Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression' in /home/slim/public_html/wp-content/plugins/check-and-enable-gzip-compression/richards-toolbox.php on line 195
ATAŞEHİR ZAYIFLAMA | Diyet, Zayıflama, Diyetisyen, Online Diyet, Fiyatları

ATAŞEHİR ZAYIFLAMA

ATAŞEHİR ZAYIFLAMA

Ataşehir ZayıflamaATAŞEHİR ZAYIFLAMA

Soru:Dünyada ve Türkiye de obezitenin hızla artmasının sebepleri nelerdir.? 

Ataşehir zayıflama : Ülkemiz de son 10 yıl içinde obezite artış oranı; Kadınlar da %  65, Erkeklerde % 30 dur. Ülkemizde ki her üç kadından biri ve her beş erkekten biri obezdir. Bu kısa süreç içinde genetik yapımız değişmeyeceğine göre, bu ürkütücü ve düşündürücü artışın nedeni, değişen beslenme alışkanlıklarımız ve yaşam tarzımızdır. Artık eskiye göre, daha rafine, yağlı, soslu, şekerli, dolayısıyla da daha kalorili besleniyoruz. Eskiye oranla daha az yürüyor ve hareket ediyoruz. Zamanımızın çoğunu, TV ya da bilgisayar karşısında geçiriyoruz.

Soru : İdeal Kilo nedir? İdeal kilo nasıl hesaplanır.?

Ataşehir zayıflama : İdeal kilo yoktur. Herkesin duygusal ve sosyal gereksinimlerine yanıt veren sağlığı için uygun olan ulaşılabilir kilosu vardır.

Ulaşılabilir kilonuz : Erişkinlik döneminde en az bir yıl süreyle sahip olduğunuz en düşük kilo + Kaç yıl bu kiloda olduğunuz   X  1/2   dir.

Örneğin 10 yıl önce 70 kiloydunuz bu gün 90 kilo iseniz

Sizin için en uygun kilo  70 + 10 x 1/2  = 75 dir.

Soru : Zayıflamada psikoterapinin önemi nedir.?

Ataşehir zayıflama : Kişi hayatı boyunca defalarca, kilo verme süreci içine giriyor ve verdiği kiloyu koruyamıyorsa,  psikologlardan yardım alması gerekiyor. Diyet sürecinde, kişiler zorlandıkları noktaları, bireysel  terapiyle tanımlamaya başladıkça, zayıflamayı  sadece yapıp, bitirilen bir süreç olarak algılamaktan vaz geçmektedirler. Çalışmalar göstermektedir ki, diyetisyenle birlikte, psikolog desteği alarak zayıflamaya çalışanların % 87 sinin daha uzun süre diyete devam ettiği ve kilosunu verdikten sonra da koruyabildiği yönündedir.

Soru :İnternet sitelerinde ve basında reklamı yapılan hızlı ve garanti vaat eden ürünlerin zayıflamada yeri nedir.?

Ataşehir zayıflama : O yada bu şekilde fazla kilolar verilebilir. Ama önemli olan, verilen kilonun tekrar geri alınmamasıdır. Bu da yalnızca, bilimsel yöntemlerle yağdan kilo verilmesi ile olur. Ne kadar hızlı kilo kaybedilirse, o kadar da hızlı ve  fazlasıyla kilo geri alınır. Sabırlı olmak, yavaş yavaş kilo vermek ve verilen kiloyu geri almamak en doğru olanıdır.
Zayıflama hapları, çayları, zayıflama kemeri gibi bilimsel olmayan yöntemler yerine,  bilimden vazgeçmemek gerekiyor. Üstünde ‘Sağlık Bakanlığı’nın izni olmayan hiç bir ürünü kullanmamak gerekir. Geçici yöntemler yerine, şişmanlığı hastalık olarak kabullenmek. Tedavisi için de, ömür boyu beslenmeye ve  aktif olmaya dikkat etmek gerekir.

Soru : İdeal bir zayıflama programı nasıl olmalıdır. ?

Ataşehir zayıflama : Zayıflama diyeti kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Doğru diyet listesi doğal olarak herkes için farklıdır.

Diyete öncelikle doktor muayenesi ile başlanmalı, gereken tahliller yapılmalıdır. Daha sonra kişinin tahlil sonuçlarına, metabolizma hızına, yaşına, cinsiyetine, o andaki kilosuna göre diyetisyen tarafından hazırlanmalıdır. Zayıflama diyet programı, doyurucu, kişinin günlük çalışma ve yaşam temposuna, fiziksel aktivitesine uygun, uzun süreli ve egzersizle desteklenmiş olmalıdır.

Gülten Özbek

Slimming Center & Estetik KoordinatörüRelated Articles

DOĞRU DİYET NASIL OLMALI ?

    DOĞRU DİYET NASIL OLMALI ? Diyet uygularken farkında olmadan yaptığımız yanlışlar kilo verme hızımızı düşürebilir ve beklediğimiz kilo

SAÇ EKİMİ SONRASI BESLENME

SAÇ EKİMİ SONRASI BESLENME SAÇ  KÖKLERİNİ BESLEMEYE YÖNELİK ÖRNEK MENÜ  Sabah – 08:00 1-2  Dilim kepekli ekmek 30 gr. Beyaz peynir

ŞİŞMANLIK

Şişmanlık Dünya Sağlık Örgütünün sağlık raporunda ‘’vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir

5 comments

Write a comment
 1. Eda Karasu
  Eda Karasu 7 Ekim, 2015, 13:44

  Gülten hanım merhabalar.
  Ben sizin Erenköy de ki eski yerinizde, 12 yıl önce zayıflama üyenizdim.
  Şimdi tekrar gelmek istiyorum. Çalışma saatleriniz nedir ?

  Reply this comment
 2. Ester B.
  Ester B. 7 Ekim, 2015, 13:53

  Ben İzmir de yaşıyorum. Online diyet takibi almak istiyorum. Online diyet 1 ay kaç liradır ?

  Reply this comment
 3. Diyetisyen
  Diyetisyen Author 7 Ekim, 2015, 13:58

  Eda hanım merhabalar. 🙂
  Çalışma saatlerimiz
  09.00 – 19.00
  Pazar Kapalıyız.

  Reply this comment
 4. Diyetisyen
  Diyetisyen Author 7 Ekim, 2015, 13:59

  Ester hanım merhablar.
  Online Zayıflama Programımız 1 ay = 150 Liradır.

  Reply this comment
 5. bahar
  bahar 6 Ocak, 2016, 23:22

  Online takipte nasıl bir hizmet veriyorsunuz?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*