, yanlış ve fazla beslenme, psikolojik faktörler ve stres, hareketsiz bir yaşam, yaşlanma, doğum yapma ve bazı hastalıklar şişmanlığa sebep olur… Şişmanlık, bugün için estetik bir sorun olmaktan çok bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla, şişmanlık kronik bir hastalıktır ve tedavisi için ömür boyu sağlıklı beslenmeye, fiziksel aktiviteye dikkat etmeyi gerektirir…

Kilo vermek için, yakabildiğinizden daha az yemeniz gerekir. Yani yiyerek aldığınız kalorilerden, daha fazla yakmanız gerekir. Sağlıklı bir zayıflama diyeti, tüm besin gruplarını içermeli ve kişinin bir günde yaktığından daha az kaloride olmalıdır. Tek yönlü besin grubu, yani sadece protein veya karbonhidratlardan oluşan bir diyet doğru değildir, vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanan önemli hastalıklara yol açabilir. Vücut analiz cihazı ile kişinin bir günde yaktığı toplam kalori bulunur ve bu toplam kaloriden 600-800 kalori çıkarılarak günlük alması gereken, zayıflama diyeti kalorisi hesaplanır. Kişinin 1kg verebilmesi için yaklaşık 7700 kcal kaybetmesi gereklidir.

Bel çevresinin Erkekte : 102 cm // Kadında: 88 cm’ den fazla olması şişmanlık olarak değerlendirilmektedir. Eğer yağ dokusu karında ve dolayısıyla iç organların çevresinde birikmişse durum daha tehlikelidir. Çünkü bu tip vücutlarda bazı hastalıkların görülme riski çok yüksektir. Bu kişilerde, şeker hastalığı, tansiyon yüksekliği, kalp ve beyin damarlarında tıkanma ve buna bağlı olarak kalp krizi ve felç geçirme ihtimali, zayıf kişilere göre daha fazladır.

Obezitenin sebep olduğu fiziksel ve psikolojik problemler nelerdir?

• Kalp hastalıkları (kalp krizi )

• Tip 2 diyabet (şeker hastalığı)

• Hipertansiyon • İnme (felç)

• Çeşitli kanserler (rahim, meme, prostat)

• Kanda yağ ve kolestrol artması

• Uyku apnesi ve diğer solunum problemleri

• Adet düzensizlikleri • Cinsel performansda azalma

• Osteoartrit (eklemlerde kireçlenme)

• Tüm hastalık riskleinde artış

• Depresyon, duygusal stres, mutsuzluk

• Sosyal takıntı, saplantı

Zayıflama Programında Neden Psikolog Olmalıdır ? Psikologla desteğiyle yapılan zayıflama diyetlerinde, süreklilik dolayısıyla başarı ve kalıcılık oranı çok daha yüksektir. Çünkü fazla kiloları verme sürecinde, doğru beslenme alışkanlığı kazanılırken, diyet yapan kişi ; Hayatında ki duygusal iniş çıkışlardan, stres, üzüntü, aile ve arkadaş ilişkileri, sosyal çevre, geziler, tatiller, iş yeri faktörleri, aşırı yoğunluk, veya okulda sınav stresi gibi pek çok sebepten, hemen etkilenerek beslenme kontrolünü yitirir. Diyeti yarım bırakma ve yılgınlık duygusu yaşar. Psikoloğunuzla yapacağınız terapi seanslarıyla, kontrolsüz yemenin altında yatan duygusal sorunlarınızın ve ruhsal ihtiyaçlarınızın asıl nedenleri, bilinçaltınızda olumlu hale getirilerek kalıcı kilo vermeniz sağlanır.

Kontrolsüz yemenin altında yatan duygusal sorunlarınızın ve ruhsal ihtiyaçlarınızın asıl nedenleri bilinçaltınızda gizlidir. Hipnoterapi seansları bilinçaltınızdaki olumsuz negatif duyguları, pozitif olumlu hale getirerek kalıcı kilo vermenizi sağlayan sonuç odaklı bir yöntemdir. Kişi yeme davranışının, kişilik yapısının bir parçası olduğunu anlamadıkça ve bu tarzı değiştirmedikçe, kilo verme ve kilo koruma tedavisi yıllarca diyet listelerini uygulamaktan başka bir noktaya gidemez… Kişi yeme kontrolünü sağlayabilmek için, yemenin bağımlılık olduğunu kabul etmeli ve bu bağımlılığın başka hangi içsel ve duygusal ihtiyaçlarının sembolü olduğunu çözmelidir. İşte terapi de yapılan budur.

Bilişsel Terapiyle; Kişinin kontrollü yeme davranışı geliştirmesi, duygusal yeme ataklarını tespit etmesi, zevk aldığı yiyeceklerden mahrum kalmadan, yeme davranışını düşünerek ve tat alarak kontrollü hale getirmesi sağlanır. Psikoloğunuz, sevdiğiniz ve bağımlı olduğunuz yiyecek ve içeceklerle aranıza, yine sizin belirlediğiniz mesafeyi koyarak, onlardan tamamen ayrılmadan, yeme bağımlılığınızın zevk almaya dönüşmesini sağlar. Önemli olan fazla kiloları vermek değil sonrasında verilen kiloları geri almamaktır. Verilen kiloların geri alınmaması için, yeme davranışınızın kalıcı olarak değiştirilmesi psikoloğunuzla yapacağınız terapilerle sağlanır.. Diyetisyeniniz size önce kilo verme, sonrasında kilo koruma diyeti öğretirken, psikoloğunuz da bunu nasıl başaracağınızı ve uygulayacağınızı öğretir.

Zayıflama Programında Neden Egzersiz Olmalıdır ? Egzersiz, kilo vermenin en önemli ikinci aracıdır. Egzersizin yer almadığı bir zayıflama programının başarılı olma ihtimali azalır. Düzenli egzersiz vücudun kendi kendine harcadığı günlük kalori miktarını artırır. Kişi kilosunu koruyabilmek için, günde 7.500-10.000 adım atmalıdır. Kilo vermek için ise bunu daha da artırmalıdır. Şişman bir kişinin kilo vermek için uygulayacağı egzersiz, ağırlık kaldırmayı gerektirmeyen ve bir çok kas grubunu çalıştıran yürüyüş, bisiklete binme, yüzme, aerobik gibi aktiviteler olmalıdır. Haftada en az 3 gün 45-60 dakika veya haftada 4-5 gün 30 dakika olmalıdır.

Slimming Center & Estetik  Bağdat Caddesi  Kadıköy  


Related Articles

BEDEN KÜÇÜLTME & SELÜLİT

3.B – BEDEN KÜÇÜLTME ve SELÜLİT: AWT cihazı ile; vücunuzda ki bölgesel fazla yağlar ve selülitler akustik şok dalga

BÖLGESEL İNCELME

4.B – BÖLGESEL İNCELME :LAZER LİPOLİZ cerrahi olmayan bölgesel incelme ve vücut şekillendirme yöntemidir. Lazer ışığı, yağ hücrelerinin zarlarına verilerek

BİLİŞSEL TERAPİ

Kontrolsüz yemenin altında yatan duygusal sorunlarınızın ve ruhsal ihtiyaçlarınızın asıl nedenleri bilinçaltınızda gizlidir. Hipnoterapi seansları 

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*